Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Cum amutesc biserica?

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#19
asdf

asdf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 12.09.2005
dupa principiul "nu se bat covoare intre orele 13-18" ar trebui si clopotaru sa respecte anumite ore de odihna.

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
simbata dimineata la 6 apare o masina de ridicat gunoiu, 2 tomberoane le goleste in 10 minute  :death: macar duminica sa avem putina parte de liniste. si dzeu doarme duminica, scrie in biblie  :death:

#21
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

Mosotti, on Sep 18 2005, 12:36, said:

si dzeu doarme duminica, scrie in biblie  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Pai deaia bat clopotele, sa-L trezeasca  :D

#22
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Da' sensibili mai sunteti! I-auzi! Va deranjeaza clopotele Bisericii! Incredibil!!! Nu pot sa realizez asa ceva! Voi va dati seama ce spuneti? Eu cred ca nu, ca daca v-ati da seama, nu ati mai fi inceput acest topic fara de folos! Vreti sa faceti plangeri! Incredibil! Daca numai asa oameni ar fi in Romania, am fi pierduti! Cum puteti spune asa ceva?! S-ar fi cerut aici interventia unui moderator, e o problema foarte serioasa, ca sa nu spun foarte grava! Si cine zice ca si Dumnezeu doarme duminica? Eventual se odinheste!!! Voi chiar nu mergeti de loc la Biserica? Ati aprins o lumanare la viata voastra? (nu pe masa cand luati cina...) Si daca chiar nu puteti suporta clopotele, puneti-va termopan, dar macar nu veniti aicea sa vorbiti prostii! Nu uitati: cineva acolo sus ne vede!

Inca odata: AVIZ MODERATORILOR!

#23
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
credinta nu sta in cladiri, ci in oameni. punct

#24
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Aviz moderatorilor pentru ce?!
Din câte țin eu minte România este un stat laic și bisericile trebuie să se conformeze legii la fel ca oricine altcineva. Sunt chiar foarte curios dacă bisericile au autorizație pentru hărmălaia pe care o fac.

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

cipri21, on Sep 18 2005, 13:55, said:

Da' sensibili mai sunteti! I-auzi! Va deranjeaza clopotele Bisericii! Incredibil!!! Nu pot sa realizez asa ceva! Voi va dati seama ce spuneti? Eu cred ca nu, ca daca v-ati da seama, nu ati mai fi inceput acest topic fara de folos! Vreti sa faceti plangeri! Incredibil! Daca numai asa oameni ar fi in Romania, am fi pierduti! Cum puteti spune asa ceva?! S-ar fi cerut aici interventia unui moderator, e o problema foarte serioasa, ca sa nu spun foarte grava! Si cine zice ca si Dumnezeu doarme duminica? Eventual se odinheste!!! Voi chiar nu mergeti de loc la Biserica? Ati aprins o lumanare la viata voastra? (nu pe masa cand luati cina...) Si daca chiar nu puteti suporta clopotele, puneti-va termopan, dar macar nu veniti aicea sa vorbiti prostii! Nu uitati: cineva acolo sus ne vede!

Inca odata: AVIZ MODERATORILOR!

<{POST_SNAPBACK}>


draghe domnule, io este moderator. stau pina la 2 noaptea sa sterg tot felul de timpenii, asa ca dimineata vreau sa dorm. nu sint crestin, sint evil :drac: de ce nu va instaleaza o aplicatie Clopote v1.0 si duminica dimineata popa sa apese pe un buton pe severu din turla si sa sune clopotele la capu crestinilor care n-au somn duminica dimineata?  :death:

#26
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
sa se conformeze legii? da' ce ilegalitate se intamlpa duminica dimineata? ca stiu ca nu-i discoteca! si discotecile trebuie inchise dupa ora 1 noaptea din cate stiu. dar dimineata la ora 9...
am mai zis, puneti-va termopane!

#27
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Ia-ți tu un megafon și plimbă-te prin oraș duminică dimineața citind poeziile lui George Coșbuc. Sunt convins că nimeni n-o să aibă nimic împotrivă.

#28
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

Mosotti, on Sep 18 2005, 13:02, said:

draghe domnule, io este moderator. stau pina la 2 noaptea sa sterg tot felul de timpenii, asa ca dimineata vreau sa dorm. nu sint crestin, sint evil :drac: de ce nu va instaleaza o aplicatie Clopote v1.0 si duminica dimineata popa sa apese pe un buton pe severu din turla si sa sune clopotele la capu crestinilor care n-au somn duminica dimineata?  :death:

<{POST_SNAPBACK}>



aaa ca tot ai adus vorba. urasc tehnologizarea bisericii. pana si ultima bruma de ...  nu stiu cum sa-i spun.. admiratie(?!)  se pierde cand vad asa ceva. sa ajungi ca in slujba de pasti sa te asezi la microfon si sa urli ca sa acoperi zumzetul celor care vin acolo doar pt sitrectie: "bah, hai la biserica, frate, sa luam si noi luminam si apoi mergem in bar."

#29
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
eu nu mi-as putea permite sa vorbesc despre Biserica in halul asta. nu zic ac is cel mai mare crestin, ca nu sunt, dar totusi... putin respect

#30
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003

cipri21, on Sep 18 2005, 14:14, said:

eu nu mi-as putea permite sa vorbesc despre Biserica in halul asta. nu zic ac is cel mai mare crestin, ca nu sunt, dar totusi... putin respect

<{POST_SNAPBACK}>


Excuse me while I laugh my ass out.

:roflmaofast:

Ok, I'm done.

#31
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
e clar ca nu am cu cine vorbi aici. si culmea ca toti sunt de aceeasi parere

#32
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

cipri21, on Sep 18 2005, 13:14, said:

eu nu mi-as putea permite sa vorbesc despre Biserica in halul asta. nu zic ac is cel mai mare crestin, ca nu sunt, dar totusi... putin respect

<{POST_SNAPBACK}>


Respect fata de cine ? de popa care iarna se plange ca nu are bani de gaz ca sa incalzeasca biserica dar el isi face o casa de minim 500mp locubili?
Respect fata de parintele care nu taie chitantza pe banii primiti la sfintire  ( cand umbla popa cu crucea )
Respect fata de bisericile marete care se inalta in centru orasului iar in piata cersesc maicute pentru manastirea lor ?
Sau poate respect pentru maicutele care se plimba in jeepuri si din metro numai somon inecat in ulei de masline cumpara?

Wake up Joe !

#33
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003

cipri21, on Sep 18 2005, 14:19, said:

e clar ca nu am cu cine vorbi aici. si culmea ca toti sunt de aceeasi parere

<{POST_SNAPBACK}>


Da, culmea. :)
Eu sunt nițel mai cinic și mă cam îndoiesc că dumnezeu (sau orice alt zeu) există. Dar presupunând că ar exista, sunt convins că nu preoții și biserica sunt calea către el. Cel mult se pot califica pentru postul de „călăuze oarbe” de care vorbește Biblia.

#34
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

cipri21, on Sep 18 2005, 13:14, said:

eu nu mi-as putea permite sa vorbesc despre Biserica in halul asta. nu zic ac is cel mai mare crestin, ca nu sunt, dar totusi... putin respect

<{POST_SNAPBACK}>


tu esti de acord cu tot ce face biserica doar pentru faptul ca... e biserica? in orice situatie trebuie sa iti folosesti mintea si sufletul. nu cred ca avem lipsa de respect fata de biserica doar pentru faptul ca nu suntem de acord cu unele "practici" ale ei.
unii se exprima poate mai dur. trebuie sa vezi un pic si dincolo de cuvinte.

#35
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
e o diferenta. nu face confuzia intre Biserica si popa, adica reprezentantii ei. Biserica reprezinta credinta in Dumnezeu. cand te duci la biserica, te rogi la Dumnezeu, nu la popa!

#36
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

cipri21, on Sep 18 2005, 13:23, said:

e o diferenta. nu face confuzia intre Biserica si popa, adica reprezentantii ei. Biserica reprezinta credinta in Dumnezeu. cand te duci la biserica, te rogi la Dumnezeu, nu la popa!

<{POST_SNAPBACK}>


gresit.biserica e cladita de oameni, de popi. e un construct social. credinta in dumnezeu nu se demonstreaza la biserica, ci in viata de zi cu zi.
probabil crezi ca cei care nu merg la biserica sunt toti niste pacatosi lipsiti de orice credinta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate