Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

26th Homework - AUTOPORTRET

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
nu se poa' pt ca zunt prea scarbit de cei care ar trebui sa evoce cuvantul si invataturile ....

#56
harpa

harpa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 16.04.2005

noname, on Sep 22 2005, 22:35, said:

nu se poa' pt ca zunt prea scarbit de cei care ar trebui sa evoce cuvantul si invataturile ....

<{POST_SNAPBACK}>


nu vreau sa intru intr-o discutie despre religie, preoti si rest (asta daca la preoti te referi)

Daca nu-mi placea profesorul de matematica din liceu.. nu inseamna ca urasc si matematica si nici nu inseamna ca pot sa fac afirmatii despre matematica in general

"Credinta"(in fotografie) nu are (sau poate sa nu aiba) nici o legatura cu preotii.. poti sa fotografiezi o fata de 10 ani care pune o lumanare pe un mormant sau un fanatic cu un bilet de 6/49 strans putrnic in maini si  uitanduse disperat la tragere ( daca asta intelegi tu).

Iar viziunea ta despre Dumnezeu are putea sa aiba legatura cu preotii dar poate sa nu aiba... sunt si preoti care sunt sfinti pe pamant.... sunt si care beau si joaca barbut sau stiu eu ce.. sunt oameni, asta e....

Felicitari pt. castig si cu siguranta alegerea e a ta :)

Edited by harpa, 22 September 2005 - 22:47.


#57
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
felicitari castigatorilor...acu dati berea :P

#58
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Repet, felicitari celor care au avut curajul sa isi puna autoportretele, in special celor pe care i'am votat. :cheers:

#59
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004

noname, on Sep 22 2005, 23:35, said:

nu se poa' pt ca zunt prea scarbit de cei care ar trebui sa evoce cuvantul si invataturile ....

<{POST_SNAPBACK}>


Cu totii suntem, dar asta inseamna ca nici unul nu-i va poza, nu? E chiar o tema interesanta. Da' nu o vreau acum, ca trebuie sa-mi repar aparatul intai.

#60
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
OK, again, comentariile mele:

noname - irezistibil : un portret reusit

msdan - eu : Mi-a placut tare mult. De fapt, dintre portrete mi-a placut cel mai mult. Da o senzatie de "real", pe cand "Irezistibil" da mai mult o senzatie de "formal"

harpa - Nihil sine dio : Mi-a placut, fain folosita lumina/umbra

florinel - Portret in Alb si Negru : nu mi-a prea placut, arata prea comercial, prea aduce a reclama intr-o revista. altfel, fotografia si ideea sunt faine, dar pur si simplu mie nu mi-a placut

ambvision - Oglinda, oglinjoara : La cat de nasoala mi s-a parut tema, doar asta am reusit sa produc. M-am chinuit un pic cu setatul blitz-ului sa nu arda prea mult din imagine, si inca putin cu prelucratul. Mai mult mi-a luat gasitul titlului. Am tot oscilat intre asta si "In camera obscura", din cauza culorii de rosu.

glivada - Viata mea, zilele mele : Asta mi-a placut mult prin modul neconventional, prin ideea cat de multe poti afla despre un om privindu-i mana in care are o tigara... Parca este ceva stiinta care iti spune despre tine dupa cum arata mainile. Oricum, imi place mult.

ogarafgan - Dedicatie : Frumoasa ! Nu te cunosc, si nu stiu de ce, dar eram sigur ca e a ta...

Ddf_eu - departari : interesanta, titlul merge cu starea pe care o da fotografia

San Isidro - Shadow : interesanta, desi nu spune foarte multe

j_radu - cu gandul : no comment

SIR - Desertaciune : Mi mi-a placut ideea, insa calitatea fotografiei mi s-a parut destul de slaba

spree - Andreias : cam centrat si neclar. ar fi putut sa iasa mult mai bine

ancuta - O picatura printre altele : Mi-a placut abordarea neconventionala, care te face initial sa te intrebi ce cauta poza aici, dar apoi sa-ti dai seama, rusinat, ca e o idee care tie nu ti-a venit, si e chiar interesanta. Bravo !

.ral:cr - bule : no comment

cameraman - Choosing the red pill : no comment


Felicitari tuturor celor care au participat, imi pare rau ca nu au fost mai multi.

#61
glivada

glivada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.11.2003
In primul rand felicitari castigatorilor si multe multumiri celor care m-au votat. Pentru prima participare la homework ma consider flatat si in acelasi timp motivat. Atasez si poza originala din care am scos ce am postat pentru concurs, ideea de baza fiind reflectarea in verigheta...

Attached Files

  • Attached File  vzmz.jpg   122.47K   21 downloads


#62
Ddf_eu

Ddf_eu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 18.11.2004
Repet si eu, Felicitari celor care au participat, multumesc celor care m-au votat, ma bucura mult faptul ca m-a votat msdan. Si pana la urma care este tema? Toamna?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate