Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

VGA N6800 TD

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
TheElfs

TheElfs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.08.2005
Am urmatoarea configuratie: Athlon64 3200+, Asus A8n - E, kitt dual channel Twinmos 2x512, VGA Asus N6800 TD, 256 MB/256 biti, carcasa chieftec cu sursa de 410 W pure power, win XP sp2.
Problema e urmatoarea: cu ultimele drivere de la Nvidia in 3DMark 2001 imi da vreo 5700 de puncte si in 2003 2500 de puncte. Dupa ce i-am instalat driverele de pe cd am obtinut in 2001 18700 de puncte.
Inca o chestie care nu m-a linistit de loc. In AIDA 32 la pagina cu GPU nu imi arata nimic, absolut nici o informatie.
Apoi am testat-o pe urmatoarea configuratie: sempron 2800 sk 754, k8n e deluxe, 512 ddr, hdd 80gb sursa Thermaltake nu mai stiu ce putere. In primul rand, dupa ce am instalat toate driverele mi s-a blocat in 3dmark 2005, 2003, 2001. Apoi a inceput sa reseteze bios-ul si sa faca tot felul de figuri de genu asta: nu recunoaste HDD, mesajul cheksum eror, defaul is loaded...

As vrea sa stiu si eu care e problema. Un prieten zicea ca daca merge cu driverele ei, sa o las in pace ca e buna, dar poate e un defect deocamdata minor, care se poate agrava in timp si nu vreau sa crape.

A mai fost ceva care m-a determinat sa fac testele astea: aveam instalat GTA San Andreas. Mi s-a luat curentul si dupa aia nu am mai putut intra in joc. Reinstalez jocu, nimik. Abia dupa ce am reinstalat win a mers din nou jocu. Poate era o chestie mai simpla care se putea rezolva mai usor dar nu stiam cum si am rezolvat-o cu acel instal de win. :D Sau poate e o problema mai grava si ar trebui sa imi cam dea de gandit.

Mersi anticipat

#2
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 31.03.2005
as vrea si eu sistem ca al tau . incearca si alt soft de citire nu doar aida. si descarca driverele de la asus poate este ceva special.

#3
TheElfs

TheElfs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.08.2005

pownee13, on Sep 9 2005, 11:53, said:

as vrea si eu sistem ca al tau . incearca si alt soft de citire nu doar aida. si descarca driverele de la asus poate este ceva special.

<{POST_SNAPBACK}>


Si eu as vrea. E al unui pusti de 12 ani care are carca de bani. Eu doar ma ocup de el. Cu driverele originale a dat 18800 in 2001. Se pare ca acum merge. Sper sa fie ok. Spune-mi pls vreun soft de citire. In afara de Sisoft Sandra. Nici in ala nu citea nimic parca. Mersi mult.
O sa incerc si cu driverele de la asus. Poate e devina si versiunea asta de drivere de la nvidia. Cel putin in cazul placii asteia sau a gamei respective. O sa vad daca mai apare ceva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate