Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

jignirea religiei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
508 replies to this topic

#1
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Ce parere aveti despre jignirea religiei ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1uTypnaP5X4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu sunt de acord cu tot ce zice tipul respectiv si cred ca lumea ar trebui sa-i urmeze sfaturile

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
eu sunt de părere că nu ăla care începe cu înjurăturile e mai prost, ci ăla care continuă.

#3
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
sunt de acord cu ``adadoi``

#4
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Adica cand tabara voastra incepe cealalata tabara tre sa stea ca o tarfa sa si-o ia ? Imi place cum ganditi

#5
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

 tamtamtam, on 10th August 2011, 11:40, said:

Adica cand tabara voastra incepe cealalata tabara tre sa stea ca o tarfa sa si-o ia ? Imi place cum ganditi
nu, dar sa nu se ajunga la jigniri. daca 'reprezentantii' ambelor tabere au creier in loc de tarate in cap se poate discuta cu argumente si contrargumente. la final daca se ajunge la un conses bine, daca nu - sanatate. e asa simplu..

Edited by -DAMON-, 10 August 2011 - 10:42.


#6
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Omul are un punct de vedere, cei pe care ii injura sunt ca oile lui gigi becali cand vine vorba de argumente.

#7
mbogdanandrei

mbogdanandrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.08.2009
sunt religiosi. ei intorc si celalalt obraz. si-acuma sa fim seriosi, tipu are dreptate intr-o oarecare masura. spune ca ar trebui sa fie obligatoriu sa jignim religia. asta e oarecum exagerat. in rest, cam are dreptate, adica cum biserica are voie sa minta si eu nu ? da ce au 2 perechi de oo ??? hmm iar incep sa ma enervez...

#8
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 tamtamtam, on 10th August 2011, 10:40, said:

Adica cand tabara voastra incepe cealalata tabara tre sa stea ca o tarfa sa si-o ia ? Imi place cum ganditi
și cam în ce tabără crezi tu că sunt eu?

#9
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

 -DAMON-, on 10th August 2011, 11:42, said:

nu, dar sa nu se ajunga la jigniri. daca 'reprezentantii' ambelor tabere au creier in loc de tarate in cap se poate discuta cu argumente si contrargumente. la final daca se ajunge la un conses bine, daca nu - sanatate. e asa simplu..
Tabara religiosilor n-are argumente.
Ehhh, eu m-am obsinuit sa fi injurat si considerat satanist. Mi-au zis unii, cum naiba ai tu asa mult "noroc" cand il injuri pe dumnezeu....

Edited by errai, 10 August 2011 - 10:48.


#10
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 errai, on 10th August 2011, 10:46, said:

Tabara religiosilor n-are argumente.
vrei să spui "tabăra celor care înjură n-are argumente", nu?

#11
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

vrei să spui "tabăra celor care înjură n-are argumente", nu?
Ce argumente au teistii ? Da unu cat de cat bun si o sa vezi ca pica in 5 secunde
Toate argumentele teiste au fost demontate,unul dupa altul,dar teistii le folosesc ca papagalii
Si nu stiu in ce tabara esti dar vad cu ce tabara sustii

#12
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

 errai, on 10th August 2011, 11:46, said:

Tabara religiosilor n-are argumente.
Nici nu le trebuie atata timp cat nu fac niciun rau. Ce se poate face pe moment (daca nu s-a facut deja) este sa existe legi ca atunci cand se savarseste o nedreptate pe motiv religios, aceasta sa nu aiba niciun fel de scuza. Sa fie pedepsita ca atare. Si asa ar trebui sa fie toata lumea fericita. Adica eu daca il vad pe unu ca se inchina la un calorifer sa nu am voie sa il injur sau macar sa am bun simt sa-l las in pace, dar cand vad ca vrea sa arunce cu caloriferul ala de pe bloc, existand riscul sa raneasca pe cineva, sun la politie si ar trebui sa fie pedepsit pe masura faptei. Nu e cel mai bun exemplu, dar asa ca sa va faceti o idee.

#13
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 tamtamtam, on 10th August 2011, 11:51, said:

Ce argumente au teistii ? Da unu cat de cat bun si o sa vezi ca pica in 5 secunde
Toate argumentele teiste au fost demontate,unul dupa altul,dar teistii le folosesc ca papagalii
Si nu stiu in ce tabara esti dar vad cu ce tabara sustii

ce argumente au ateii care înjură religia? Ce legătură au argumentele cu înjuratul?

pisoi, sunt atee probabil de pe vremea de când tu nu erai nici în bobul de grâu. Nu pot să înțeleg de ce aveți aerele alea de superioritate (wow, sunt mai dăștept ca religioșii, pe mine nu mă pot prosti cu legende) dar în același timp vă puneți la mintea lor și le dați apă la moară. Ți se pare normal să te cerți cu unu' pe care-l crezi mai fraier decât tine? Asta te face să te simți om mare?

#14
mbogdanandrei

mbogdanandrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.08.2009

 -DAMON-, on 10th August 2011, 11:51, said:

Nici nu le trebuie atata timp cat nu fac niciun rau. Ce se poate face pe moment (daca nu s-a facut deja) este sa existe legi ca atunci cand se savarseste o nedreptate pe motiv religios, aceasta sa nu aiba niciun fel de scuza. Sa fie pedepsita ca atare. Si asa ar trebui sa fie toata lumea fericita. Adica eu daca il vad pe unu ca se inchina la un calorifer sa nu am voie sa il injur sau macar sa am bun simt sa-l las in pace, dar cand vad ca vrea sa arunce cu caloriferul ala de pe bloc, existand riscul sa raneasca pe cineva, sun la politie si ar trebui sa fie pedepsit pe masura faptei. Nu e cel mai bun exemplu, dar asa ca sa va faceti o idee.
asta ar trebui sa fie singura religie. voi credeti ca ar mai fi probleme de genu ?? daca toata lumea ar avea respect fata de toata lumea nu ar mai trebui sa ne certam ca si copii de 2 ani...

#15
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
tamtamtam, poate cand vei mai creste vei realiza anumite lucruri. ala din video degeaba e batran, ca tot prost e.
daca esti ateu, de ce naiba incerci sa le demonstrezi altora ca nu au dreptate? e democratie, daca ala vrea sa se inchine zeului pizza, nu il poti opri.

#16
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

 mbogdanandrei, on 10th August 2011, 11:57, said:

asta ar trebui sa fie singura religie. voi credeti ca ar mai fi probleme de genu ?? daca toata lumea ar avea respect fata de toata lumea nu ar mai trebui sa ne certam ca si copii de 2 ani...
Corect. Exista multi lipsiti de bun simt de amandoua taberele. Si asta strica totul.
Ideea e ca fiecare trebuie sa-si vada de treaba si de convingerile lui. Nu poti impaca mereu si capra si varza. Daca omul crede in ceva ar trebui sa fii obligat sa il lasi in pace, dar sa il poti si contesta in limita bunului simt, fara jigniri, ci cu argumente.

Edited by -DAMON-, 10 August 2011 - 11:01.


#17
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

daca esti ateu, de ce naiba incerci sa le demonstrezi altora ca nu au dreptate? e democratie, daca ala vrea sa se inchine zeului pizza, nu il poti opri.
Daca ai privi clipul ai realiza ca singurul motiv pentru care incurajeaza chestia asta e faptul ca testii se impun si se dau superiori dpdv moral (vedeti chestia cu iubirea diferita ateii fiind aparent martieni ),toate astea datorita unor basme

Quote

pisoi, sunt atee probabil de pe vremea de când tu nu erai nici în bobul de grâu. Nu pot să înțeleg de ce aveți aerele alea de superioritate (wow, sunt mai dăștept ca religioșii, pe mine nu mă pot prosti cu legende) dar în același timp vă puneți la mintea lor și le dați apă la moară. Ți se pare normal să te cerți cu unu' pe care-l crezi mai fraier decât tine? Asta te face să te simți om mare?
Ti se pare normal ca dobitocu ala sa influenteze societatea ?

Edited by tamtamtam, 10 August 2011 - 11:04.


#18
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 tamtamtam, on 10th August 2011, 11:04, said:

Ti se pare normal ca dobitocu ala sa influenteze societatea ?

evident, dacă ești suficient de dobitoc să te lași influențat de un dobitoc.
ăăă, despre care dobitoc vorbim?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate