Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Clienti nemultumiti de Vodafone.

- - - - -
  • Please log in to reply
721 replies to this topic

#469
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 17.05.2004
Am fost unul dintre clienti UPC pina a venit acea marire la abonament prin primavara (parca), si am reziliat contractul, am trecut la RDS
vrea sa spun acum dupa citeva luni de cind sunt la RDS serviciile UPC sunt mult mai bune decit RDS cel putin internetul la TV sunt cam la fel , de fapt sigurul motiv pentru care am renuntat la UPC a fost transmiterea curselor de Formula 1.
La UPC aveam acel router CONNECT BOX care avea 4 porturi lan iar wifi imi mergea pina in ultima camera(3 mare bloc), iar la RDS am un gunoi de router cu 2 porturi de lan dar unul este blocat asa ca a trebuit sa cumpar un switch iar wifi bate doar citiva metri.
Sunt total dezamagit de echiamentele de la RDS

#470
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
Puteai să nu accepți mărirea de abonament, eu așa am făcut.

#471
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Eu nu doar ca nu am acceptat, ba chiar am si renegociat si sunt blindat din toate punctele de vedere. Cele mai bune preturi si cele mai multe canale de televiziune. Posted Image

#472
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 17.05.2004
Am scris singur motiv a fost faptul ca nu transmite cursele de Formula 1, dar ca paranteza pe sport Digital este mult peste UPC, doar aici este pe plus

#473
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Depinde cum o iei.. daca iti plac masinile ai Motorsport.TV, Motorvision HD, Auto Motor Sport HD, DTX...

#474
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdannek, on 03 iulie 2017 - 16:42, said:

Am scris singur motiv a fost faptul ca nu transmite cursele de Formula 1, dar ca paranteza pe sport Digital este mult peste UPC, doar aici este pe plus
Formula 1 este și pe RTL dar presupun că vroiai în limba română să urmărești competiția. :D

#475
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 17.05.2004

View PostKalman2007, on 03 iulie 2017 - 18:33, said:

Formula 1 este și pe RTL dar presupun că vroiai în limba română să urmărești competiția. Posted Image
Stiu ca este pe RTL dar vreau dulcea vorba romaneasca pt ca traiesc in Romania

#476
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 12.05.2017
Salut! De la schimbarea aceea din martie am primit 300 mb/s viteza. Aveam un router Cisco EPC3925 care nu putea sa "manevreze" viteza. Am plecat la UPC sa primesc un alt router, așa ca am primit  un  Ubee EVW3226. Toate bune și frumoase dar, în abonamentul meu scrie ca am in chirie un Connect Box. I-am spus asta angajatei de acolo, dar s-a încăpățânat sa nu îmi dea unul. Chiar am nevoie de Connect Box deoarece acela are dual-band, ceea ce Ubee nu are. Ce sa fac?

Edited by Alberto4, 04 July 2017 - 18:04.


#477
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Ubee-le ala are probleme uriase pe partea de wireless.. nu o sa o duci bine cu el. Eu si inca cativa de pe aici ne-am chinuit o perioada cu el. La modul ca apare si dispare reteaua, se conecteaza si se deconecteaza.

E un tip pe aici (madalinmdl parca) care a ars vreo 5 Ubee-uri d'astea intentionat ca sa ii fie schimbate.

Da-i un telefon la 031 100 1000 si spune-le la telefon ca tu ai semnat pentru altceva si ca sa vorbeasca cu cei de la sediu sa iti schimbe modemul cu un Connect-Box.

#478
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

View Postronuquet, on 04 iulie 2017 - 18:21, said:

Ubee-le ala are probleme uriase pe partea de wireless.. nu o sa o duci bine cu el. Eu si inca cativa de pe aici ne-am chinuit o perioada cu el. La modul ca apare si dispare reteaua, se conecteaza si se deconecteaza.

E un tip pe aici (madalinmdl parca) care a ars vreo 5 Ubee-uri d'astea intentionat ca sa ii fie schimbate.

Da-i un telefon la 031 100 1000 si spune-le la telefon ca tu ai semnat pentru altceva si ca sa vorbeasca cu cei de la sediu sa iti schimbe modemul cu un Connect-Box.
Eu leam făcut praf modemurile ubee

Acum mai nou am un prieten care are nevoie de transformatoare și schimb săptămânal mediaboxu

#479
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,724
  • Înscris: 21.03.2014
Și Connect Box mai are probleme.
Scade viteza de trebe să-i dai restart. Pe lângă asta se încinge cam tare, asemănător cu conserva veche de la Orange TV.

#480
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
De inchis nu stiu ca nu pun mana pe el, e intr-un loc si lasat asa. Dar de restart nu am avut niciodata nevoie... merge perfect.

#481
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 12.05.2017
Mersi de ajutor. Sper sa reușesc (data trecuta mi s-a spus ca doar pentru 500 mb/s se oferă Connect Box)

Edited by Alberto4, 05 July 2017 - 07:17.


#482
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Am Connect Box si am 300. Ei m-au pus sa schimb modemul si nu am putut sa refuz.

#483
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View Postmadalinmdl1, on 04 iulie 2017 - 20:47, said:

Eu leam făcut praf modemurile ubee

Acum mai nou am un prieten care are nevoie de transformatoare și schimb săptămânal mediaboxu
"Eu le-am făcut praf modemurile ubee" - du-te taicuta la Balaceanca si te trateaza...

Furai tu si semnal ca "aveai 3 case" si te-au prins... pe urma faceai pe "nestiutorul" si intrebai ce se poate intampla daca "cineva" are abonament si distribuie semnal, mai bine spus... face pe "micro-providerul"... legea,legea ce zice? "Cineva-ul" ala,erai chiar tu,prins cu mata-n sac... zi mersi ca n-ai dosar penal,baietica!
Pana una-alta,mai arde niste mediaboxuri,mai scoate din ele transformatoare... ca "fraierii" de la UPC, n-au alta treaba decat sa-ti dea tie cate un mediabox pe saptamana!
Iti repet,exista asa: Balaceanca, Spitalul 9, Spitalul clinic de psihiatrie Prof. Doctor Obregia si altele. La nevoie, viziteaza-le,poate iti deconteaza Casa de asigurari de sanatate, tratamentul.
Doamne fereste, de asemenea oameni!

#484
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmadalinmdl1, on 04 iulie 2017 - 20:47, said:


Eu leam făcut praf modemurile ubee

Acum mai nou am un prieten care are nevoie de transformatoare și schimb săptămânal mediaboxu

Daca e adevarat ce scrii, chiar ai mari probleme. Sper ca citeste cineva din UPC topicul asta si ajungi cu contractul reziliat.

#485
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

View PostTehnicianul1970, on 05 iulie 2017 - 21:46, said:


"Eu le-am făcut praf modemurile ubee" - du-te taicuta la Balaceanca si te trateaza...

Furai tu si semnal ca "aveai 3 case" si te-au prins... pe urma faceai pe "nestiutorul" si intrebai ce se poate intampla daca "cineva" are abonament si distribuie semnal, mai bine spus... face pe "micro-providerul"... legea,legea ce zice? "Cineva-ul" ala,erai chiar tu,prins cu mata-n sac... zi mersi ca n-ai dosar penal,baietica!
Pana una-alta,mai arde niste mediaboxuri,mai scoate din ele transformatoare... ca "fraierii" de la UPC, n-au alta treaba decat sa-ti dea tie cate un mediabox pe saptamana!
Iti repet,exista asa: Balaceanca, Spitalul 9, Spitalul clinic de psihiatrie Prof. Doctor Obregia si altele. La nevoie, viziteaza-le,poate iti deconteaza Casa de asigurari de sanatate, tratamentul.
Doamne fereste, de asemenea oameni!
Eu nu am treaba cu acele spitale. Doar pe aici,  mai trec din când în când

Attached Files



#486
fur_elyse

fur_elyse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 06.09.2015
Degeaba, dacă nu îți iei medicamentele.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate