Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Catelusa bolnava

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
danny_tm

danny_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.09.2011
Am o catelusa labrador de 3 ani si 4 luni. De o saptamana nu mai are energie si a inceput sa slabeasca. Veterinarul mi-a dat niste pastile sa le pun hrana, dar nu au avut nici un efect.
De dimineata am auzit-o tusind destul de tare. Aceleasi simptome au mai avut 2 ciobanesti germani ai unui prieten, au murit dupa o luna. Se mai poate face ceva ?

#2
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Cainii unor prieteni au avut si ei ceva gasemanator, au luat unul de la celalalt si veterinarul le-a pus diagnosticul de bronchopneumonie si le-a dat tratament injectabil si s-au vindecat cam in 7-10 zile. Cainele tau e vaccinat impotriva jigodiei?

#3
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Mergi si la un alt veterinar, preferabil unul cu referinte bune prin oras, o a doua parere nu strica niciodata. Am constatat pe propria piele ca marea majoritate a veterinarilor nu-si fac meseria cum ar fi cazul, daca e vorba de mai mult decit vaccinare sau deparazitare deja incep sa se complice treburile pentru multi dintre ei.

#4
danny_tm

danny_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.09.2011

View Postdan78rom, on 18th September 2011, 20:21, said:

Mergi si la un alt veterinar, preferabil unul cu referinte bune prin oras, o a doua parere nu strica niciodata. Am constatat pe propria piele ca marea majoritate a veterinarilor nu-si fac meseria cum ar fi cazul, daca e vorba de mai mult decit vaccinare sau deparazitare deja incep sa se complice treburile pentru multi dintre ei.
Am mai fost la un veterinar sa-l intreb daca tratamentul este bun. Am primit acelasi raspuns

View PostFreddy12, on 18th September 2011, 20:09, said:

Cainii unor prieteni au avut si ei ceva gasemanator, au luat unul de la celalalt si veterinarul le-a pus diagnosticul de bronchopneumonie si le-a dat tratament injectabil si s-au vindecat cam in 7-10 zile. Cainele tau e vaccinat impotriva jigodiei?
Cainele este vaccinat la zi, are carnet. O sa incerc sa contactez si alti veterinari, multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate