Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Samsung I9250 Galaxy Nexus

- - - - -
  • Please log in to reply
1808 replies to this topic

#55
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Galaxy Nexus video review part 1:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ikjMh-EovTQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Samsung Galaxy Nexus vs Samsung Galaxy S II:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DlbYafY2BR8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Samsung Galaxy Nexus review:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DHUGbNohmP4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
canishu

canishu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 08.01.2005
ok. review-uri am vazut. acum cine are telefonul niste pareri...
eu inca astept sa apara aplicatiile pt ICS.
am dat 35 lire pe navigon acum 2 luni iar acum nu-l pot folosii pt ca nu merge pe android 4.0
abia astept sa imi vina car dockul, dar asta la inceputul lui Ianuarie

#59
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Ti-a ajuns? Hai cu pareri, poze, video-uri facute cu el etc.

#60
canishu

canishu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 08.01.2005

View PostMUR_I0NUT, on 8th December 2011, 19:02, said:

Ti-a ajuns? Hai cu pareri, poze, video-uri facute cu el etc.


cel mai impresionant e ecranul. ecranul e imens si foarte clar.
acum ma stradui sa gasesc un sat nav pt telefon. pe desire am avut cumparat navigon, dar nu are suport pt ICS. nu pot downloada nici o harta. abia azi mi-am luat banii inapoi pe gps.

despre poze nu pot spune mare lucru inca. nu tare il folosesc ca si camera. in schimb e super rapid.

#61
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
luni pe 12.12.2011 apare la vodafone cu reducere 70 euro.

#62
alin_78

alin_78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 07.12.2011
http://www.azerty.ro...y-nexus-3-black

Edited by alin_78, 10 December 2011 - 21:12.


#63
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
in seara asta a juns la vdf versinea demo adică pentru raft.
din ce am văzut ecranul este superb dar telefonul este made in china.
nu scrie nimic pe cutie daca avem SLCD sau SuperAmoled.

#64
pegaspegas

pegaspegas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 01.01.2009
dau si eu azi o tura pe la vodafone... poate il iau daca e un pret decent. oricum... daca apare asta inseamna ca scade pretul la S + si la S II, nu?

#65
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011

View Postpegaspegas, on 12th December 2011, 08:11, said:

dau si eu azi o tura pe la vodafone... poate il iau daca e un pret decent. oricum... daca apare asta inseamna ca scade pretul la S + si la S II, nu?
Nu prea, o sa scada pretul(intr-un mod mai consistent) la Galaxy SII cand apare SIII, adica prin aprilie 2012.

La S+ ce pret vrei sa mai scada ? Deja e accesibil.

#66
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Cumparat azi, cu reducere. Interesant SO-ul.

#67
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Felicitari pentru achizitie! Cost, detalii, poze, etc. ? :)

#68
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Si-a luat azi un coleg si un alt coleg si-a comandat de la ei de pe site. (A zis cineva de criza? :D)
Primul si l-a luat la 1100 lei plus abonament, al doilea la 900 lei plus abonament mai baban.
Eu am SGS I si e o diferenta intre ele, ecranul e un pic mai mare la nexus, finisajele sunt mai bune, desi Ice Cream parca imi place mai putin cum arata.
Pe partea de plusuri ar fi mai multe printre care si bateria mai mare, desi s-ar putea sa tina la fel din cauza display-ului care a crescut si el.

#69
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Am fost astazi la Vodafone si l-am "butonat" un pic, arata bine si se "misca" impecabil dar e cam mare pentru mainile mele. Un ecran de 4.2 parca mai merge dar deja Galaxy Nexus are ecranul aproape de 4.7 inch. Deja se exagereaza cu marimea telefoanelor si a ecranelor, au intrat in aceeasi "febra"  ca cea din 2007 a telefoanelor subtiri, ex. Samsng U100, 105.5 x 50 x 5.9 mm. [ http://www.pianetacellulare.it/Modelli/immagini/samsung_u100.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sa nu mai spun ca e exagerat de scump dar parca vad ca peste 3-4 luni o sa fie vreo 1600 de lei, la fel cum a fost si cu Nexus S.

#70
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
Salut !
În sfărșit așteptarea s-a terminat. Azi pe la ora 15:00 am reușit să cumpăr GALAXY NEXUS. După cum se știe prețul la liber este aprox. 2460 lei iar azi a fost disponibil la abonament cu reducere la 1170 lei.
Vreau să vă spun că telefonul este Made in China, Acumulatorul de 1750 este Made in Korea și conține antenă NFC.
Momentan nu am observat renumitul Volume Bug. Cele trei butoane tactile din partea de jos fac parte din ecran, adică acel spațiu poate să fie folosit pentru filme de exemplu. În plus sub acele butoane există un led interesant care te avertizează in anumite situații.
Când am primit sms sau s-a terminat accumulatorul s-a făcut alb.
Acum nu mai are baterie deloc și o să rămână la încărcat 12 h pânâ mâine la ora 10:00.

Orice alte intrebări sau opinii le aștept cu drag.

#71
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
ICS e destul de ciudat... Am si honeycomb dar la ICS e totul diferit. Nu pot spune ca m-am obisnuit cu el.
Nu imi place ca nu poti pune ringtone personalizat (mp3). AM reusit in final dar se aude incet cand suna
E ciudat fara niciun buton hard
Mai sap

#72
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
De ce il tii pana la ora 10 ? 3 cicluri normale de incarcare/descarcare sunt suficiente, bateriile actuale nu se mai formateaza.

De unde l-ai cumparat ? De la Vodafone ? Doar ei il au ?  Din ce mi-a spus vanzatoarea astazi iti dadea o reducere "speciala" de 70 de euro.

Edited by Papillon_, 12 December 2011 - 22:33.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate