Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Perus cu pareza

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Monalisaele

Monalisaele

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.04.2011
Buna seara tuturor,
Am nevoie de ajutor in legatura cu un perus ( puiut de 6 luni ) care tremura , de fapt are un fel de pareza si nu se mai tine bine pe picioare .I-am dat vitamina B1 si
nimic.(am citit intr-o carte pentru pasari ca este buna pentru pareza si rahitism ) In schimb este vesel , mananca , dar parca de cand l-am cumparat nu prea a luat in greutate .
Sunt din Ploiesti si in trecut am mai fost la veterinar cu alti perusi si nu am rezolvat nimic.
Va rog frumos am nevoie de ajutooooooooor.
Multumesc mult ,

#2
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Nu stiu daca mai apuci sa-l salvezi...dar....


Al meu avea acelasi simptome, abia se mai tinea pe picioare insa starea generala era buna. Dupa care nu mai putea sa stea pe bara. Si mai mult se târa, tragandu-se cu ciocul. Foarte foarte urat.


Din ce imi aduc aminte, eu am identificat ca vina lipsa soarelui si a unei alimentatii bogate in vitamine. Tine-l la lumina soarelui, da-i calciu, vitamine si ai grija de el. Poate reusesti sa il pui pe picioare. La propriu.

#3
Monalisaele

Monalisaele

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.04.2011

 c72_c72, on 18th April 2011, 21:53, said:

Nu stiu daca mai apuci sa-l salvezi...dar....


Al meu avea acelasi simptome, abia se mai tinea pe picioare insa starea generala era buna. Dupa care nu mai putea sa stea pe bara. Si mai mult se târa, tragandu-se cu ciocul. Foarte foarte urat.


Din ce imi aduc aminte, eu am identificat ca vina lipsa soarelui si a unei alimentatii bogate in vitamine. Tine-l la lumina soarelui, da-i calciu, vitamine si ai grija de el. Poate reusesti sa il pui pe picioare. La propriu.



Multumesc de raspuns . Al meu are cam aceleasi simptome , dupa ce ii dau vit B1 isi revine , pe urma fac pauza ( ca imi e frica sa nu-i faca rau prea multa vitamina ) si cand nu ii dau il iau iar tremuraturile si lipsa de putere in picioruse .
Ii dau mancare buna , verdeata si tot firav este , nu se face si el "barbat". Cred ca papagalii nostri sufera de rahitism si din pacate nu gasesc un tratament .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate