Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

ATENTIA Valabilitate Cartela Cosmote redusa!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
230 răspunsuri în acest subiect

#55
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 381
  • Înscris: 31.12.2009

 duculeana, on 3rd April 2011, 12:27, said:

Fratica, eu nu va inteleg, pe cuvant! Pentru ce atatea discutii de valabilitate mai nene, cand oricum o extraoptiune e valabila doar 30 de zile si ai oricum cel putin inca 10 luni perioada de gratie? La ce bun sa cumperi valabilitate cand oricum in perioada de gratie poti reincarca oricand si primi apeluri? Ce avantaj concret v-ar aduce extinderea asta a valabilitatii, explicati-mi si mie? Pentru ce sa prelungiti valabilitatea cand oricum ea exista la fiecare reincarcare?
Matusa mea are 65 ani. Are o cartela cosmote cu optiunea FreeStyle activata. Incarca o data la jumate de an cu 10 euro si e fericita. Acum situatia se va schimba. Cum zicea si @Cosconor, oricat de draga ne-ar fi o retea, ne dam seama ca si portabilitatea asta a fost facuta pentru situatii de genul asta.

#56
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Vrei valabilitate mai mare? Foloseste serviciul Adauga valabilitate.  :lol:  Se gandesc ei la tot, manca-i-ar mama de grijulii. :)

#57
hansol1

hansol1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 14.05.2006

 n0sp3rat, on 3rd April 2011, 12:56, said:

Matusa mea are 65 ani. Are o cartela cosmote cu optiunea FreeStyle activata. Incarca o data la jumate de an cu 10 euro si e fericita. Acum situatia se va schimba. Cum zicea si @Cosconor, oricat de draga ne-ar fi o retea, ne dam seama ca si portabilitatea asta a fost facuta pentru situatii de genul asta.
Nu stiu care este valabilitatea la 1 euro , dar poti sa setezi daca ai abonament sa se transfere lunar cate un euro catre numarul matusii tale.

Sa fac si eu putin offtopic. Care ar fi cea mai rentabila retea mobila in vederea portarii din punct de vedere costuri/extraoptiuni/acoperire?

Sa inteleg ca grecii au iesit din calul troan !

#58
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.022
  • Înscris: 08.06.2003
Da, serviciu lansat acum 2-3 saptamâni...
Ma si miram atunci de ce au introdus asa ceva :rolleyes:
LINK

#59
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.814
  • Înscris: 25.09.2010
Încet dar sigur Cosmote devine cea mai scumpă rețea.

#60
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.328
  • Înscris: 25.11.2006
Tocmai am reincarcat eu o cartela cosmote (numar portat) cu o cartela valorica de 10EURO cumparata acum 10 minute si care ar expira in 16/12/2011 mi-au dat valabilitate pana pe 02.04.2012 deci 12 luni. Cine mai gaseste cartele de reincarcare vechi pe care scrie ca se ofera valabilitate 12luni si 1luna gratie poate sa reincarce cu incredere, este specificat si aici ca aceste cartele beneficiaza de perioada de 12luni.

#61
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.423
  • Înscris: 02.03.2006

 ctingeo, on 3rd April 2011, 13:59, said:

Încet dar sigur Cosmote devine cea mai scumpă rețea.
Cea mai scump, nu cred, dar în mod sigur avanatajele lor de până acum se elimină unul câte unul.

#62
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.946
  • Înscris: 10.06.2008
Pai asa voi face si eu! Maine cumpar cartela veche ca sa-i reincarc lu` taica-meu! Ca el nu foloseste telefonul decat sa dea bipuri...de aaia avem noi zeci / mii de minute!

#63
zuup

zuup

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 162
  • Înscris: 14.12.2009
eu folosesc cartela cosmote doar pentru web'n'walk. in perioada de gratie se mai poate folosi acest serviciu?

#64
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.054
  • Înscris: 03.04.2007

 joystick, on 3rd April 2011, 18:28, said:

Pai asa voi face si eu! Maine cumpar cartela veche ca sa-i reincarc lu` taica-meu! Ca el nu foloseste telefonul decat sa dea bipuri...de aaia avem noi zeci / mii de minute!
Si eu o sa fac a fel

#65
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.236
  • Înscris: 18.03.2008

 Cosconor, on 2nd April 2011, 21:56, said:

Erau obligati sa ne anunte cu 30 de zile înainte !!! :cursing:
Au dat-o rau de tot în bara cu schimbarea asta ! Sa o faca asa, pe ascunse, este complet inaceptabil.  :nonobad:

exista o lege care ii obliga la asta, chiar daca nu ar fi fost aceste "Termeni si Conditii"
... clar e foame de bani daca tichetele vandute inainte de 1 aprilie ofera valabilitatea noua ... sau aia de la 1234 sunt pe alta lume (ceea ce nu e de exclus) ...

daca se pierde si creditul atunci cand intri in gratie => clar e cea mai mare foame de bani ...

oricum ... Cosmote e unic prin tot ceea ce face

#66
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009
e mana nemtilor...aia au venit sa faca bani, putin le pasa de pomenile cosmoteului. bine ca au lasat perioada de gratie in pace, am pastrat o cartela la ei numar pentru un numar frumos. o incarc odata pe an.

@Cosconor: eu am ales sa am incredere in RDS dupa ce i-am folosit in paralel cu o cartela Vodafone timp de 2 luni. acum cartela aia o mai folosesc doar cand plec din oras la drum lung.

#67
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 Cosconor, on 3rd April 2011, 11:22, said:

Operatorii nu se jeneaza sa-ti trimite zeci de SMS-uri promotionale, însa un SMS care sa te avertizeze ca au micsorat drastic valabilitatea cartelelor valorice nu, Doamne fereste !

eu am primit si de 2 ori in aceeasi zi mesaj prin care ma invitau sa activez on top. desi eu am 3000 si imi ajung. dar despre valabilitate, nimic

#68
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.423
  • Înscris: 02.03.2006

 Cosconor, on 3rd April 2011, 10:22, said:

Operatorii nu se jeneaza sa-ti trimite zeci de SMS-uri promotionale, însa un SMS care sa te avertizeze ca au micsorat drastic valabilitatea cartelelor valorice nu, Doamne fereste !
SMS-ul ăsta costă mult. :deadtongue:

#69
mistique

mistique

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 756
  • Înscris: 09.04.2006
Cautati cartele razuibile de 10 euro si veti avea valabilitate inca un an. Eu am cumparat 2, cu foarte mare greutate gasite, deoarece rrromanasii vanzareti deja le-au bagat sub tejghea. Am incarcat una azi si am valabilitate pana la anul in 3 aprilie. Chiar daca voi mai incarca cate ceva in timp (am acum cam 45 de euro) cealalta cartela o voi activa in aprilie 2012, caci expira in mai 2012, deci teoretic ma duc pana in 2013 cu valabilitatea cu doar 20 de euro investiti azi.

PS: chiar aveam de gand sa-mi activez ceva optiuni de net la Cosmote dar m-au pierdut de clienta...ma duc sa ma trec pe lista de asteptare la RDS:)

#70
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.915
  • Înscris: 21.02.2004
Am sunat la relatii cu clientii si cartela de 10 Euro seria "veche" ramane cu valabilitatea de 12 luni inscrisa pe ea. Asa ca am luat 4 cartele pentru cele 2 nr pe care le detin. Sunt din aceeasi serie cu data expirarii 09.05.2012 despre care se discuta anterior. La magazinul Germanos unde am fost mai aveau 5 bucati asa ca am mai lasat una pentru norocosul de dupa mine. In principiu daca aveti un numar/cartela a carui valabiliate expira in urmatoarele cateva luni, incarcati odata la momentul respectiv si apoi inca odata pe 8 mai 2012 (chiar daca nu va fi fost un an complet) si sunteti asigurat pana la inceputul lui mai 2013. Si ce va fi de atunci incolo mai vedem...

#71
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.661
  • Înscris: 10.04.2009

 mistique, on 4th April 2011, 14:17, said:

Cautati cartele razuibile de 10 euro si veti avea valabilitate inca un an. Eu am cumparat 2, cu foarte mare greutate gasite, deoarece rrromanasii vanzareti deja le-au bagat sub tejghea. Am incarcat una azi si am valabilitate pana la anul in 3 aprilie. Chiar daca voi mai incarca cate ceva in timp (am acum cam 45 de euro) cealalta cartela o voi activa in aprilie 2012, caci expira in mai 2012, deci teoretic ma duc pana in 2013 cu valabilitatea cu doar 20 de euro investiti azi.

confirm :)

tocmai ce am cumparat 3 cartele :w00t: de la Germanos

ieri am fost si la Internity dar m-au sfatuit sa caut in alta parte (aveau stoc nou, cu valabilitate 2 luni)

#72
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 927
  • Înscris: 08.03.2007

 quant, on 4th April 2011, 15:25, said:

Am sunat la relatii cu clientii si cartela de 10 Euro seria "veche" ramane cu valabilitatea de 12 luni inscrisa pe ea.
si eu am sunat si mi-au spus ca vechile cartele intra la noua valabilitate, dar vad aici cateva cazuri care infirma asta...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate