Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 

ATENTIA Valabilitate Cartela Cosmote redusa!

- - - - -
  • Please log in to reply
230 replies to this topic

#217
aloha2015

aloha2015

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.12.2014
Imi poate confirma cineva daca:
- la Cartela Telekom cu 5 euro credit initial, creditul de la reincarcari se pastreaza pe toata perioada de gratie
- la Cartela Telekom fara credit initial, creditul de la reincarcari se pastreaza doar in prima luna de gratie

#218
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010

Credit iniţial şi valabilitate


  • Cartela Telekom 5 euro Credit este disponibilă doar la anumite puncte de vânzare.
  • Creditul iniţial de 5 Euro este valabil 6 luni (180 zile) din ziua activării. În această perioadă de valabilitate vei putea iniţia şi primi apeluri şi mesaje.
  • După perioada de valabilitate beneficiezi de încă 7 luni de graţie (210 zile) în care poţi fi apelat şi poţi apela doar numere gratuite (*100# sau 1234) şi pe cel de urgenţă - 112.
  • Creditul neutilizat în perioada de valabilitate se păstrează în perioada de graţie şi vei putea să îl utilizezi din nou după efectuarea unei reîncărcări şi extinderea perioadei de valabilitate.
  • În perioada de graţie poţi prelungi perioada de valabilitate a cartelei tale fie folosind o cartelă valorică, fie prin efectuarea unei reîncărcări electronice sau prin reîncărcarea directă.
  • Dacă perioada de graţie a expirat fără să prelungeşti perioada de valabilitate a cartelei, numărul tău va fi deconectat din reţeaua Telekom Romania Mobile.


#219
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006
Mai merge sa incarc cu 6E pt 1 an valabilitate?

#220
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.09.2006
NU!

#221
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Nu se mai ofera un an valabilitate pentru incarcarea de sase Euro si evident nu merita sa incarci doar pentru asa ceva. Merita doar daca banii respectivi ii vei folosi pentru o extraoptiune in urmatoarea luna.

#222
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Si totusi ar fi ideal ptr. cei care au extroptiunii cu 1 euro sau freestayle.
Eu am aceasta extraoptiune si s-au strans ceva euroi asa ca astept poate,poate desi nu cred ca cei de la telekom o sa activeze aceasta optiune.
Sunt zgarciti si pusi pe capatuiala ca doar vin din germania sau...

#223
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postdanutzld, on 02 ianuarie 2015 - 09:38, said:

Si totusi ar fi ideal
Sigur, numai ca trebuie sa vrea si Grivei, ori el traieste cu impresia ca ofera calitate premium si vrea in consecinta mai mult pentru mai putin, nu invers.

#224
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Dupa un val de portari poate le vine mintea la cap,
cine stie ce planuri au pe viitor sper ca bune altfel vor cobori stil magenta roz-bombon.
Eu personal nu am avut probleme cu ei in ultima zi a anului trecut.
Poate au bagat ceva la cap sau asa s-a nimerit,un nou an fara probleme va doresc tuturor userilor softpedia.

#225
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006

View Postbiogood, on 02 ianuarie 2015 - 08:52, said:

Nu se mai ofera un an valabilitate pentru incarcarea de sase Euro si evident nu merita sa incarci doar pentru asa ceva. Merita doar daca banii respectivi ii vei folosi pentru o extraoptiune in urmatoarea luna.
Eu as fi incarcat fix pentru valabilitate, cosmote-ul fiind doar back-up la gigi :)

#226
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postdanutzld, on 02 ianuarie 2015 - 10:31, said:

Dupa un val de portari poate le vine mintea la cap
E suficient sa se diminueze fluxul incoming de cash, ca sa ridice multe semne de intrebare. Sau, in fine, asa ar fi normal.  

View Posthepea, on 02 ianuarie 2015 - 10:54, said:

Eu as fi incarcat fix pentru valabilitate
La fel, dar daca Grivei nu vrea, evident ca nu o sa primește neam. Dupa cum spuneam mai demult, banii sunt la client Posted Image

#227
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Salutare,
as dori un raspuns din partea unui user care a reincarcat recent o cartela prepay telekom cu 3 euro.
Mai exact sunt niste ,,terminale,, rompay amplasate in intersectii si as dori sa stiu cat este vabilitatea,daca se merita sau reincarc mai bine cu 4 euro,multumesc.

#228
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010
La reincarcarea cu 3 E iti ofera valabilitate la credit 2 luni si 11 luni de gratie exact ca si cea de 4 E,doar ca iti mai dau 50 min si sms valabile 15 zile in retea care se consuma dupa cele din EO.

#229
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.09.2006
Azi am prelungit perioada de valabilitate la o cartelă Cosmote de 5 € cu 120 de zile începând de azi 28 ian. La descrierea opțiunii de prelungire a valabilității apare așa: "Pentru 5 euro credit valabilitatea va fi extinsă cu 120 de zile iar perioada de grație cu încă 31 de zile". Din păcate în mesajul ulterior de confirmare și la *134# îmi apar următoarele: "xx,yy EUR credit valabil până la 28 mai 2015. pt. a nu pierde nr. reîncarcă până la 13 iun 2015"
Din descrierea opțiunii de prelungire a valabilității rezultă o perioadă combinată de valabilitate plus grație de 151 de zile, adică valabilitate + grație 28 ian 2015 - 28 iun 2015 ceea ce înseamnă că ăștia de la Telekom m-au țepuit pe șustache cu 16 zile de grație din opțiunea cumpărată. Aveți idee ce e de făcut în situația de față?

Edited by Syneweap, 28 January 2015 - 11:47.


#230
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Salut,
astazi am reincarcat cu 3 euro si am primit valabilitate 60 zile,exact ce imi doream.Este cea mai mare valabilitate de pe piata raportat la pretul reincarcarii.Nu am primit bonusul 50min si sms,nici nu aveam pretentie mai ales ca am activata extraoptiunea freestyle de care sunt foarte multumit mai ales ca mi s-a prelungit cu inca 6 luni.
Deci avantaje si dezavantaje,depinde ce parte a paharului privesti mai ales ca toata lumea doreste pe buna dreptate numai avantaje.
Eu unul inca mai astept oferta cu un an valabilitate,poate de Pasti si sper ca Nu cel al cailor.

#231
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Salut,
de multe ori sau de cele mai multe ori socotelile noastre de acasa nu sunt pe placul celor de la marketing.
Am o cartela Telekom care recunosc ca o folosesc din ce in ce mai rar si acest lucru se intampla din cauza concurentei.
Poate cand vom avea semnal la telefon in orice loc din Romania sunt sigur ca foarte multe se vor schimba si nu o sa mai avem cartela,,rezerva,,.Oricum eu sunt din nou dezamagit de valabilitate dar ce mai conteaza parerea mea raportata la milioanele de utilizatorii.
Sarbatori fericite!!! in orice retea sunteti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate