Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Cum amutesc biserica?

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#37
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004
Gata !  am scos aparatul pe geam si am facut o poza.  Aveti habar cat costa o constructie de genul asta ? Attached File  DSC08512.JPG   584.49K   478 downloads

Later edit:

in stanga mai e un ( alta religie evident )  si undeva in spate inca vre-o 3 ca fiecare credinta trebuie sa aiba reprezentanta la mine in cartier.

Mosotti, inchipuie-ti cum o sa-mi sune biserica asta la anu cand o fi gata    :huh:

Edited by sonic_adi, 18 September 2005 - 13:30.


#38
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
nu te gandi la Biserica, ca la o simpla cladire. ca nu-i asa.

[/QUOTE]probabil crezi ca cei care nu merg la biserica sunt toti niste pacatosi lipsiti de orice credinta.[QUOTE] nu chiar lipsiti de orice credinta, dar daca esti credincios, de ce nu te duci la Biserica? ala care nu se duce la Biserica nu-i credincios. punct. degeaba te rogi tu acasa si alte chestii. Biserica de asta-i facuta.

#39
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Probabil o nimica toată. Văd că are o clopotniță încăpătoare.  :D

#40
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

cipri21, on Sep 18 2005, 13:30, said:

nu te gandi la Biserica, ca la o simpla cladire. ca nu-i asa.

nu chiar lipsiti de orice credinta, dar daca esti credincios, de ce nu te duci la Biserica? ala care nu se duce la Biserica nu-i credincios. punct. degeaba te rogi tu acasa si alte chestii. Biserica de asta-i facuta.

<{POST_SNAPBACK}>


in cazul celor din orasele mari, cum e bucurestiul, nu am cum sa nu ma gandesc asa.

dar spune-mi ce este biserica? casa lui dumnezeu? sincer.... :) daca ar fi asa.. s-ar fi prabusit mai mult de jumate, din mania lui.

Edited by Epurica, 18 September 2005 - 13:33.


#41
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

evilone, on Sep 18 2005, 13:30, said:

Probabil o nimica toată. Văd că are o clopotniță încăpătoare.  :D

<{POST_SNAPBACK}>


rectific : cati bani a dat Parintele sa faca biserica asta ?

Concluzie : sa fiu popa si sa am capacitatea sa fac biserici fara a da din buzunarul propriu un leu asi face mii de biserici ( nu ca nu ar fi ) numai biserici asi face sa aiba unde veni lumea sa cotizeze.

#42
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
pe undeva aveti si voi dreptate, dar nu pana sa ajungi la reclamatii si alte prostii din astea. Biserica e Biserica

#43
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

sonic_adi, on Sep 18 2005, 13:34, said:

rectific : cati bani a dat Parintele sa faca biserica asta ?

Concluzie : sa fiu popa si sa am capacitatea sa fac biserici fara a da din buzunarul propriu un leu asi face mii de biserici ( nu ca nu ar fi ) numai biserici asi face sa aiba unde veni lumea sa cotizeze.

<{POST_SNAPBACK}>


a ajuns biserica o afacere profitabila?

#44
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si cat de profitabila epurica, incat se chinuie popii sa isi bage copii in parohii, daca nu ii fac parohie noua.. asta bineinteles in localitati mai instarite, ca unde e vai si amar, e clar ca popa ala nu o duce prea bine

#45
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

Epurica, on Sep 18 2005, 13:34, said:

a ajuns biserica o afacere profitabila?

<{POST_SNAPBACK}>


Clar!

Ma las de facultate si dau la teologie !

#46
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005

Quote

dar spune-mi ce este biserica? casa lui dumnezeu? sincer....  daca ar fi asa.. s-ar fi prabusit mai mult de jumate, din mania lui.

exact. vezi ca stii? da, este casa lui Dumnezeu ( si macar scrie cu D mare). si nu, nu s-ar fi prabusit. ca Dumnezeu nu ne pedepseste, ci asteapta sa ne caim de pacate.

#47
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

sonic_adi, on Sep 18 2005, 13:39, said:

Clar!

Ma las de facultate si dau la teologie !

<{POST_SNAPBACK}>

vezi ca si teologia, tot la faculatate se face.:P

dar acum mi-am adus aminte de cazul unui vecin,  care de mic nu le prea avea cu cartea. si ai lui, in bucuresti fiind, il sfatuaiu sa dea la teologie, si sa plece undeva la tara, sa isi faca o casa marei si sa traiasca bine. sa mai spuna cineva de harul divin,

#48
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003

cipri21, on Sep 18 2005, 14:41, said:

exact. vezi ca stii? da, este casa lui Dumnezeu ( si macar scrie cu D mare). si nu, nu s-ar fi prabusit. ca Dumnezeu nu ne pedepseste, ci asteapta sa ne caim de pacate.

<{POST_SNAPBACK}>


Cine ți-a spus ție că biserica ar fi casa lui dumnezeu?

#49
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005

Quote

Cine ți-a spus ție că biserica ar fi casa lui dumnezeu?

POFTIM???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! da' tu pe ce planeta traiesti? da' ce-ai vrea sa fie, discoteca? Doamne iarta-ma!
chiar n-ai facut deloc religie? sau ai fugit de la ora?

Edited by cipri21, 18 September 2005 - 13:50.


#50
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003

cipri21, on Sep 18 2005, 14:47, said:

POFTIM???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! da' tu pe ce planeta traiesti? da' ce-ai vrea sa fie, discoteca? Doamne iarta-ma!

<{POST_SNAPBACK}>


Îți spun eu cine ți-a zis: POPA. Sau dacă ți-a zis altcineva, tot de la popă a auzit. Nu poți să separi popa de biserică.

#51
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
nu scriu dumnezeu cu d mare. nu din lipsa de respect, ci din comoditate. respectul fata de dumnezeu nu ti-l arati nici mergand in fiecare duminca la biserica, nici scriind cu d mare.
scuze dar scrisul e un act prea superficial.

#52
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
„Dumnezeu” este numele unei funcții. E ca și cum ai spune „președinte”. Numele proprii (care se scriu cu literă mare) sunt mai multe: Iehova/Yahweh, Elohim etc.

#53
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
sa stii sa in general, popa zice bine ce zice, chiar daca nu face asa. si poti sa te uiti si in Biblie si o sa vezi ca si acolo se pomeneste de Casa Domnului

#54
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

cipri21, on Sep 18 2005, 13:47, said:

POFTIM???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! da' tu pe ce planeta traiesti? da' ce-ai vrea sa fie, discoteca? Doamne iarta-ma!
chiar n-ai facut deloc religie? sau ai fugit de la ora?

<{POST_SNAPBACK}>


credinta nu o inveti la ora de religie. orele de religie se tineau parca prin generala, ca in liceu au devenit optionale. tu ce varsta ai?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate