Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

ATENTIA Valabilitate Cartela Cosmote redusa!

- - - - -
  • Please log in to reply
230 replies to this topic

#19
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postalecsandrius, on 2nd April 2011, 11:13, said:

Daca am o cartela de reincare de 10 nefolosita cumparata de ceva timp cat voi primi valabilitate ? 2 sau 12 luni ?
ce jegosi! suna la ei si intreaba care e situatia cu vechile cartele de reincarcare; tu ai dat mai mult de 55 de lei pt o valabilitate de 12 luni; sa dea banii inapoi daca nu mai ofera acelasi lucru...

Edited by cristi712, 02 April 2011 - 13:30.


#20
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 04.04.2010

View PostCosconor, on 2nd April 2011, 12:13, said:

Doamne, ce gluma proasta ! Incredibil ! :puke:
Bine ai revenit in romania.

View PostCosconor, on 2nd April 2011, 12:13, said:

In plus valabilitatile nici macar nu se cumuleaza (ca la Orange) !
Sigur ca nu; se cumuleaza doar banii pe care trebuie sa ii dea clientul.


View PostCosconor, on 2nd April 2011, 12:13, said:

- Cum se întâmpla cu vechile cartele valorice, cumparate pâna acum - îsi pastreaza valabilitatea lor initiala ? Trebuie testat !
Mi-e si frica sa testez, pentru ca nu poti sti ce modificari au facut in sistem ca sa cazi pe valabilitatea noua, care le convine lor.

View PostCosconor, on 2nd April 2011, 12:13, said:

- Cum se întâmpla pentru cineva care în momentul de fata are sa zicem 10 luni valanilitate pe cont : daca reîncarca cu 10€ astazi va pastra valabilitatea sa de 10 luni, sau "retrogradeaza" la 2 luni ?!? Ar fi culmea !
Mai mult ca sigur ca se va pastra valabilitatea noua, aia care le convine lor, care cica le-ar baga mai multi bani in buzunar.
Noroc de faptul ca am incarcat deja cartela pe care o folosesc cu 10 euro, s-a facut o suma maricica in cont si am valabilitate pana la sfarsitul anului, moment in care sigur voi reevalua ofertele acestei retele, magaria imensa pe care au facut-o ieri, precum si oportunitatea continuarii relatiei contractuale. Exista portabilitate.

#21
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

View Postalecsandrius, on 2nd April 2011, 14:10, said:

Avand in vedere genialitatea raspunsului tau anterior ma indoiesc ca vei intelege ce voi posta....
O sa incerc sa inteleg, ideea  este ca modificarile sunt facute din centrala pentu fiecare sim si nu conteaza data cand  ai cumparat carela  de reincarcare  (daca aceasta este inca valbila) ci conteaza doar momentul cand incarci, parerea mea este ca vei primi 2 luni perioadade valabilitate daca gresesc imi cer scuze.

Edited by kienny2003, 02 April 2011 - 14:57.


#22
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010
Daca e adevarat, atunci e o mare porcarie. Singurul motiv pt care am ales Cosmote a fost valabilitatea mare.

1) In perioada de gratie, se (mai) anuleaza creditul nefolosit? Stiu ca pe la inceputurile Cosmote-ului in RO asa era.
2) Am vreo 30 de euro pe cartela. Daca trec la abonament, mi se va scadea acest credit din valoarea facturilor?

#23
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

View Postmxmx, on 2nd April 2011, 17:04, said:

Daca e adevarat, atunci e o mare porcarie. Singurul motiv pt care am ales Cosmote a fost valabilitatea mare.

1) In perioada de gratie, se (mai) anuleaza creditul nefolosit? Stiu ca pe la inceputurile Cosmote-ului in RO asa era.
2) Am vreo 30 de euro pe cartela. Daca trec la abonament, mi se va scadea acest credit din valoarea facturilor?
Salut
Nu stiu sigur ce se intampla  cu acel credit stiu a la vodafone/orange se poate in limita a 40 de euro sa treci la abonament si sa iti scada din costul facturilor dar la cosmote nu stiu.
Cel mai  bine suni la RC 1234 sau mergi la un Germanos

#24
Motanu89

Motanu89

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 47
  • Înscris: 22.02.2011

View Postkienny2003, on 2nd April 2011, 17:18, said:

Salut
Nu stiu sigur ce se intampla  cu acel credit stiu a la vodafone/orange se poate in limita a 40 de euro sa treci la abonament si sa iti scada din costul facturilor dar la cosmote nu stiu.
Cel mai  bine suni la RC 1234 sau mergi la un Germanos
La vodafone nu e limita

#25
dr_agosh82

dr_agosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 31.10.2006
probabil au prea multi clienti si vor sa-i trimita inapoi de unde au venit, sau s-a hotarit concurenta ca ar fi mai avantajos sa imparta in mod egal feliile

au marit tarifele fara nici o justificare
au scazut perioada de valabilitate la fel
au tarife nesimtite la apelurile pe mobil in europa, 0.75 euro/min

asa ca sa facem o comparatie, eu am si o cartela prepay din germania care am luat-o in urma cu 14 luni, n-am incarcat-o niciodata si inca e valabila, nici nu se pune problema undeva ca dupa nu stiu cit timp sa nu mai pot folosi banii sau sa pierd numarul, pot trimite SMS internationale de pe ea iar daca vreau sa sun un mobil din germania costa 0.45 euro/min fiind in roaming

deci, portare pe digi asap

#26
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010

View PostMotanu89, on 2nd April 2011, 00:12, said:

€5– €10
50min + 50SMS în rețea
2 luni valabilitate
11 luni gratie

Reincarcare Directa

€3 –  €3,99
2 luni valabilitate
11 luni gratie

#27
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postkienny2003, on 2nd April 2011, 15:51, said:

ideea  este ca modificarile sunt facute din centrala pentu fiecare sim si nu conteaza data cand  ai cumparat carela  de reincarcare ... ci conteaza doar momentul cand incarci, parerea mea este ca vei primi 2 luni perioadade valabilitate daca gresesc imi cer scuze.
Tocmai am sunat la serviciul clienti, cartelele cumparate inainte de 1 aprilie intra la noua valabilitate! Asta e o chestia grava, cel care a cumparat joi o cartela sau un cod de reincarcare de 10 euro cu valabilitate 12 luni si o/il foloseste a 2-a zi, vineri, cam este inselat! Cine e in situatia asta poate sa faca, asa la misto, o plangere penala pt inselatorie, nu costa nimic sa te duci la o sectie de politie sa faci o plangere penala, ei sunt obligati sa o inregistreze, sigur nu se va rezolva nimic dar nu strica sa pui niste "baieti destepti" de la Cosmote pe drumuri!

#28
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

View Postmxmx, on 2nd April 2011, 17:33, said:

Reincarcare Directa

€3 –  €3,99
2 luni valabilitate
11 luni gratie
Salut
Reincarcare Directa de pe contul de abonat sau din magazin?
Multumesc

#29
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010
Magazin: http://cosmote.ro/ro.......0&cid=17399

#30
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Care e cea mai mica valoare de reincarcare?

#31
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007

View Postalecsandrius, on 2nd April 2011, 11:13, said:

Daca am o cartela de reincare de 10 nefolosita cumparata de ceva timp cat voi primi valabilitate ? 2 sau 12 luni ? Se mai gasesc (pe unde ?) cartele Bonus 48 (nu energy) ?
Nu poti stii sigur, dar vezi ce scrie pe acel carton. Daca scrie ca ai 12 luni valabilitate reincarca si vezi ce se intampla. Dar sa pastrezi cartonul sa le poti da peste bot in caz ca nu e ce scrie acolo.

#32
Bavarezu

Bavarezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 24.12.2004
daca va uitati si faceti o comparatie o sa observati ca pentru valori similare incarcate cea mai mare valabilitate primiti numai de la cosmote chiar daca e doar de 2 luni. oricum asta ramane o problema pentru ca te obliga sa incarci la 2 luni si nu pot sa iasa in pierdere decat tot ei pentru ca din cate stiu eu nu am iesit din criza iar telefoanele sunt considerate dispensabile la un moment dat cand te constrange bugetul. daca inainte incarcai 5 eur si te tinea 6 luni acum nu cred ca o sa incarci la 2 luni ca asa vor ei ci vei incarca tot atunci cand vei avea bani de telefoane sau mai rau deloc (deci pierderea tot pe capul lor este).

Edited by Bavarezu, 02 April 2011 - 19:13.


#33
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

View Postgekkado, on 2nd April 2011, 19:49, said:

Nu poti stii sigur, dar vezi ce scrie pe acel carton. Daca scrie ca ai 12 luni valabilitate reincarca si vezi ce se intampla. Dar sa pastrezi cartonul sa le poti da peste bot in caz ca nu e ce scrie acolo.
Salut
12 luni valabilitate inseamna ca aceea cartela valorica o poti utiliza in urmatoarele 12 luni din ziua cumpararii.

Edited by kienny2003, 02 April 2011 - 19:24.


#34
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postgekkado, on 2nd April 2011, 19:49, said:

Nu poti stii sigur
Ba da, poti stii sigur! Am raspuns eu mai sus!

#35
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007

View Postkienny2003, on 2nd April 2011, 20:23, said:

Salut
12 luni valabilitate inseamna ca aceea cartela valorica o poti utiliza in urmatoarele 12 luni din ziua cumpararii.
Ma refeream la valabilitatea creditului si nu la data la care expira acel carton. Din fericire am pastrat cartonasul de la ultima reincarcare de 10 euro pe care am facut-o (prin ianuarie) si ghici ce scrie:
La reincarcarea cartelei, perioada de valabilitate va fi extinsa cu 12 luni de la momentul reincarcarii. Noua perioada de gratie este de 30 de zile si urmeaza perioadei de valabilitate.
EXPIRA LA:
09/05/2012.


Acum, din moment ce nu scrie nicaieri pe acest cartonas Cosmote isi rezerva dreptul, bla, bla bla eu sunt convins ca sunt obligati sa-ti ofere valabilitatea de 12 luni. Daca nu, sigur se va rezolva la ANPC.

Edited by gekkado, 02 April 2011 - 19:39.


#36
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010

View PostBavarezu, on 2nd April 2011, 20:12, said:

daca va uitati si faceti o comparatie o sa observati ca pentru valori similare incarcate cea mai mare valabilitate primiti numai de la cosmote chiar daca e doar de 2 luni.
Asa e, dar din punctul meu vedere calitatea jenanta a serviciilor Cosmote era compensata cat de cat de cele 12 luni valabilitate la o reincarcare de 10 Euro + TVA.  :confuzzled:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate