Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Intrebare generala cont bancar Ro...
 

Cum concediez un Avocat?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
problematicul

problematicul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 21.08.2008
Buna ziua,
Suntem intr-un proces in care avem doi avocati. Pe unul din ei ( cel care e degeaba dar si-a primit banii) vreau sa-l concediez. Se mai poate scapa de el? sau trebuie sa continui procesul cu amandoi?

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009

 problematicul, on 15th March 2011, 15:00, said:

Pe unul din ei ( cel care e degeaba dar si-a primit banii)

Pai daca si-a primit banii ii spui simplu ca nu mai ai nevoie de serviciile lui.

#3
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Si daca e angajat cu carte de munca, ii dai preaviz de 15 zile, si e obligat sa plece.

#4
problematicul

problematicul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 21.08.2008
pai avocatul respectiv ( de fapt avocata) sustine ca ea trebuie sa vina in continuare la proces, ca e trecuta in dosar. Si avocatul nr.2 sustine ca avocatul nr.1 trebuie sa fie prezent, sau e vrajeala?

#5
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011
Aici nu se da cu banul: Ma pacaleste...nu ma pacaleste...
Am si eu o intrebare: Dupa ce criterii i-ai angajat?
Daca vezi pe fruntea lor ca scrie ,,avocat'' asta nu inseamna ca sunt  toti de exceptie...
Si mai ales daca ai dubii si iti dai seama ca ceva nu merge...nu e de bine...
E clar ca aici lipseste comunicarea dintre angajator si angajat. E esentiala. Doar asa iti poti da seama cu cine stai de vorba.
Te-as sfatui sa te informezi mult mai bine in ceea ce priveste legea...nu de-aia...dar sa nu ai surprize pe viitor... :D
Daca in meseria asta se gasesc solutii pt. toata lumea sigur ca se va gasi una si pentru problema ta. :OK:
http://www.curierulnational.ro/Specializat/2010-03-31/Legislatia+muncii+-+scenariul+pentru+filmul+%22Greu+de+concediat%22

#6
problematicul

problematicul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 21.08.2008
dragi colegi, eu sunt parte parata in proces, nu angajator. Avocatii doar ma reprezinta, nu le-am facut carte de munca, ambii au dat doar o chitanta pe suma care le-am dat-o, cu unul din ei vreau sa inchei socotelile definitiv, insa avocatul nr 1 zice ca trebuie sa vina in continuare la procese ca e mentionat in dosar. L-am intrebat si pe avocatul nr2 daca pot sa scap de avocatul nr.1 dar acesta a zis ca NU,  ca s-a dat o lege noua precum ca nu se mai pot da afara avocatii din proces dupa bunul plac al clientului. Repet, avocatul nr.1 si-a primit partea cuvenita si as dori sa scap de el deoarece pana sa iau avocatul nr.2 s-a lasat cumparat de partea reclamanta iar acum nu face decat sa puna bete in roate.

#7
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
aia doi sunt "intelesi" si vor sa te jumuleasca!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate