Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Cum amutesc biserica?

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#73
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003

CataPro, on Sep 18 2005, 15:09, said:

clopotele bat pt. cei ce au nevoie de ele.
propuneti si anihilarea sirenelor Salvarii! Then shoot yourselves (ok, only inda leg). :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Ba nu era nevoie de clopote. Nu există termeni de comparație cu sirena salvării.

#74
Samael

Samael

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 23.06.2005

sonic_adi, on Sep 18 2005, 14:06, said:

careva sa precizeze daca exista sau nu toaleta in biserica.  URGENT !     :D

<{POST_SNAPBACK}>

Afara!  :D Cum sa fie in biserica?

#75
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

CataPro, on Sep 18 2005, 14:09, said:

clopotele bat pt. cei ce au nevoie de ele.
propuneti si anihilarea sirenelor Salvarii! Then shoot yourselves (ok, only inda leg). :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



ce legatura are sirena salvarii cu clopotul amplificat dintre blocuri.. nu stiu.

#76
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

Epurica, on Sep 18 2005, 15:09, said:

come onnn sper ca nu te gandesti la dumnezeu ca la un barbos cu maini gigantice care face si drege prin lume...

LOL

<{POST_SNAPBACK}>



fugi ma, oricum ai da-o e 1-0 pentru becali la faza cu casele. :) am auzit ca satul se va numi gigi becali. cate sate sa se numeasca dumnezeu ai vazut tu pana acum?

LOL again

#77
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Moso> poti sa-i dai foc cand nu te vede nimeni :lol:

Stiu cum e cu bisericile astea. Cand mergeam sa stau la prietena in camin, se construia o biserica intre camine ( :death: ). Sambata dimineata se apucau cretinii aia de muncitori sa lucreze pe la 7-8 dimineata, fix 1-2 ore, atata cat sa-mi strice somnul. Sa lucreze = sa bata cu ciocanele in niste fiare si sa strige in gura mare. Nu mai zic cat ii injuram pe toti cu bisericile lor.

#78
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

CataPro, on Sep 18 2005, 14:09, said:

clopotele bat pt. cei ce au nevoie de ele.
propuneti si anihilarea sirenelor Salvarii! Then shoot yourselves (ok, only inda leg). :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


GRESESTI !!! cel putin la mine in oras salvarea, politia, pompierii au bunavointa sa nu declanseze avertizarea sonora numai in cazul in care exista un trafic foarte aglomerat si intre orele 17PM-11AM  nu exista asa ceva  ( in cazul cartierului meu )

#79
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

addicted, on Sep 18 2005, 14:12, said:

fugi ma, oricum ai da-o e 1-0 pentru becali la faza cu casele. :) am auzit ca satul se va numi gigi becali. cate sate sa se numeasca dumnezeu ai vazut tu pana acum?

LOL again

<{POST_SNAPBACK}>


L-am auzit pe Becali intr-o emisiune   ( la Nasul parca ) ca are de gand sa faca mai multe biserici ca Stefan Cel Mare  :coolspeak:

#80
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005

Samael, on Sep 18 2005, 14:10, said:

Afara!  :D Cum sa fie in biserica?

<{POST_SNAPBACK}>

mda, afara. nu poti sa te caci in casa domnului, nu? dar gradina sa e mare..... -_-

#81
Samael

Samael

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 23.06.2005

sonic_adi, on Sep 18 2005, 14:15, said:

L-am auzit pe Becali intr-o emisiune   ( la Nasul parca ) ca are de gand sa faca mai multe biserici ca Stefan Cel Mare  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>

Si eu l-am auzit, sper sa nu le faca la mine la bloc.

#82
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Behali asta sigur ajunge in rai, pe pozitie de varf  :death: la cat de "credincios" e. Macar de-ar ajunge mai repede.

#83
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,862
  • Înscris: 09.04.2005

evilone, on Sep 18 2005, 14:10, said:

Nu există termeni de comparație cu sirena salvării.

<{POST_SNAPBACK}>

adevarat. daca intelegi unde bat (eu).

Edited by CataPro, 18 September 2005 - 14:33.


#84
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 19.08.2005
...si uite asa, a reusit biserica sa mai bage nitica zazanie intre oameni...

#85
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
So lame....

#86
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

CataPro, on Sep 18 2005, 15:09, said:

clopotele bat pt. cei ce au nevoie de ele.
propuneti si anihilarea sirenelor Salvarii! Then shoot yourselves (ok, only inda leg). :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Încă o dovadă a faptului că mințile tinerilor sunt pângărite de biserică. Încă puțin și vom vedea citate din Biblie.

on-topic : cum mai zicea altcineva, sabotează drăcovenia!

#87
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,862
  • Înscris: 09.04.2005
ia spune mosule cati ani ai si daca vii de Craciun

#88
myyra

myyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 29.07.2005

Epurica, on Sep 18 2005, 11:49, said:

hmm si cand te gandesti ca la sat construirea unei biserici este un prilej de bucurie, si ca sunetul clopotului e mangaiere pentru urechea taranului.

de-asta fac mai popii atat de mult biserici in orase mari, ca e lumea pacatoasa.. si de asta le baga printre blocuri sa fie mai aproape de enoriasi. nu avem urechea formata pentru sunetul divin.

aham!

<{POST_SNAPBACK}>

cel mai aproape ar fi ,sa faca cite o clopotnita pe terasa fiecarui bloc,si casa de rugaciune in casa scarii!!!!!!!!! :notangel:

#89
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003
Mai bine clopotele bisericii decat manelele vecinului sau urletele tinerimii romanesti...

#90
myyra

myyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 29.07.2005
niciunde in lume si mai ales in orasele mari ale Europei, nu s-au construit atitea biserici ca in Ro.Ministerul cultelor, din alte state,si mai ales aripa crestina,investeste in spitale,case de batrani, fundatii cu scopuri caritabile, adica sponsorizeaza niste investitii in scopuri umanitare ,si de aici respectul "enoriasilor" pentru cultul respectiv.Recent am vazut un documentar despre life-ul lui Maica Teresa.Exact asta a facut:a pus maicutele la treaba in orfelinate, spitale, scoli etc..si a determinat oficialitatile locale si cetatenii bogati, sa investeasca in astfel de asezeminte.Ori in Ro, se lupta clericii pentru redobandirea averilor manastiresti,biserici din metreu in metru patrat...etc...umilitor si pentru cel de sus.
Le este frica la popi ca-si pierd puterea de dominatie, si trag clopotele in nestire, sa aduca aminte omenirii ca exista.Pe aici--mai in nordul Europei- lumea se roaga extrem de discret, si nici nu stii ce cult religios are cel de linga tine..Nu bat clopotele,decat discret duminica pe la 9-10-
Le-a intrat unora in cap dupa niste previziuni a lui nu stiu ce veleitate cu haruri divine,mioritica,ca va deveni Ro ,un al doilea Ierusalim...sper ca se referea la religie, si nu la bombe... :naughty: .si poate vor sa atraga  sprijinul clerului european...construind biserici ...
Hai sa vedem ce cuprinde decretul privind tulburarea ordinei si linistii publice.
Pai sa cumpere popi casti la fiecare enorias prezent la liturghie, si sa asculte liturghia si dangatele traduse in 6 limbi.
sau sa trimita prin mobil la membrii sai,dangate la cerere...
Chestia asta depaseste sfera credintei, si numai daca se ia atitudine de grup, se va ajunge la o solutie de compromis in favoarea ambelor parti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate