Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

U.P.C. ROMÂNIA lansează noi pachete de servicii. Oferta toamna 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#37
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006

View Postsoft0811, on 25th September 2011, 07:50, said:

Vezi daca nu cumva mai exista pagina veche in cache-ul google...
nu apare in cacheul google
ultimul cache al google e de joi, ziua cand am sunat eu, deci se pare ca au schimbat pagina imediat dupa apelul meu, si apoi a indexat-o google  :)

View Postmenumorut81, on 25th September 2011, 11:26, said:

Eu le-am zis ca reziliez in acest moment ( sunt in afara per contractuale ) si vin a doua zi in calitate de client nou . Asta daca nu cumva ma duc la concurenta . A ramas ca vor analiza si ma vor contacta

faza cu rezilierea am incercat-o si eu acu cativa ani dar prosti nu sunt :) dupa reziliere trebuie sa treaca o luna ca sa fii considerat client nou, altfel am face toti la fel, reziliem azi si facem iar contract maine; oricum atunci erau alte vremuri, cam aveau monopol pe tv in oras

deci daca reziliez, pa si pusi, fac contract cu altii, ca nu doar nu stau o luna si ceva fara net si tv

#38
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

View Postever_forever, on 26th September 2011, 02:16, said:

nu apare in cacheul google
ultimul cache al google e de joi, ziua cand am sunat eu, deci se pare ca au schimbat pagina imediat dupa apelul meu, si apoi a indexat-o google  :)



faza cu rezilierea am incercat-o si eu acu cativa ani dar prosti nu sunt :) dupa reziliere trebuie sa treaca o luna ca sa fii considerat client nou, altfel am face toti la fel, reziliem azi si facem iar contract maine; oricum atunci erau alte vremuri, cam aveau monopol pe tv in oras

deci daca reziliez, pa si pusi, fac contract cu altii, ca nu doar nu stau o luna si ceva fara net si tv
Am patit aceeasi chestie, acum o saptamana ma sufocau doi de la vanzari (vechea Oferta inclusiv e-mail primit de la ei) si acum nu mai raspund acceptului meu ! Timp in care am cerut si rezilierea Contractului cu DigiNet. Am A.N.P.C.-ul la indemana cu probele de rigoare dar astept sa am o discutie cu U.P.C. la sediu.
Nu-i normal ce fac aia de la Marketing, cineva dintre ei ar cam trebui sa plateasca. Daca nu se rezolva din principiu ma indrept spre alta zare, Dolce.

Edited by Popybo, 26 September 2011 - 21:21.


#39
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009
Am fost sunat astazi, sunt client vechi (cred ca in afara Contractului) si m-au reofertat, asa ca ce scrie pe site nu prea este valabil. Promotia de Toamna nu este adresata doar clientilor noi.

#40
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Corect, dar daca esti client vechi depinde de cheful celor de la departamentul de retentie daca iti fac oferta pentru noile abonamente sau nu ... In prima faza sigur iti spun povestea nu se poate noile abonamente sunt doar pt. clientii noi.

@carmenclara1
taza de 25 lei e valabila oricum pentru ca modemul cu router Cisco nu-l au in caserii si nu poate fi adus decat de echipa tehnica ( plus ca trebuie si "instalat", la schimbarea de modemului DOCSIS 2 cu 3 au stat "expertii" vreo ora la mine).

@enoxcj daca vrei router suni si ti-l aduc. Daca pe tine nu te intereseaza nici pe ei ...
Nu are nimeni ce sa-ti ceara pt. ca echipamentul se inlocuieste nu-ti lasa baietii modemul vechi. Tu cand reziliezi trebuie sa predai un modem nu toata colectia de modele care le-ai avut in perioada contractului.

#41
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View PostPopybo, on 27th September 2011, 19:49, said:

Am fost sunat astazi, sunt client vechi (cred ca in afara Contractului) si m-au reofertat, asa ca ce scrie pe site nu prea este valabil. Promotia de Toamna nu este adresata doar clientilor noi.
Ai incercat sa le scrii pe facebook?

#42
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View PostMD, on 28th September 2011, 07:45, said:

@carmenclara1
taza de 25 lei e valabila oricum pentru ca modemul cu router Cisco nu-l au in caserii si nu poate fi adus decat de echipa tehnica ( plus ca trebuie si "instalat", la schimbarea de modemului DOCSIS 2 cu 3 au stat "expertii" vreo ora la mine).

eu l-am ridicat personal din punctul de lucru si l-am instalat singura. in prealabil am mers cu cel vechi.

#43
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Am scris pe pagina de facebook a upc ieri si astazi am fost sunat deja, foarte prompti, jos palaria.

Peste 7 zile imi expira perioada minima contractuala dar nu vor sa imi dea pachetul Total decat daca achizionez si alt pachet(cinestar sau hbo parca am inteles).

Morala este ca vor sa platesc in continuare 68 de lei sau mai mult.

Eu vroiam sa platesc mai putin.

Asta e.

Maine imi voi da acceptul (sau nu) telefonic.Ma mai gandesc pana maine.

Dar oricum sunt de admirat cat de repede m-au sunat.

#44
aurelmanu

aurelmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.07.2010

View PostPopybo, on 27th September 2011, 16:49, said:

Am fost sunat astazi, sunt client vechi (cred ca in afara Contractului) si m-au reofertat, asa ca ce scrie pe site nu prea este valabil. Promotia de Toamna nu este adresata doar clientilor noi.
ce abonament ti ai luat?

#45
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

View Postferibalint, on 28th September 2011, 09:19, said:

Ai incercat sa le scrii pe facebook?
As exagera de-as introduce UPC-ul in lista mea de favoriti, amici sau "like"-uri.

View Postaurelmanu, on 28th September 2011, 16:49, said:

ce abonament ti ai luat?
Pachetul Suprem plus alte doua STB SD. In total 114 RON/luna, parca.

#46
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
si pe mine m-a sunat si mi-a zis povestea cu doar pt clientii noi, si apoi am zis ca la rds e mai ieftin pentru aceleasi chestii la pachet, si atunci au fost de acord sa iau pachet cu oferta de toamna, se pare ca amintirea rds-ului i-a facut sa se hotarasca :)

#47
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

View Postever_forever, on 29th September 2011, 19:10, said:

si pe mine m-a sunat si mi-a zis povestea cu doar pt clientii noi, si apoi am zis ca la rds e mai ieftin pentru aceleasi chestii la pachet, si atunci au fost de acord sa iau pachet cu oferta de toamna, se pare ca amintirea rds-ului i-a facut sa se hotarasca :)
Cum, te-au sunat ca sa te anunte ca nu-ti pot oferi Pachetul de Toamna ?  Esti :coolspeak:  !  :lol:

#48
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View Postcarmenclara1, on 28th September 2011, 09:52, said:

eu l-am ridicat personal din punctul de lucru si l-am instalat singura. in prealabil am mers cu cel vechi.
Multumesc, am rezolvat, am primit si eu azi.

#49
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Cine stie, este la UPC cost control sau ceva similar? Adica sa stiu cate minute am consumat, cate au mai ramas? Multumesc.

Edited by enoxcj, 30 September 2011 - 17:12.


#50
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Din pacate...nu exista

#51
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View Postferibalint, on 30th September 2011, 18:24, said:

Din pacate...nu exista
Ms. Macar stiti cand se primesc minutele astea? La inceput de luna sau depinde cine cand si-a facut contractul, iar minutele vin de la data respectiva?

#52
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Din experienta mea minutele vin la inceputul lunii.

#53
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postenoxcj, on 30th September 2011, 18:33, said:

Ms. Macar stiti cand se primesc minutele astea? La inceput de luna sau depinde cine cand si-a facut contractul, iar minutele vin de la data respectiva?

La UPC perioada de facturare este de pe 7 pe 6 ale lunii viitoare.
Minutele se activeaza la ora 0.00 ale primei zile de facturare. Din cite stiu... nu se reporteaza minutele neconsumate.

#54
Don_Ion

Don_Ion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.09.2011

View Postflorianro, on 30th September 2011, 21:59, said:

La UPC perioada de facturare este de pe 7 pe 6 ale lunii viitoare.
Minutele se activeaza la ora 0.00 ale primei zile de facturare. Din cite stiu... nu se reporteaza minutele neconsumate.

Sunt 2 perioade de facturare : de pe 7 pana pe 6 luna viitoare,cea de care zici tu si 01-28/30/31. Minutele nu se reporteaza si  nu exista Cost Control

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate