Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

U.P.C. ROMÂNIA lansează noi pachete de servicii. Oferta toamna 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#19
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View PostPopybo, on 18th September 2011, 15:03, said:

Ai cerut si "primele 3 luni gratuite" (doar pentru serviciul nou: telefon, internet) ?

Cele 3 luni gratuite nu se aplica promotieie de toamna.
Cele 3 luni gratuite sunt numai pentru cererile facute online.

#20
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View PostMD, on 16th September 2011, 09:10, said:

Pacat ca s-au trezit cam tarziu sa umble la preturi pentru ca o buna parte din clientii plecati la RDS si RTC nu o sa se mai intoarca prea curand pentru ca fie sunt inca sub cotract, fie din comoditate pt. ca e vorba doar de cativa lei mai putini, fie pentru ca e vorba niste meciuri de fotbal in plus.
+1

View Posto_p_2005, on 16th September 2011, 15:34, said:

Oricum, eu nu folosesc internet de la UPC decît ca backup.
Eu folosesc ca backup internetul de la Vodafone pe cartela internet.

Edited by Farrell, 18 September 2011 - 21:54.


#21
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Clientii existenti nu pot beneficia de aceasta oferta?imi expira abonamentele in octombrie si ma gandeam sa trec la combinatia de 59 lei cu tva....e tentanta.

#22
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008

View Postlucianteo6, on 23rd September 2011, 11:13, said:

Clientii existenti nu pot beneficia de aceasta oferta?imi expira abonamentele in octombrie si ma gandeam sa trec la combinatia de 59 lei cu tva....e tentanta.

Depinde, daca ai un pachet facut de ei, adica una din ofertele vechi, poti. Eu mi-am configurat singur pachetele si de aia cica nu pot  :thumbdown:

Edited by Skoopman, 23 September 2011 - 11:54.


#23
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postlucianteo6, on 23rd September 2011, 11:13, said:

Clientii existenti nu pot beneficia de aceasta oferta?imi expira abonamentele in octombrie si ma gandeam sa trec la combinatia de 59 lei cu tva....e tentanta.
Intreaba-i pe pagina lor de facebook...sansele sunt mai mari....

#24
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
mda

pe pagina lor cu oferta de toamna scria clar ca pot beneficia doar clientii noi si clientii aflati in fara perioadei contractuale

(nu m-am gandit sa fac un print, dar n-ar avea rost sa mint)

dupa ce am sunat joi si am cerut un pachet cu noua oferta la relatii cu clientii

- stati asa, ca nu sunteti client nou
- pai pe sait scrie ca si cei vechi si cred ca mi s-a terminat contractul cu pachetul ca-l am de anul trecut
- da, vad ca s-a terminat de curand
- pai... acum eu platesc mai mult pentru chestii mai putine
- o sa trimit o cerere la dept. de marketing si o sa va contacteze ei in zilele urmatoare daca se accepta
- ok

sambata ma uit pe sait si ce sa vezi: partea cu clientii in afara perioadei contractuale nu mai era... :)

tzeapaaaa

daca-i amenint ca trec la rcs-rds ca au preturi la pachete mai mici ca oferta lor de toamna, s-or razgandi?

#25
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

View Postever_forever, on 25th September 2011, 03:02, said:

pe pagina lor cu oferta de toamna scria clar ca pot beneficia doar clientii noi si clientii aflati in fara perioadei contractuale

(nu m-am gandit sa fac un print, dar n-ar avea rost sa mint)
Vezi daca nu cumva mai exista pagina veche in cache-ul google...

#26
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Eu am insistat si m-au trecut pe abonament nou desi eram in perioada contractuala. Foarte multumit de UPC si cum inteleg sa-si fidelizeze clienti ( mare lucru in tara romaneasca sa vezi asa ceva).

#27
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009
Bagamiash!! Mi-am reinnoit contractul la ei acum 1 saptamana platesc 68,20 LEI (cu TVA) pentru TV Digital Optim/Fiber Power 20/Alo Essential iar pachetul complet de toamne e mai ieftin si are si TV si Internet mai bun

EDIT: Ah acum am observat, pachetul complet nu are telefon, nu mai conteaza ramane mai bine ce am ales eu

Edited by vladdeh, 25 September 2011 - 10:22.


#28
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010

View Postever_forever, on 25th September 2011, 03:02, said:

mda

pe pagina lor cu oferta de toamna scria clar ca pot beneficia doar clientii noi si clientii aflati in fara perioadei contractuale

(nu m-am gandit sa fac un print, dar n-ar avea rost sa mint)

dupa ce am sunat joi si am cerut un pachet cu noua oferta la relatii cu clientii

- stati asa, ca nu sunteti client nou
- pai pe sait scrie ca si cei vechi si cred ca mi s-a terminat contractul cu pachetul ca-l am de anul trecut

Eu le-am zis ca reziliez in acest moment ( sunt in afara per contractuale ) si vin a doua zi in calitate de client nou . Asta daca nu cumva ma duc la concurenta . A ramas ca vor analiza si ma vor contacta

#29
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009
Hmm nu as putea sa modific sa trec la pachetul complet + telefon ?

#30
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View Postaurelmanu, on 16th September 2011, 09:36, said:

Am trecut si eu la Suprem...


TV Digital Maxim - 120 canale TV digitale
Pachetul FilmBox - inclus
Fiber Power 120 Mbps - download pana la 120 Mbps
Router wireless - inclus
ALO Oriunde 100 - 100 minute incluse
Telefon fix DECT - telefon wireless inclus

am adaugat pe langa dvr ul HD ales la Suprem...alte 2 stb uri..si am cca 140 canale tv (13 HD uri , unul 3D HD si pachetele Maxpack, Filmbox, Passion),


@skoopman..nu te costa nimic sa suni la ei ...sa  intrebi..
Eu nu am primit router wireless...sa fac scandal :)?

#31
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
De unde vroiai sa-l primesti ? Suni la ei pentru ca routerul ala wireless e cu modem incorporat deci trebuie sa vina echipa tehnica sa-ti schimbe modem-ul fara router cu cel cu router. Din ce mi-au spus mie da routerul e inclus in pachet dar schimbarea modemului fara router cu unu cu router se taxeaza 25 lei ( banuiesc fara TVA). Daca ai nevoie de router wireless suna pentru programare ca sigur vin in 2-3 zile si ti-l instaleaza.

#32
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postvladdeh, on 25th September 2011, 11:21, said:

Bagamiash!! Mi-am reinnoit contractul la ei acum 1 saptamana platesc 68,20 LEI (cu TVA) pentru TV Digital Optim/Fiber Power 20/Alo Essential iar pachetul complet de toamne e mai ieftin si are si TV si Internet mai bun

EDIT: Ah acum am observat, pachetul complet nu are telefon, nu mai conteaza ramane mai bine ce am ales eu

Pai tu platesti 68 lei = 65TV + 20M net + Alo esential, iar pachetul Total 59 lei = 103TV + 60M net + Alo oriunde + tel fix.
http://www.upc.ro/promotii/ed3/total/

Concluzia mea este ca te-au prostit bine, dupa cum incercasera si cu mine, ca mi-au propus intr-o prima faza 20M la 58 lei in timp ce la Complet 60M sunt la 53 lei (in cazul meu vorbesc de un abo 2play).

#33
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
si se plateste lunar o chirie de 8-9 Ron

#34
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View PostMD, on 25th September 2011, 13:23, said:

De unde vroiai sa-l primesti ? Suni la ei pentru ca routerul ala wireless e cu modem incorporat deci trebuie sa vina echipa tehnica sa-ti schimbe modem-ul fara router cu cel cu router. Din ce mi-au spus mie da routerul e inclus in pachet dar schimbarea modemului fara router cu unu cu router se taxeaza 25 lei ( banuiesc fara TVA). Daca ai nevoie de router wireless suna pentru programare ca sigur vin in 2-3 zile si ti-l instaleaza.
1. Asta unde scrie?
2. Daca Pachetul Suprem include WIFI, pai sa-mi aduca WIFI. Ce ma intereseaza pe mine ca eu am acum fara router?
3. Daca, candva voi renunta la UPC si voi returna echipamentele, ei imi vor cere routerul WIFI, eu de unde il scot?

Edited by enoxcj, 25 September 2011 - 22:01.


#35
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008

View Postenoxcj, on 25th September 2011, 23:00, said:

1. Asta unde scrie?
2. Daca Pachetul Suprem include WIFI, pai sa-mi aduca WIFI. Ce ma intereseaza pe mine ca eu am acum fara router?
3. Daca, candva voi renunta la UPC si voi returna echipamentele, ei imi vor cere routerul WIFI, eu de unde il scot?

La punctul 3 trebuie sa ai un pic grija. Cand au schimbat modemul la mine cu unu nou (Docsis 3.0) m-a sunat o doamna sa aduc modemul cel vechi. Eu i-am spus ca l-au luat baietii, care au adus pe cel nou. Ea tot m-a batut la cap ca nu e trecut in calculator...

Edited by Skoopman, 25 September 2011 - 22:21.


#36
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
-> taxa de 25 de lei este valabila daca te hotarasti ulterior sa treci in posesia routerului wireless si vine un angajat upc sa-l instaleze
-> ai auzit de proces verbal de predare-primire?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate