Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

cum ati devenit atei? dar invers?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
469 replies to this topic

#37
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Nu,pentru ca asa pierd o ora degeaba deci nu e corect.Hai sa fim totusi cinstiti.Religia o pot face separat,sambata/duminica astia teisti daca sunt asa credinciosi.Nu ti se pare corect ?

#38
KHVDAN

KHVDAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.06.2011

 tamtamtam, on 9th June 2011, 22:08, said:

Hai ma lasi ? Tu ai idee ce se face la orele de religie din Romania ? Ce smecher esti tu,opiniile altora,DA STATU E LAIC deci ce cauta religia in programa scolara ? Lectiile sunt foarte (total ) one sided ca sa zic asa deci te rog sa ma scutesti

Tot invatamantul de-acolo e varza. Cat despre ce stiu eu, cam bati campii. Eu a trebuit sa invat niste cretinisme de rugaciuni ortodoxe la orele de religie, desi eram catolic. Plus ca nu prea exista catolici care sa nu stie rugaciunile lor, ca ei trebuie sa le invete separat, la biserica de care apartin, pentru a primi dreptul la impartasire si mir. Si la scoala am avut 10 la religie, ca am invatat ce trebuia invatat. Observ ca generatia ta e caracterizata nu de rebeliune, cat de lene si ignoranta. Repet: invata, ca sa stii impotriva a ce lupti.

#39
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

 tamtamtam, on 9th June 2011, 23:12, said:

Nu,pentru ca asa pierd o ora degeaba deci nu e corect.Hai sa fim totusi cinstiti.Religia o pot face separat,sambata/duminica astia teisti daca sunt asa credinciosi.Nu ti se pare corect ?

Mi se pare corect sa o faca cine vrea, dar nu mi se pare corect ca proful de religie sa incurce orarul scolii luand toate primele/ultimele ore, sau sa lucreze in weekend. Eu zic ca daca chiar vrei sa scapi de religie, accepti sa stai o ora degeaba. Daca nu accepti asta, atunci nu te mai plange ca te obliga lumea sa faci religie :)

#40
KHVDAN

KHVDAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.06.2011

 MaxDemian, on 9th June 2011, 22:15, said:

Mi se pare corect sa o faca cine vrea, dar nu mi se pare corect ca proful de religie sa incurce orarul scolii luand toate primele/ultimele ore, sau sa lucreze in weekend. Eu zic ca daca chiar vrei sa scapi de religie, accepti sa stai o ora degeaba. Daca nu accepti asta, atunci nu te mai plange ca te obliga lumea sa faci religie :)

Prost sfat. Un ateu trebuie sa stie religie.

#41
Pazvantoglu

Pazvantoglu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 477
  • Înscris: 24.03.2011

 KHVDAN, on 9th June 2011, 23:18, said:

Prost sfat. Un ateu trebuie sa stie religie.

Nu trebuie sa faca zeci de ore de religie ca sa se prinda cum sta treaba cu ortodoxismul.E pierdere de timp.

#42
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Putiti de ipocrizie :)
Constitutia e clara.

Quote

Tot invatamantul de-acolo e varza. Cat despre ce stiu eu, cam bati campii. Eu a trebuit sa invat niste cretinisme de rugaciuni ortodoxe la orele de religie, desi eram catolic. Plus ca nu prea exista catolici care sa nu stie rugaciunile lor, ca ei trebuie sa le invete separat, la biserica de care apartin, pentru a primi dreptul la impartasire si mir. Si la scoala am avut 10 la religie, ca am invatat ce trebuia invatat. Observ ca generatia ta e caracterizata nu de rebeliune, cat de lene si ignoranta. Repet: invata, ca sa stii impotriva a ce lupti.
Voi nu aveti coloana,problema voastra.Eu zic clar : insittutie seculara asa ca mars.Puteti sa faceti ore separat dupa curs sau in weekend,da nu in timpu scolii si daca nu puteti face in asa fel incat daca sunt in timpu scolii sa fie prima sau ultima ora atunci e strict problema voastra.
Si un ateu nu trebuie sa stie religie,chiar deloc.Poate un anti teist,da nici atunci nu e cazul + ca eu stiu biblia mai bine ca toata clasa deci lasati gargara

Edited by tamtamtam, 09 June 2011 - 22:21.


#43
KHVDAN

KHVDAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.06.2011

 Pazvantoglu, on 9th June 2011, 22:20, said:

Nu trebuie sa faca zeci de ore de religie ca sa se prinda cum sta treaba cu ortodoxismul.E pierdere de timp.

Ok, deci e bine atunci sa fii ateu pentru ca e cool. Ma, e o meterie scolara, deal with it. Suspinati ca niste fecioare himenate ca e greu.

#44
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

 KHVDAN, on 9th June 2011, 23:18, said:

Prost sfat. Un ateu trebuie sa stie religie.

Corect, dar nu il poate forta nimeni sa o invete.

#45
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

Corect, dar nu il poate forta nimeni sa o invete.
PRICEPETI CA NU E CORECT.La ce pana mea ii trebuie ? Daca crede ca sunt basme atunci e clar ca nu-i trebuie.Ba frate ce nemernici

#46
KHVDAN

KHVDAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.06.2011

 tamtamtam, on 9th June 2011, 22:20, said:

Voi nu aveti coloana,problema voastra.Eu zic clar : insittutie seculara asa ca mars.Puteti sa faceti ore separat dupa curs sau in weekend,da nu in timpu scolii si daca nu puteti face in asa fel incat daca sunt in timpu scolii sa fie prima sau ultima ora atunci e strict problema voastra.
Si un ateu nu trebuie sa stie religie,chiar deloc.Poate un anti teist,da nici atunci nu e cazul + ca eu stiu biblia mai bine ca toata clasa deci lasati gargara

Pisoi, daca stiai biblia nu aveai nota 4. Eu nu iau partea nimanui, si eu am urat din rarunchi ora de religie din scoala. Dar tu nu intelegi ca in viata nu obtii mereu ceea ce vrei tu. Vei deveni un om slab, care va ocoli tot timpul responsabilitati care nu ii convin, ascunzandu-se in nu stiu ce constitutie de 2 lei.


 tamtamtam, on 9th June 2011, 22:20, said:

Si un ateu nu trebuie sa stie religie,chiar deloc.Poate un anti teist,da nici atunci nu e cazul + ca eu stiu biblia mai bine ca toata clasa deci lasati gargara

Quote

ATEÍSM s. n. Negare a existenței lui Dumnezeu și a oricărei divinități; concepție care se bazează pe această negare. – Din fr. athéisme.

Ia zi motanule, cum ai ajuns tu sa ai o conceptie contra unei doctrine, daca nu e necesar sa o cunosti? Cand o sa fii mai mare, vei face si o materie numita filosofie, si acolo vei invata ce anume e determinismul. Ateismul nu ar fi existat daca nu exista Teismul. Ateismul e un efect, nu o cauza. Esti mic.

#47
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

Quote

yo nu-mi pot imagina ca un ateu sa devina teist altfel decat printr-o lovitura zdravana la cap, prin care isi pierde jumatate din masa de neuroni
"yo" nu imi pot imagina cum cineva poate debita asemenea aberatii. dar uite ca se poate.
@tamblabla
religia nu e obligatorie!
in loc sa te strufoci ca e anti-constitutionala, mai bine faci cere si nu mai participi la orele de religie.

#48
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

 tamtamtam, on 9th June 2011, 23:28, said:

PRICEPETI CA NU E CORECT.La ce pana mea ii trebuie ? Daca crede ca sunt basme atunci e clar ca nu-i trebuie.Ba frate ce nemernici

Ca sa creada ca sunt basme in cunostinta de cauza. Hai sa pastram totusi un ton calm.

#49
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Va jucati cu drepturile mele,o sa le apar cu dintii

Quote

Ca sa creada ca sunt basme in cunostinta de cauza.
Nu,nu tre,tre doar sa-ti dea seama ca oamenii sunt idioti si o sa creda idiotenii.Case closed

#50
Pazvantoglu

Pazvantoglu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 477
  • Înscris: 24.03.2011

 MaxDemian, on 9th June 2011, 23:34, said:

Ca sa creada ca sunt basme in cunostinta de cauza. Hai sa pastram totusi un ton calm.

Nu e nevoie sa repete la nesfarsit tot felul de rugaciuni in scoala ca sa ajunga sa isi da seama ca Biblia e basm.Se poate mult mai simplu.

#51
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

 Pazvantoglu, on 9th June 2011, 23:37, said:

Nu e nevoie sa repete la nesfarsit tot felul de rugaciuni in scoala ca sa ajunga sa isi da seama ca Biblia e basm.Se poate mult mai simplu.

Era vorba de a cunoaste religia, nu de a participa la ora. De acord ca se poate mai simplu, cu conditia sa incerci sa studiezi religia, dar multi nu o fac in afara scolii.

Edited by MaxDemian, 09 June 2011 - 22:39.


#52
KHVDAN

KHVDAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.06.2011

 tamtamtam, on 9th June 2011, 22:35, said:

Va jucati cu drepturile mele,o sa le apar cu dintii

Nu,nu tre,tre doar sa-ti dea seama ca oamenii sunt idioti si o sa creda idiotenii.Case closed

Si-n '89 au iesit romanasii sa-si apere drepturile cu dintii. Dar a fost doar agresivitatea de capul lor, la fel ca si la tine. Ca sa lupti trebuie sa ai o cauza. Fara cauza esti un barbar.

#53
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

. Fara cauza esti un barbar.
RESPECTAREA CONSTITUTIEI ROMANIEI

Quote

Era vorba de a cunoaste religia, nu de a participa la ora. De acord ca se poate mai simplu, cu conditia sa incerci sa studiezi religia, dar multi nu o fac in afara scolii.
PENTRU CA NU LE FOLOSESTE,+ ca incalcati constitutia deci lasati dracu ipocrizia ca in afara de indoctrinare alt scop nu are ora aia

#54
Pazvantoglu

Pazvantoglu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 477
  • Înscris: 24.03.2011

 MaxDemian, on 9th June 2011, 23:39, said:

Era vorba de a cunoaste religia, nu de a participa la ora.

Era vorba de orele de religie ale lui tamtamtam.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate