Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

proteine naturale facute in casa

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

View Postbadsica, on 19th November 2011, 19:36, said:

Tu vrei sa stiu si eventual ce ai tu prin frigider? si sa-ti fac un meniu...

Dupa antrenament carbo rapizi plus o proteina usor asimilabila , nu sti ce insemna asta? puna mana si citeste . :peacefingers:

multumesc. ma interesez :) Daca mai ai ceva sfaturi, nu ezita. Cred ca m-ai sunt interesti ca mine si este destul de utila orice informatie

Edited by shadowgign2, 19 November 2011 - 20:22.


#38
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
4-5 oua crude de prepelita in blender dupa antrenament, e ok?

#39
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
De ce crude? Eu stiam ca pentru a asimila ceva din ouale alea trebuie sa le prepari termin.

#40
vlad_coste

vlad_coste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 27.10.2011

View Postpg-soare, on 16th December 2011, 10:26, said:

De ce crude? Eu stiam ca pentru a asimila ceva din ouale alea trebuie sa le prepari termin.

Nu se asimileaza asa de bine crude plus ca e riscul sa  te imbolnavesti de salmonela. oricum albusurile sunt extensie de proteina in apa cu 99% concentratie de proteina de o calitate destul de buna. Oricum eu sunt fan milk and egg (de la nutritech) si a izolatelor si hidrolizatelor.

#41
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

View Postpg-soare, on 16th December 2011, 10:26, said:

De ce crude? Eu stiam ca pentru a asimila ceva din ouale alea trebuie sa le prepari termin.

Nu ma pricep insa i-am vazut pe toti culturistii ca le mananca crude. De exemplu in urmatorul filmulet la minutul 2:05 arata un bidon cu albus de ou. Si il mananca crud.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ULqB2SbO8Q0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
blueee

blueee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 25.01.2009
La 6:47 se observa, produsul se numeste "Eggology - 100 % egg whites".
Deci daca bea Ronnie asa ceva tre' si noi :-"

#43
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

View Postblueee, on 20th December 2011, 22:42, said:

La 6:47 se observa, produsul se numeste "Eggology - 100 % egg whites".
Deci daca bea Ronnie asa ceva tre' si noi :-"

imi cer scuze.. am gresit.. mai departe se vede ca il prajeste in tigaie. My bad.. nu am fost atent. :)

Edited by shadowgign2, 21 December 2011 - 14:38.


#44
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011
eu am baut de multe ori oua crude aduse de la tara(dar si din magazin) si n-am patit nimic(bine inteles asta nu inseamna ca nu pot pati ceva) dar nu mai speriati atata lumea. Cine vrea sa incerce si oua poate incerca linistit dar nu luni la rand in fiecare zi pt ca am auzit ca afecteaza ficatul.

Edited by dacianangelo, 05 January 2012 - 16:43.


#45
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011

View Postdacianangelo, on 5th January 2012, 17:40, said:

eu am baut de multe ori oua crude aduse de la tara(dar si din magazin) si n-am patit nimic(bine inteles asta nu inseamna ca nu pot pati ceva) dar nu mai speriati atata lumea. Cine vrea sa incerce si oua poate incerca linistit dar nu luni la rand in fiecare zi pt ca am auzit ca afecteaza ficatul.
mai laes daca sunt proaspete nu prea vad ce s-ar putea intampla

#46
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
In primul rand ouale crude sunt mai greu de digerat decat cele preparate termic si in al doilea rand albusurile crude contin o "antivitamina" care blocheaza absorbtia vitaminei B8. Citeste aici: http://www.bioterapi...nteAvidina.html

Carenta vitaminei B8 duce la descuamarea pielii, caderea parului, scaderea hemoglobinei, lipsa apetitului alimentar, oboseala, alterarea psihicului. Cu toate ca este o vitamina foarte importanta (elimana toxinele din corp) organismul nostru n-o poate produce in mod suficient. Astfel, daca mai si impiedici absorbtia ei e clar ca pe termen mediu si lung n-o sa-ti fie bine.

Edited by bd_vr, 06 January 2012 - 08:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate