Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Cura mea anuala de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#1
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Maine termin cura aia disociata. Am slabit 12 kg in 4 saptamani. Acum as vrea sa ma opresc pt ca vad ca nu mai slabesc (am inteles ca e normal si doar daca o tin peste 3 luni o sa mai slabesc...deci nu vreau). Si de luni o sa ma apuc iar de mancat "normal". Aici vin intrebarile:
1. Ce sa mananc ca sa nu pun iar in 3 zile cat am slabit pana acum?
2. Mi-am facut rost de o bicileta medicinala (din aia ruseasca..f veche...fara reglaje) si o sa incep sa pedalez. Cate minute / ore pe zi tb sa pedalez ca sa aiba efect?

Multuemsc !

Edited by mufă, 13 February 2008 - 13:28.


#2
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
ce cura? cu ce e? nu pentru mine.. evident... :rolleyes: pentru o prietena.. 12 kile? de ce atat de mult? atat de repde? ha? :huh:  :mellow:

#3
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

Epurica, on Sep 17 2005, 23:27, said:

ce cura? cu ce e? nu pentru mine.. evident... :rolleyes: pentru o prietena.. 12 kile? de ce atat de mult? atat de repde? ha? :huh:  :mellow:
Tatuca meu a slabit 15 kg in 11 zile cu oshawa.
Eu 5 in 5 zile ca nu am mai putut dar de luni ma apuc iar.

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ce este o oshawa?  :confuzzled:

#5
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

Mosotti, on Sep 17 2005, 23:35, said:

ce este o oshawa?  :confuzzled:
E o cura de purificare..
www.google.ro  dar sa cauti doar paginile in romana..Acolo iti explica mai bine ce si cum.

#6
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
ha! acum ceva timp, cand faceam sport, inainte de un stagiu mai lung la mare ni s-a recomandat o dieta de genul asta, pentru purificarea organismului.

#7
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
@logatul: vreau si eu detalii despre cura aia de slabire pe care ai testat-o...
daca poti, imi poti trimite detalii pe PM sau pe mail.
multumesc!

Edited by AlexIP, 09 April 2009 - 18:06.


#8
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
hai ma cum nu stiti .... e aia pe care a tinut-o monica anghel = 3 zile lactate, 3 zile carne (pui la gratar/fiert + vita gratar/fiert), 3 zile fructe si legume (mai putin struguri, banane, prune, cartofi fierti)

OSHAVA = orez, grâu, mei, hriscã, combinate sau nu între ele, în orice proportie, fierte sau coapte.......foarte nasol.
Eu cand eram la lactate de abia asteptam carnea...apoi fructele si tot asa....insa sa iti alegi din chestiile de sus....nu stiu cat de bine iti este

Edited by logatul, 18 September 2005 - 00:35.


#9
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
pai nu ar trebui sa existe si o dieta de acomodare de dupa regim? astfel incat sa nu te ingrasi la loc?

eu mai stiu dieta montignac, mult mai complexa.. dar care are asa ceva. si am un caz care a tinut dieta asta si a slabit foarte frumos. si nu s-a ingrasat la loc.

#10
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003
Pai tocmai ....ca ar trebui...dar eu nu stiu care e dieta de iesire din dieta. Ma astept sa mai "castig" 2-4 kg in primele zile daca incep sa mananc cum mancam inainte.

#11
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

logatul, on Sep 18 2005, 00:52, said:

Pai tocmai ....ca ar trebui...dar eu nu stiu care e dieta de iesire din dieta. Ma astept sa mai "castig" 2-4 kg in primele zile daca incep sa mananc cum mancam inainte.

<{POST_SNAPBACK}>



oricum regula de baza pentru perioada de dupa orice dieta e sa nu te apuci sa bagi in tine ca haplea. macar nu alimentele care ingrasa mult, cum ar fi paine alb, cartofi, dulciuri.

#12
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Interesant. Poate ma apuc si eu... desi am 181 si fo 76. :) Dar am un prieten la aceeasi inaltime cu 120-130. :(

#13
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

Piorel, on Sep 18 2005, 02:00, said:

Interesant. Poate ma apuc si eu... desi am 181 si fo 76. :) Dar am un prieten la aceeasi inaltime cu 120-130. :(

<{POST_SNAPBACK}>


3 kile si e bine. :P se scapa usor de trei kile. mai greu e cand vrei mai mult, de fapt cand trebuie.

#14
DerVish

DerVish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 28.02.2002
sunteti bolnavi...
pai 12 kile pe luna slabeste "normal" doar unul cu cancer metastazat. si de aia mai si moare.
la unul normal se slabeste un kil pe saptamana, asta ca sa poti sa te obisnuiesti psihic cu ce ai de mancat, nu de altceva.
asa ca  ma astept sa va ingrasati din nou, chiar si mai mult (bla bla ul ala cu efectul yoyo), desi nu va doresc asta.

Quote

Ma astept sa mai "castig" 2-4 kg in primele zile daca incep sa mananc cum mancam inainte.
chiar si mai mult
slabitul e o chestie  DE VOINTA

#15
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
o dieta in care sa mananc orice nu e ? ma refer la prafuri (legale :) )...

o sa incerc cu sauna zilele astea.

#16
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
unii oameni fac orice sa slabeasca , eu as da regatul meu pentru niste kilograme in
plus ... si mananc numai grasimi si chestii artificiale . de ce nu ma ingras ? :D

#17
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

aolex, on Sep 18 2005, 15:51, said:

unii oameni fac orice sa slabeasca , eu as da regatul meu pentru niste kilograme in
plus ... si mananc numai grasimi si chestii artificiale . de ce nu ma ingras ? :D

<{POST_SNAPBACK}>


metabolismul. un doctor ar fi indicat.

#18
kador

kador

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.03.2005
regimul asta disociat e intradevar bun. 18 kg in 20 zile? a fost bine...in urmatoarele 2 luni am pus 2 kg.
Prostia am facut-o cand a zis cineva "NUmai 2 kg ai mai pus in 2 luni? E problema mare...ti-ai dereglat metabolismul...ceva nu e in regula...du-te la doctor etc.etc" Si uite asa am revenit la paine, zahar la care renuntasem dupa regim...si intr-o luna mi-am "reglat" din nou metabolismul  :cursing:   :death:
O sa-l reiau regimul...n-am crezut in asa ceva niciodata , dar e adevarat...incercat pe pielea mea..dar trebuie respectat. Mi s-a parut greu la inceput,dar cum sa nu-l respecti cand din 20 zile de regim, noua sunt doar cu carne...iar din alea 9 zile, 7 sunt doar cu gratare ?  :coolspeak:
Nu poti zice ca faci foame...ca aia cu ciorba de varza 5 zile (cu regimul ala iti pierzi mintile de foame)...dar are si perioade mai grele...
Cine-l vrea:
ZIUA 1 – MACAROANE (de post fara ou) CU CASCAVAL
ZIUA 2-3 – OREZ FIERT IN APA CU FOARTE PUTINA SARE
ZIUA 4-5 – CARTOFI FIERTI IN APA CU FOARTE PUTINA SARE
ZIUA 6-7-8 – PULPE FRIPTE LA GRATAR (fara pielita)
ZIUA 9-10 – CRUDITATI (morcovi, castraveti, rosii, salata, etc)
ZIUA 11-12 – RASOL DE VITA (carne de vita fiarta)
ZIUA 13-14 – GRATAR DE VITA (pe gratar fara ulei)
ZIUA 15-16 CHIFTELUTE DE VITA
ZIUA 17-18-19 – FRUCTE (fara banane)
ZIUA 20 OREZ FIERT + CARNE DE VITA FIARTA



OBLIGATORIU 2-3 LITRI DE APA PLATA/ZI

SE POATE SLABI CU ACEST PROGRAM INTRE:

MINIM 6-7 KG
MAXIM 10-12 KG
IN 20 DE ZILE DACA SE RESPECTA INTOCMAI

PS: a nu se confunda chiftelutele de vita cu samralutele din carne de vita, pulpele la gratar cu pieptul de pui sau rasolul de vita cu rasol inabusit la capac cu tot soiul de condimente .... trebuie tinut intocmai...eu am pus doar sare si piper dupa pofta inimii. Bafta la macaroane si la fructe.


View PostDerVish, on Sep 18 2005, 14:05, said:

sunteti bolnavi...
pai 12 kile pe luna slabeste "normal" doar unul cu cancer metastazat. si de aia mai si moare.
la unul normal se slabeste un kil pe saptamana, asta ca sa poti sa te obisnuiesti psihic cu ce ai de mancat, nu de altceva.
asa ca  ma astept sa va ingrasati din nou, chiar si mai mult (bla bla ul ala cu efectul yoyo), desi nu va doresc asta.
chiar si mai mult
slabitul e o chestie  DE VOINTA

DERVISH...te contrazic si la chestia cu slabitul si la aia cu pusul la loc a kg...
slabesti 18 kg daca ai undeva pe la 120 Kg...sau 6-7 daca ai 80-90...si pui la loc doar daca bagi din nou paine in tine, dulciuri, zahar. Slabesti un kil/saptamana cum zici doar daca arati bine, ai greutate normala si vrei sa scapi de celulita...acolo nu mai ai ce da jos...

Edited by kador, 01 November 2005 - 13:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate