Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

U.P.C. ROMÂNIA lansează noi pachete de servicii. Oferta toamna 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#55
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009

View Postquant, on 25th September 2011, 21:07, said:

Pai tu platesti 68 lei = 65TV + 20M net + Alo esential, iar pachetul Total 59 lei = 103TV + 60M net + Alo oriunde + tel fix.
http://www.upc.ro/promotii/ed3/total/

Concluzia mea este ca te-au prostit bine, dupa cum incercasera si cu mine, ca mi-au propus intr-o prima faza 20M la 58 lei in timp ce la Complet 60M sunt la 53 lei (in cazul meu vorbesc de un abo 2play).
Ce ? Pachetul complet contine: TV Digital + Fiber Power 60Mbps si costa 53RON (TVA INCLUS)

#56
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 11.08.2009

View Postquant, on 25th September 2011, 20:07, said:

Pai tu platesti 68 lei = 65TV + 20M net + Alo esential, iar pachetul Total 59 lei = 103TV + 60M net + Alo oriunde + tel fix.
http://www.upc.ro/promotii/ed3/total/

Concluzia mea este ca te-au prostit bine, dupa cum incercasera si cu mine, ca mi-au propus intr-o prima faza 20M la 58 lei in timp ce la Complet 60M sunt la 53 lei (in cazul meu vorbesc de un abo 2play).

Pachetele cu Fiberpower 60/120 sunt valabile doar in unele orase iar oferta are doar 1-2 saptamani de la lansare .

#57
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009
Acuma vad...ce tzeapa am luat contractul facut acum o saptamana si platesc 68 lei si am viteza mai mica si canale mai putine decat oferta de la 59 lei.

Chiar nu se mai poate modifica sa trec la pachetul complet daca inca nu am semnat nimic ? (Am facut noul contract prin telefon si mi-au spus ca trebuie sa semnez ceva cand trec pe la ei la urmatoarea facturare)

Edited by vladdeh, 02 October 2011 - 21:20.


#58
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu zic sa iei legatura cu ei(RC) cat mai repede,sau direct pe pagina lor de facebook.
Au mai fost clienti ca si cazul tau si si-au gasit rezolvare postand pe facebook.

Edited by feribalint, 02 October 2011 - 21:44.


#59
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009

View Postferibalint, on 2nd October 2011, 22:42, said:

Eu zic sa iei legatura cu ei(RC) cat mai repede,sau direct pe pagina lor de facebook.
Au mai fost clienti ca si cazul tau si si-au gasit rezolvare postand pe facebook.
Am facut comanda acum pe site, astept telefonul, probabil maine.

#60
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005
Vreau să trec și eu la suprem + 2 STB HD, dar cred că mai am ceva din contractul curent. Oricum, am RDS-ul la poartă, dacă nu doresc să renegociem contractul.

#61
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011
baga un telefon la upc..si vezi ce zic..

#62
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005
Am dat o fugă pe la RC azi și tipa de acolo a fost foarte amabilă, m-a trecut pe waiting list și mi-a garantat că în câteva zile voi fi contactat în vederea negocierilor and stuff. :) Dacă nu se va întâmpla așa, le dau și un țâr.

Edited by G-Unit//FuLLReSpecT, 03 October 2011 - 17:08.


#63
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009
Datorita faptului ca de abia am reinnoit contractul nu ma pot schimba la pachetul de toamna :)

#64
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Sfatul meu este sa incercati pe facebook.Multi au reusit acolo.....

#65
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011
Pachete noi:

Pachetul Suprem 100


Pachetul Suprem 200


Pachetul Dinamic

Edited by bennyioan, 09 October 2011 - 09:04.


#66
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sarabanda lansarilor de pachete si abonamente UPC: editia septembrie 2010- octombrie 2011.

1. 16 septembrie 2010 - marea revolutie, relansarea intregului portofoliu
TV: Optim, Familia, Maxim
Net: Start, Speed 3, 15, 25 Mbps
Tel: Alo Esential, Alo Seara&Week-end, Alo Non-Stop
Revolutie in serviciile UPC Romania: Seful companiei anunta relansarea intregului portofoliu

2. 15 februarie 2011
Tel: Alo Oriunde 100, Alo Oriunde 200
UPC lanseaza "Alo Oriunde"

3. 1 martie
Pachete: Frezie, Ghiocel, Narcisa, Lalea
Sursa: Canalul Info UPC si forum.

4. 1 aprilie 2011
Net: Fiberpower 10, 20, 60, 120
UPC lansează abonament la internet cu viteze de până la 120 Mbps

5. 1 aprilie 2011
Pachete: Galant, Cuceritor
UPC lanseaza doua noi pachete de internet si telefonie fixa

6. 23 iunie 2011

Pachete: Riviera, Riviera HD, Orizont
Oferta de vara UPC: pachetele Riviera, Riviera HD si Orizont

7. 15 septembrie 2011
Pachete: Suprem, Total
UPC a anunțat lansarea ofertei de toamnă

8. 9 octombrie 2011
Pachete:  Complet, Suprem 100, Suprem 200, Dinamic
UPC - promotii

Ce a lansat UPC in 13 luni:
- 3 abonamente TV
- 7 abonamente net
- 5 abonamente tel
- 15 pachete

Va reusi vreodata UPC sa gaseasca formula succesului fara a lansa zeci de pachete si abonamente si fara a mai pierde clienti?
Au lansat in total 30 de pachete si abonamente si au trecut pe locul 3 pe TV cu pierderi financiare in crestere in timp ce concurenta nu lanseaza nimic si se detaseaza de UPC. Care este cauza, de ce a intrat UPC in acest cerc vicios?

Edited by danutz1, 09 October 2011 - 10:53.


#67
cc_flor

cc_flor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.12.2006
Salut,
Am facut o cerere pentru pachetul Dinamic.

Cei care au inchiat acest contract au  "perioada contractuala minima" pentru acest pachet?
Cam in cate zile se efectuaza instalarea ?

Multumesc.

#68
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postdanutz1, on 9th October 2011, 11:39, said:

Va reusi vreodata UPC sa gaseasca formula succesului fara a lansa zeci de pachete si abonamente si fara a mai pierde clienti?
Au lansat in total 30 de pachete si abonamente si au trecut pe locul 3 pe TV cu pierderi financiare in crestere in timp ce concurenta nu lanseaza nimic si se detaseaza de UPC. Care este cauza, de ce a intrat UPC in acest cerc vicios?
Atata timp cat altii ofera grila digitala la liber......va fi greu pt UPC sa contracareze.Totusi ultima oferta a fost foarte tentanta si si-au atras clienti....chiar si fosti clienti.
Daca RCS va continua sarabanda cu aprovizionarea decodoarelor....vor pierde si ei clienti.Ca sa nu mai spun ca daca vrei totusi ceva content....trebuie sa si platesti.
Si bineinteles o parte din pierderea clientilor se datoreaza si lipsei...."Ligii" de fotbal.
Daca si cei de la RCS ar investii in nevoile clientului....probabil situatia ar sta altfel....ma refer la echipamente...care nu se gasesc...sau mai nou se gasesc greu si dau pe pile,cunostinte....relatii in unele orase.
Dar hai sa nu uitam....ce a mai facut UPC:
-a lansat primul platforma HD
-este primul operator care transmite 3D
-primul operator care livreaza internet de 120Mbps.....si din ce-am inteles aici pe forum...nu se vor oprii la aceste viteze...sunt zvonuri.....160Mbps

Si toate astea....au costat niste bani.

PS.Romtelecom care este pe locul doi este format din...Nextgen+Dolce?

#69
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postferibalint, on 9th October 2011, 16:55, said:

PS.Romtelecom care este pe locul doi este format din...Nextgen+Dolce?

Din patru: Romtelecom+Nextgen+Dolce+Cosmote...

#70
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Si am mai uitat o chestie....
Nu stiu la ora actuala cati romani sunt dispusi sa plateasca doar pt cablu+internet+telefonie fixa o suma de 100 lei/luna......
Foarte multi inca se multumesc doar cu analogic......sau se adapteaza cu greu noilor tehnologii.....sau se multumesc cu grila digitala la liber oferit de unii.....
Totusi sunt curios care va fi reactiile acestor clienti cand se va cripta total grila digitala si vor fi nevoiti sa achizitioneze decodoare.....

Edited by feribalint, 09 October 2011 - 16:39.


#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postferibalint, on 9th October 2011, 17:36, said:

.....sau se multumesc cu grila digitala la liber oferit de unii.....
Totusi sunt curios care va fi reactiile acestor clienti cand se va cripta total grila digitala si vor fi nevoiti sa achizitioneze decodoare.....
Cine a zis ca se va cripta ceva ? :naughty: nici macar de cele HD nu se vor atinge. Cel putin canalele din Baza Digital nu se vor coda niciodata, din moment ce am televizoare ce decodeaza DVB-C/T nu mi se pare normal sa fiu obligat sa iau o pocnitoare de decodor separat atat timp cat platesc pentru grila de baza.
La UPC sunt criptate toate canalele digitale, este? :)

Edited by MembruAnonim, 09 October 2011 - 21:55.


#72
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,207
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMembruAnonim, on 9th October 2011, 22:48, said:

La UPC sunt criptate toate canalele digitale, este? :)
Pai , cand zici CANAL DIGITAL, insusi acesta inseamna criptare. E o ineptie sa zici CANAL DIGITAL CRIPTAT.....comprimarea aceea care ei o fac, tot o criptare este practic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate