Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

merita sa trec de pe RDS pe Romtelecom?

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#109
Cciprian22

Cciprian22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 26.01.2011
Chiar daca e nevoie sa ai linia de tel asta nu insemnaca trebuie sa platesti abonament pentru ea. Spre exemplu daca sunteti clienti noi puteti achizitiona  clicknet play la 7.8 Euro (tva inclus ) impreuna cu abonamet voce zero plus (0 euro).

#110
just_pynk

just_pynk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.09.2006

 Cciprian22, on 23rd May 2011, 19:00, said:

Chiar daca e nevoie sa ai linia de tel asta nu insemnaca trebuie sa platesti abonament pentru ea. Spre exemplu daca sunteti clienti noi puteti achizitiona  clicknet play la 7.8 Euro (tva inclus ) impreuna cu abonamet voce zero plus (0 euro).
.......unde ai vazut oferta cu voce zero plus????

#111
Cciprian22

Cciprian22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 26.01.2011

 just_pynk, on 23rd May 2011, 22:01, said:

.......unde ai vazut oferta cu voce zero plus????
pentru detalii 0766365885. e un prieten , daca vreti va ajuta el.

Edited by Cciprian22, 23 May 2011 - 21:24.


#112
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 experthouse, on 23rd May 2011, 20:54, said:

De ce zici asta?
Adica sa zicem ca iti faci un pachet cu unul dintre abonamentele de voce medii - Voce Nelimitat, care iti ofera la 11,16 ? cu TVA urmatoarele:
- 200 de min nationale si internationale
- nelimitat in RTC, UPC, RDS
- nelimitat in COSMOTE

ok ...

iar concurenta MOBILA iti ofera:

Orange:
1100 de minute în rețea
150 de minute naționale
totul cu 12,50 euro/lună (TVA inclus)


Vodafone:

13.51 ? / luna *TVA inclus
Minute nationale incluse 125
Minute incluse in retea 800

vezi vreo diferenta ?
Vad o diferenta foarte mare.

Mobilii taxeaza minutele in retea din minutele in retea si minutele nationale din cele nationale pe cand la RTC acele 200 de minute nationale se consuma primele indifent de destinatie. Adica eu pot vorbi mare parte dintre ele pe fix sau in Cosmote.

Stiind ca am minute incluse, pot ajunge sa fac cost suplimentar mai mare decat pretul abonamentului, mai ales ca serviciul cost control este diponibil numai online. Esti legat la ochi fara cost control si costul suplimentar e nelimitat, la fel ca minutele. Si uite asa frumos ajunge omul sa se trezeasca cu o factura de zeci de euro pe baza minutelor nationale incluse. Daca mai tinem cont si de faptul ca taxarea se face la minut la tarife de 9-12 centi/minut, toate ingredientele necesare unei facturi atipice sunt diponibile.

Acum intelegi de ce ofertele la mobil sunt de departe mai avantajoase decat oricare abonament fix oferit de RTC.
Se vede de departe ca perfidia are radacini adanci in RTC si inca mai cauta cu orice pret sa jupoaie clientul asa cum face prin aceste pseudo minute nationale incluse. Nici nu e de mirare ca migrarile din retea continua. O data ce clientul s-a ars la buzunar in cel mai josnic mod posibil, n-ai sa-l mai vezi vreodata intorcandu-se.

Cat despre Voce Zero - avantajos pentru cei care au nevoie de internet si sunt obligati sa ia si fixul.
Dar sa vorbesti cu 10 centi/minut in retea de pe fix inseamna cea mai paguboasa alegere pe care o poti face.

Edited by danutz1, 24 May 2011 - 09:03.


#113
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Sunt unii care pur si simplu nu suporta sa zici ca RTC nu e cel mai tare, inclusiv daca aduci astfel de argumente. Chiar si cu liniiile praf ce le are, faptul ca in multe zone lasa infrastructura praf, astfel ca platesti ab. Clicknet Play dar beneficiezi ori de 4Mbps cu desincronizari din ora-n ora, ori ab. de 2 Mbps putin mai stabil, tot RTC e Captain Awesome.



P.S.:Va inteleg pe cei care aveti ab Clicknet de zeci/sute de megabiti/s si aveti o conexiune stabila de pana la 40-50 de zile, insa va rog sa nu laudati RTC de parca ar fi crema cremelor.

Edited by Hider141, 24 May 2011 - 09:19.


#114
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
Fitch a coborat ratingul companiei OTE cu 2 trepte,la nerecomandabil pt. investitii.asta spune foarte multe despre managementul absolut defectuos,si mai ales despre marketingul de toata jena al RTC.

#115
butters

butters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 21.05.2011

 experthouse, on 23rd May 2011, 20:54, said:

De ce zici asta?
Adica sa zicem ca iti faci un pachet cu unul dintre abonamentele de voce medii - Voce Nelimitat, care iti ofera la 11,16 € cu TVA urmatoarele:

Uite de ce: convorbiri facute de mine de pe telefonul fix in Mai 0 (zero), Aprilie 0 (zero), Martie 0 (zero), s.a.m.d. Doar am specificat ca ma adresez celor care nu au nevoie de telefon fix. Daca-l folosesti, atunci poate ca merita.

Unii pur si simplu n-au nevoie de telefon fix sau de TV, ci numai de net, asa ca degeaba ofera Romtelecom o cantitate nelimitata dintr-un produs inutil (mai bine ar oferi 12 doze de bere pentru 11 €). Vad ca abonamentele Romtelecom sunt comparabile cu cele ale RDS-ului... pana adaugi telefonia si deja platesti dublu.



Deci, pentru initiatorul topicului: daca Fiberlink 1 iti merge bine si nu ai nevoie de telefon fix, mai bine ramai pe RDS, ca la Romtelecom ai plati dublu.

#116
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

 butters, on 24th May 2011, 22:39, said:

Uite de ce: convorbiri facute de mine de pe telefonul fix in Mai 0 (zero), Aprilie 0 (zero), Martie 0 (zero), s.a.m.d. Doar am specificat ca ma adresez celor care nu au nevoie de telefon fix. Daca-l folosesti, atunci poate ca merita.

Unii pur si simplu n-au nevoie de telefon fix sau de TV, ci numai de net, asa ca degeaba ofera Romtelecom o cantitate nelimitata dintr-un produs inutil (mai bine ar oferi 12 doze de bere pentru 11 €). Vad ca abonamentele Romtelecom sunt comparabile cu cele ale RDS-ului... pana adaugi telefonia si deja platesti dublu.



Deci, pentru initiatorul topicului: daca Fiberlink 1 iti merge bine si nu ai nevoie de telefon fix, mai bine ramai pe RDS, ca la Romtelecom ai plati dublu.

Mai bine ramai la RDS, precum esti si platesti Fiberlink 1, platesti CATV, platesti 5 lei pt fixu pe care probabil nici nu il ai instalat si poate de luna viitoare o sa platesti inca 10 lei pentru mobilul care nu e pe stoc...

#117
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.04.2008
Eu am fost la Dominet si imi aveam net doar 2 zile pe saptamana.M-am mutat la RTC VDSL si am 40 MBs download.In 2 ani niciodata nu mi-a cazut netul.

#118
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
40 de Mbs., Nu 40 de MBs.!

#119
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Cel mai corect e Mbps, respectiv MB/s.

#120
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Nu prea se merita sa treci de la RDS la RTC , e ca si cum ai alege sa sari din lac in put !

Pentru a defini modul cinstit  de a lucra al RTC se poate utiliza o parafraza a unui slogan mai vechi al RTC :

...telecom , de la om la om :roflmaofast: inseamna de fapt "hoț telekom , banii de la om la la hoț "

Adica , ti se promite un lucru :rolleyes: insa  mai apoi te trezesti ca nu ai citit conditiile din contract scrise cu litere microscopice :rolleyes:

si in final ajungi sa te miri de ce trebuie sa platesti niste costuri suplimentare demne de un "jaf la drumul mare" !

Edited by Teophileos, 03 August 2011 - 09:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate