Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Samsung 40D6500 vs LG 42LW5500

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
48 răspunsuri în acest subiect

#37
adrian80

adrian80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.314
  • Înscris: 23.09.2006
Astept inca PM de la tine badlink.  :rolleyes:

#38
CIPRIAN44

CIPRIAN44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 229
  • Înscris: 22.12.2010

 badlink, on 7th February 2012, 18:06, said:

NU nu , nu glumeste nimeni, chiar se poate
@Adrian80 ai pm de la mn.
Adica vrei sa spui ca daca am un SAM UE 37 C5100 (care are LAN,DNLA si poate sa -si inoiasca softu singur) se poate updata intrun D5500 (de ex ) ?

Editat de CIPRIAN44, 08 februarie 2012 - 05:48.


#39
adrian80

adrian80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.314
  • Înscris: 23.09.2006
Da, cam asta e intentia.
Si eu am schimbat din D6300 in D6500.
Problema e ca 6300 avea adaptor Wifi extern, pe cand 6500 are integrat, iar acuma nu ma pot conecta la internet pentru ca TVul cauta adaptorul intern.
:(
Ma straduiesc acuma sa aflu cum sa schimb undeva din setari sa imi caute adaptorul WiFi extern (USB)

#40
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.708
  • Înscris: 24.02.2010

 adrian80, on 8th February 2012, 16:24, said:

Da, cam asta e intentia.
Si eu am schimbat din D6300 in D6500.
Problema e ca 6300 avea adaptor Wifi extern, pe cand 6500 are integrat, iar acuma nu ma pot conecta la internet pentru ca TVul cauta adaptorul intern.
:(
Ma straduiesc acuma sa aflu cum sa schimb undeva din setari sa imi caute adaptorul WiFi extern (USB)
Totul e aici >>>  forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=2937. Sper sa nu fie probleme pentru link.

#41
adrian80

adrian80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.314
  • Înscris: 23.09.2006
Am incercat asa cum scrie acolo, dar eu nu gasesc optiunea Network support in Service Menu.
Cred ca tre sa-mi fac rost de cablu serial si sa reinstalez firmware-ul original.
:(

#42
adrian80

adrian80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.314
  • Înscris: 23.09.2006
Am reusit pana la urma sa activez WiFi extern.
Am conectat TV-ul la laptop printr-un cablu UTP.
Acum am soft de D6500 in TV D6300.
Verific daca merge tot si revin cu impresii.

#43
adrian80

adrian80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.314
  • Înscris: 23.09.2006
Nu merge nici Web Browser si nici 3D-ul.
Revin la D6300 original

#44
mircea_vdm

mircea_vdm

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 29.09.2007
Salut, Eu sunt din Oradea si am gasit un magazin in localitatea Nyiregyhaza in Ungaria care are preturi foarte bune la tv-uri. Am un prieten care a cumparat 2 tv-uri de la ei. Se face comanda online si te anutna cand este tv-ul in magazin.
Site-ul este digitalplaza.hu

Ex. Samsung 46d6500 pe site e la pretul de 4220 ron. Pe emag acelasi tv e la pretul de 4819 ron

#45
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 497
  • Înscris: 01.09.2008
Am si eu o intrebare. As vrea sa achizitionez un tv. Initial m-am setat pe 40d6530 .. avand distanta de vizionare cam 3,5 metri am zis ca totusi ar fi bine unul mai mare si am trecut la 46d6500. Documentandu-ma mai mult am descoperit ca nesimtitii de la samsung au o buba la 3d pe toata seria 6: scade rezolutia la 540 de linii si m-am gandit ca nua re sens sa bag 50 de milioane mai ales ca seria 6 e inceputul. Asa ca m-am pozitionat pe 40d7000. Pretul e ok si caracteristici mai bune ca seria 6. Problema este ca nu prea este de gasit in momentul asta pe sit-uri gen emag, altex ... l-am vazut doar pe dcshop ceva mai cunoscut de mine de unde am mai cumparat. Intrebarea ar fi de unde cumparati si aveti incredere. Mersi.

#46
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.037
  • Înscris: 08.08.2002
40D7000 e un model EOL (NU se mai produce adica, valabil pt orice model din seria D) poti cumpara noul model 2012 disponibil la altex 40ES7000 http://www.altex.ro/...-de-ochelari-3d

Totusi pt. 3,5m 40" e ft. mic ai avea nevoie macar de un 50". S-ar putea sa gasesti inca zilele acesta un Panasonic 50GT30 la doar 3400 lei.

Editat de MD, 31 martie 2012 - 23:04.


#47
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 497
  • Înscris: 01.09.2008

 MD, on 1st April 2012, 00:03, said:

40D7000 e un model EOL (NU se mai produce adica, valabil pt orice model din seria D) poti cumpara noul model 2012 disponibil la altex 40ES7000 http://www.altex.ro/...-de-ochelari-3d

Totusi pt. 3,5m 40" e ft. mic ai avea nevoie macar de un 50". S-ar putea sa gasesti inca zilele acesta un Panasonic 50GT30 la doar 3400 lei.
Stiu ca nu e foarte mare dar ideea e ca distanta de vizionare este intre 1 m si 3,5 m pentru ca am 2 canapele iar distanta 3,5 e distanta maxima. In legatura cu televizoarele panasonic sunt ok pentru ca am vazut ca nu prea sunt promovate la noi prin magazine mai mult samsung, sony si lg.

#48
adrian80

adrian80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.314
  • Înscris: 23.09.2006
Conteaza si ce urmaresti la TV.
Daca nu ai semnal HD, atunci nu are rost sa-ti iei foarte mare si sa vezi totul pixelat.
Eu am LED 46", distanta e al fel 3,5m, si mi se pare perfect.
La inceput mi s-a parut foarte mare, pentru ca am trecut de la 32 si 42".
Aveam DigiTV satelit si calitatea era prosta la imagine.
Acuma am bagat Focus, pentru ca au posturi HD.

De la o vreme orice TV, oricat de mare ar fi, o sa ti se para normal, daca nu chiar mic.

#49
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 497
  • Înscris: 01.09.2008

 adrian80, on 1st April 2012, 20:37, said:

Conteaza si ce urmaresti la TV.
Daca nu ai semnal HD, atunci nu are rost sa-ti iei foarte mare si sa vezi totul pixelat.
Eu am LED 46", distanta e al fel 3,5m, si mi se pare perfect.
La inceput mi s-a parut foarte mare, pentru ca am trecut de la 32 si 42".
Aveam DigiTV satelit si calitatea era prosta la imagine.
Acuma am bagat Focus, pentru ca au posturi HD.

De la o vreme orice TV, oricat de mare ar fi, o sa ti se para normal, daca nu chiar mic.

Pai la tv urmaresc filme, transmisii sportive cam totul ma intereseaza HD si eventual si filme 3d. M-am orientat pe samsung pentru ca televizoarele aveau placa de reatea si se pot vedea streamuri hd si de pe net pe langa multe alte facilitati. Plus ca exista un sit samygo care se ocupa de astfel de televizoare. Firma de cablu la care sunt acum are si vreo 6 canale HD si ma  pot schimba oricand la romtelecom in oras la mine care are o calitate buna a imaginii. Asta cu orice tv ti se pare mic e normal pentru ca te obisnuiesti. Eu acum am in dormitor un crt de 52 de cm si distanta de vizionare e 2,5 metri (lungime pat + 80 cm). Totusi mi se par foarte aberante distantele optime de vizionare. Nu e normal sa te uiti de la 1,5 metri la un tv cu diagonala de 100 cm. Chiar nu trebuie la o transmisie sportiva, la stiri si muzica emisiuni sa stai asa aproape. Poate la un film (eventual 3d) e indicat ca la distanta aia sa vezi numai ecranul si nu alte obiecte din camera dar daca vrei asa ceva poti oricand sa tragi un fotoliu la distanta care iti convine. Plus ca arata ca naiba dihania care iti ocupa aproape un perete iar sufrageria nu este cinema. Daca stai la casa unde faci tu ce vrei e altceva ... poti sa-ti faci camera de vizionare. Mersi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate