Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Segregare la baza stalpului

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 

jignirea religiei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
508 replies to this topic

#19
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

evident, dacă ești suficient de dobitoc să te lași influențat de un dobitoc.
ăăă, despre care dobitoc vorbim?
Te faci ca nu pricepi ? Dobitocul ala,alaturi de alti dobitoci indoctrinati incearca sa opreasca/incetineasca evolutia societatii SI CAM REUSESC (defapt chiar o fac,in stil mare )

Quote

Nici nu le trebuie atata timp cat nu fac niciun rau.
faza e ca fac

Edited by tamtamtam, 10 August 2011 - 11:10.


#20
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

Quote

Daca ai privi clipul ai realiza ca singurul motiv pentru care incurajeaza chestia asta e faptul ca testii se impun si se dau superiori dpdv moral (vedeti chestia cu iubirea diferita ateii fiind aparent martieni ),toate astea datorita unor basme
aha. deci unii pe care ii considera prosti zic ceva, si el ce face? pai f****i... :lol:
io cred ca nenea ala e genail! :first:

#21
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Posttamtamtam, on 10th August 2011, 12:08, said:

Te faci ca nu pricepi ? Dobitocul ala,alaturi de alti dobitoci indoctrinati incearca sa opreasca/incetineasca evolutia societatii SI CAM REUSESC (defapt chiar o fac,in stil mare )

aha, ăla din video, care în loc să vină cu niște argumente de doamne-ajută vine cu "ba el a început". ooook.

Tati, niciodată, niciodată, niciodată înjurăturile n-au accelerat/impulsionat evoluția. Educația a făcut-o. Ah, și lenea.

#22
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006

View Posttamtamtam, on 10th August 2011, 11:51, said:

Si nu stiu in ce tabara esti dar vad cu ce tabara sustii

Iti spun eu: e atee si sustine tabara oamenilor cu bun simt!

#23
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postrichelieu, on 10th August 2011, 11:12, said:

Iti spun eu: e atee si sustine tabara oamenilor cu bun simt!
ți-am stricat surpiza :P

#24
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Faza e ca crestinismul tampeste oamenii, mie in generala mi se spunea de popa cu care faceam religie povesti despre copii care si-au omorat parintii dupa ce s-au uitat la filme de groaza, adolescenti care se duceau la c*rve si si-au pierdut o mana dupa, fel de fel de chestii, e normal asa ceva??? Si acest popa tembel la mine in cartier e considerat ca are har domne, iti dai seama. Ne mai spunea ca nu stiu ce eleva a spus o vraja din Harry Potter si si-a pierdut parul a doua zi... Acum popa si-a facut biserica, are 2 masini etc.

Edited by errai, 10 August 2011 - 11:15.


#25
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006

Quote

ți-am stricat surpiza tongue.gif

:lol: ..daaaa am vazut dupa ce-am dat reply ;).

L.E. Da' oricum, asta micu e genul care trebuie sa primeasca remindere dese, ca nu-i prea intra in cap decat ce vrea el (si de obicei ce vrea el e tare limitat)

Edited by richelieu, 10 August 2011 - 11:16.


#26
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Posterrai, on 10th August 2011, 11:14, said:

Faza e ca crestinismul tampeste oamenii, mie in generala mi se spunea de popa cu care faceam religie povesti despre copii care si-au omorat parintii dupa ce s-au uitat la filme de groaza, adolescenti care se duceau la c*rve si si-au pierdut o mana dupa, fel de fel de chestii, e normal asa ceva??? Si acest popa tembel la mine in cartier e considerat ca are har domne, iti dai seama. Ne mai spunea ca nu stiu ce eleva a spus o vraja din Harry Potter si si-a pierdut parul a doua zi... Acum popa si-a facut biserica, are 2 masini etc.
Nu creștinismul tâmpește oamenii. Lipsa de reacție la aberații de-alea o face. Pot să știu ce-ai făcut, tu sau părinții tăi, ca să-l opriți pe ăla?

Ah, da. L-ați înjurat. Cool.

Edited by adadoi, 10 August 2011 - 11:17.


#27
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
N-as avea nimic impotriva religie, dar sa nu te indoctrineze de la 3 luni cu rahaturi, sa-ti dea dreptul sa alegi religia cand devii matur, asa e normal, asta nu mai e religie, e o afacere.

#28
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Posterrai, on 10th August 2011, 11:18, said:

N-as avea nimic impotriva religie, dar sa nu te indoctrineze de la 3 luni cu rahaturi, sa-ti dea dreptul sa alegi religia cand devii matur, asa e normal, asta nu mai e religie, e o afacere.
Ha, ha.

Ăia de la milka sunt de vină că sute de puradei cred că există vaci mov.

#29
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View Posterrai, on 10th August 2011, 12:18, said:

N-as avea nimic impotriva religie, dar sa nu te indoctrineze de la 3 luni cu rahaturi, sa-ti dea dreptul sa alegi religia cand devii matur, asa e normal, asta nu mai e religie, e o afacere.
Daca consideri tu cand devii matur ca religia aia e falsa, poti renunta la ea. Pana atunci nu-ti face niciun rau. Asta e situatia.

#30
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006

View Posterrai, on 10th August 2011, 12:18, said:

N-as avea nimic impotriva religie, dar sa nu te indoctrineze de la 3 luni cu rahaturi, sa-ti dea dreptul sa alegi religia cand devii matur, asa e normal, asta nu mai e religie, e o afacere.

Stai ca n-am inteles: Cine te indoctrineaza de la 3 luni cu rahaturi? RELIGIA? :lol:

#31
mbogdanandrei

mbogdanandrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.08.2009

View Postrichelieu, on 10th August 2011, 12:21, said:

Stai ca n-am inteles: Cine te indoctrineaza de la 3 luni cu rahaturi? RELIGIA? :lol:
nu. parinti care au fost la randul lor indoctrinati de parintii lor si tot asa. singura regula a lor care ma enerveaza la culme e crede si nu cerceta....

#32
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

View Postrichelieu, on 10th August 2011, 12:21, said:

Stai ca n-am inteles: Cine te indoctrineaza de la 3 luni cu rahaturi? RELIGIA? :lol:
Cum intrii in contact cu crestinismul??? Esti bagat intr-un cazan umplut cu H20, apoi, majoritatea parintilor fac asta, esti dus la biserica sa faci schimb de scuipati cu babe si mosi prin asa numita sfanta impartasanie, cand incepi sa vorbesti si sa intelegi unele lucruri deja incepi sa fii speriat cu rahaturi din religie, deja cand devii matur daca nu ai un IQ peste medie si incredere in tine nu mai scapi de acest rahat, cei mai multi nu scapa din cauza lipsei de incredere si fricii in rahaturi imaginare.

#33
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,499
  • Înscris: 04.05.2006

View Postmbogdanandrei, on 10th August 2011, 12:23, said:

nu. parinti care au fost la randul lor indoctrinati de parintii lor si tot asa. singura regula a lor care ma enerveaza la culme e crede si nu cerceta....

Ahaaaa..deeeci, PARINTII :).

#34
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
la 3 luni copilu abia descopera cum sa foloseasca mainile, dar sigur, intelege tot ce ii zici despre dumnezo  :first:

#35
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

View Postdoctorwho, on 10th August 2011, 12:29, said:

la 3 luni copilu abia descopera cum sa foloseasca mainile, dar sigur, intelege tot ce ii zici despre dumnezo  :first:
Intelegi cum vrei, de ce nu te boteaza la 18 ani,ahhh ca le e frica ca nu mai au adepti si isi pierde bisericuta banetul, asa te indoctrineaza cand esti copil si nu ai minte si in 95% din cazuri ramai asa, foarte profitabil.

Edited by errai, 10 August 2011 - 11:32.


#36
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

N-as avea nimic impotriva religie, dar sa nu te indoctrineze de la 3 luni cu rahaturi, sa-ti dea dreptul sa alegi religia cand devii matur, asa e normal, asta nu mai e religie, e o afacere.
SI sa nu se impuna asupra societatii doar pentru ca religia lor zice ca x si ca y limitand drepturile noastre !
Vezi mariajul homosexualilor,vezi poligamia care parca e interzisa,vezi vezi vezi

Quote

Ahaaaa..deeeci, PARINTII smile.gif.
CARE AU FOST PROSTITI DE PREOTI

Quote

Daca consideri tu cand devii matur ca religia aia e falsa, poti renunta la ea. Pana atunci nu-ti face niciun rau. Asta e situatia.
Fals
Eu am avut noroc ca am un subconstient foarte enervant
Altii nu au norocu asta
Ce ti se baga in cap la o varsta frageda RAMANE
Voi nu incercati sa vedeti vedeti realitatea si sa gasiti concluziile
Nu,voi aveti concluziile si cautati chestii in realitate care sa le sustina cand vine vorba de religie :).Si daca sunteti sinceri cu voi cautati si cautati si cautati si multi se multumesc cu amagiri pentru ca nu pot face fata durerii/presiunii pe care o simt si prin care trebuie sa treaca pentru a renunta la ideile alea atat de inradacinate in mintea lor.Pentru unii asta poate fi groaznic.Stiu ca pentru mine nu a fost deloc placut

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate