Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...
 Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...
 recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot? Alegeri 9 iunie 2...
 

Depunere ATM

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
parazitu1800

parazitu1800

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.12.2009
Salut,

Aveti idee care sunt bancile care permit depunerea de bani pe card/cont direct de la ATM?(in afara de ING)

Multumesc

#2
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
brd permite prin robotelul acela.. ing direct la bancomat

#3
parazitu1800

parazitu1800

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.12.2009
Ce robotel? Poti detalia te rog?

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,720
  • Înscris: 26.11.2001
In unele sucursale BRD exista un asfel de ATM, care e "deghizat" intr-un costum de... robotel :)

#5
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 14.08.2006
GarantiBank. Poti folosi si bancnote de 1 leu :)

La BRD robotelul este in sucursala, deci ai acces la el doar cand e deschisa sucursala. La ING pana la ora 23, la Garanti 24 din 24. Eu am si ING si GARANTI.

Edited by meanman, 24 October 2011 - 13:04.


#6
parazitu1800

parazitu1800

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.12.2009

 Courage, on 24th October 2011, 13:56, said:

In unele sucursale BRD exista un asfel de ATM, care e "deghizat" intr-un costum de... robotel :)
Multumesc. M-am interesat despre "robotei" dar din pacate poti depune bani doar in timpul programului bancii, asa ca nu este o optiune.

 meanman, on 24th October 2011, 14:03, said:

GarantiBank. Poti folosi si bancnote de 1 leu :)

La BRD robotelul este in sucursala, deci ai acces la el doar cand e deschisa sucursala. La ING pana la ora 23, la Garanti 24 din 24. Eu am si ING si GARANTI.
Super. Mersi!

#7
Cnox

Cnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 31.01.2009
Si la BCR este un astfel de aparat.
Nu stiu cum e la tine in localitate dar la mine folosesti cardul pe post de cartela si ai acces in camera unde este aparatul 24 ore din 24.
Acelasi sistem este si la Unicredit.

#8
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 meanman, on 24th October 2011, 13:03, said:

La ING pana la ora 23,

Eu la ING depun bani si la 4 dimineata daca vreau. Nu stiu cum este la tine , dar la mine in oras ING-ul este deschis 24/24. Poti plati si facturi, transfer bani etc. :)

Cei de la BCR mi-au zis ca au si ei un astfel de ATM care iti permite depunerea de numerar. Sincer, nu l-am incercat pana acum.

#9
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
24/24 este doar o tehnica de ,,marketing'' si eventual, o bucurie pentru tine ca poti sa mergi cand vor muschii tai sa-ti faci treaba, insa decontarea efectiva se face tot la deschiderea urmatoarei zi bancare lucratoare, la fel ca si pe internet banking.Poti sa faci plati si sambata la ora 15, insa plata respectiva va fi procesata luni dimineata cel mai devreme (abia atunci pleaca efectiv banii din cont, desi intre timp pot sta blocati)

#10
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008
Si VolksBank are bancomate care permit depunerea de numerar.

La BCR, bancomatele acelea speciale numite MFM (masini multifunctionale) care permit depunerea de numerar sunt foarte scumpe la vedere, nu sunt decat vreo 70 in toata tara.
Apropo, si acestea permit depunerea bancnotelor de 1 leu.

#11
corneliu79

corneliu79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.05.2008
Iti recomand in acest sens Garanti Bank, Millennium Bank si Citibank, pe langa cele nominalizate in aceasta arie deja.

 parazitu1800, on 24th October 2011, 12:23, said:

Salut,

Aveti idee care sunt bancile care permit depunerea de bani pe card/cont direct de la ATM?(in afara de ING)

Multumesc


#12
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006

 Koal, on 1st November 2011, 21:55, said:

Si VolksBank are bancomate care permit depunerea de numerar.

La BCR, bancomatele acelea speciale numite MFM (masini multifunctionale) care permit depunerea de numerar sunt foarte scumpe la vedere, nu sunt decat vreo 70 in toata tara.
Apropo, si acestea permit depunerea bancnotelor de 1 leu.

si doar vreo 6-7 in tot bucurestiul  :deadtongue: din care 3 sunt in centru, slaba dotare in acest sens la bcr, la brd robotelul ala mi se pare ca e in incinta bancii, deci nu prea il poti folosi oricand, plus ca de obicei e aglomerat facandu-se plati de facturi dese la el, dar am vazut ca au si bancomate nu numai prin robotel merge. la garanti merge la orice atm, dar reteaua lor de atm`uri nu este foarte raspandita din pacate, ing stau foarte bine la acest capitol, de restul bancilor nu m-am interesat :)

#13
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Si Bancpost-ul are astfel de aparate.

#14
ZaGG

ZaGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 26.01.2009
ING
GarantiBank
BCR
Unicredit
VolksBank
Millennium Bank
Citibank
Bancpost
Credit Europe Bank

Mai exista si alte banci, in afara de lista de mai sus ce ofera alimentarea contului de la "ATM"?

O sa fiu nevoit sa renunt la ING si trebuie sa gasesc o banca cu alimentare la "ATM" si internet banking decent.

#15
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
de ce renunti la ING? e cea mai tare banca din punctul meu de vedere.

#16
lion06lion

lion06lion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 14.04.2008

 ZaGG, on 4th April 2012, 17:47, said:

ING
GarantiBank
BCR
Unicredit
VolksBank
Millennium Bank
Citibank
Bancpost
Credit Europe Bank

Mai exista si alte banci, in afara de lista de mai sus ce ofera alimentarea contului de la "ATM"?

O sa fiu nevoit sa renunt la ING si trebuie sa gasesc o banca cu alimentare la "ATM" si internet banking decent.

La Brd nu poti alimenta contul la ATM (doar la Robo , care e incinta agentiilor si implicit esti conditionat de programul agentiei )

La BCR iar nu se poate la ATm , faptul ca au niste aparate speciale si doar cateva in tara ..asta nu inseamna ca poti alimenta de la atm ...

Si tot asa ...nu cred ca sunt mai mult de doua banci in lista aia care ofera alimentare la atm .

#17
ZaGG

ZaGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 26.01.2009
Offtopic: (@Bukovina)
Imi trebuie un POS si avand contul de pers juridica la ING am zis sa-l iau de la ei. La semnarea contractului am intrebat clar daca am vreo limitare si daca se plateste suplimentar o anumita functie.
La instalare, surpriza, functia respectiva din parti. A trecut ceva timp de atunci, imi trebuie neaparat functia respectiva, dar refuza activarea fara explicatii.

On: Auzisem de depunere la ATM si de Carpatica, dar nu am gasit ceva clar referitor la asta.

L.E: (@lion06lion) Tocmai de aia nu am bagat BRD in lista (Robo e doar de umplutura).
BCR si Bancpost intr-adevar au un numar prea mic din totalul de ATM-uri cu functie de depunere ca sa fie luati in considerare.
Ceilalti 7 din lista au toate sau majoritatea ATM-urilor cu functia respectiva.

Edited by ZaGG, 05 April 2012 - 12:45.


#18
lion06lion

lion06lion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 14.04.2008
E posibil..eu am retras de cateva ori de la Milenium dar n-am observat sa aiba functie/fanta de depus .
Garanti nu prea are retea de atm-uri ... sunt curios cate au ...

Inseamna ca rulezi putin daca vrei sa depui la atm ..ca daca ai sume maricele banuiesc ca iti blestemi zilele. ..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate