Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 "Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 

Culturismul dur (hard core).

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
334 replies to this topic

#109
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Eu la ultimul antrenament de picioare:geno(ass to the ground), presa, extensii la aparat:13200 kg.

#110
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008
Interesant: cum a venit decembrie(dar si in noiembrie) cum nu a mai postat aproape nimeni nimic pe aceasta arie, subiecte noi etc. Sa vedeti apoi avalansa de subiecte dupa decembrie sau spre primavara, toti vor sa puna muschi, sa se faca culturisti. Acum pauza. Am vreo 2 flacai pe la mine vara sunt pompati zici ca au bagat in ei un rucsac de suplimente, cum vine iarna se desumfla zici ca au slabit 15kg.

#111
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,526
  • Înscris: 13.01.2011
Eu în ultimul timp am băgat halbere, bătrinețea haine grele.

#112
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,718
  • Înscris: 24.10.2015
Eu ma bucur ca-s mai putini in sala acum.

#113
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,200
  • Înscris: 09.01.2007

View PostHavoc, on 04 octombrie 2016 - 12:47, said:

Eu la ultimul antrenament de picioare:geno(ass to the ground), presa, extensii la aparat:13200 kg.

Dap, dar eu cand fac tractiuni cu discul de 10 numar 25 bucx10= 250 kg amarate
NU zic ca nu te invidiez, dar fiecare trebuie sa-si cunoasca limitele.

#114
BlackyOne

BlackyOne

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.06.2016
Cateva pareri despre produsul acesta? http://www.megaprote...dcore-Next-Gen/
Ajuta la definirea musculara cu un regim ok + alergat?(+ antrenament in sala de forta)

#115
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,718
  • Înscris: 24.10.2015
Pai cu un regim ok, elergat si sala de forta o sa dai jos dib grasime indiferent ca iei suplimentul acesta sau nu.

#116
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View Postcrisstonne, on 03 decembrie 2016 - 19:00, said:



View Postvinciun, on 03 decembrie 2016 - 22:07, said:



View Postoverseas, on 05 decembrie 2016 - 16:10, said:


Crisstonne, Vinciun, Overseas si altii interesati&cunoscatori ce parere aveti despre tipul acesta:
(sunt curios daca a ajuns la acele performante natural sau a apelat la "stupul de albine". Sa trecem peste faptul ca face repetari nu foarte corecte, unele mai mult de ego personal. Luati in calcul si faptul ca e sportiv de performanta cu medalii internationale, la Dinamo).


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GKB1FA6qD-Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IfKUfIBIwHU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/20GC8TuJht8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UTtOsdBXoqo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zu7t3ZK3opY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#117
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,718
  • Înscris: 24.10.2015
Personal nustiu ce sa zic. Astept si eu opinia celor mai batrani.

#118
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Ar fi fost dragut ca sa faca geno pana jos :)

#119
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,200
  • Înscris: 09.01.2007
Eu mai batran sigur sunt, mai experimentat nu cred, decat voi.
Nu cunosc individul, dar la aspect si mod de executie as zice ca e mai degraba natural.
Nu e umflat deloc si se chinuie destul la executie ca sa dea impresia de natural.
Cu perseverenta si talent ajungi la rezultate extraordinare.
Mi-aduc aminte ca l-am vazut pe Uceanu impingand 220 la piept la Metrorex.

Edited by overseas, 17 January 2017 - 15:16.


#120
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,526
  • Înscris: 13.01.2011
Nu sint super performante, este totuși inalt, este de statură mare, nu face nici foarte corect, mai trișează.
Eu zic ca este posibil, cam 90℅ să fie natural, altfel, ar fi cam cel mai netalentat steroizat, prea puțin crescut la brațe, ca sa fie steroizat, prea puține greutăți pentru un steroizat.

Dacă face de ani de zile, respecta si mesele dese, de ce să nu poată pe natural, cu ce face el acolo !

#121
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,526
  • Înscris: 13.01.2011
Meniu specific, preparat azi, cu carne de curcan :P

Attached Files



#122
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View Postoverseas, on 17 ianuarie 2017 - 15:15, said:

Cu perseverenta si talent ajungi la rezultate extraordinare.
Mi-aduc aminte ca l-am vazut pe Uceanu impingand 220 la piept la Metrorex.
Rezultate extraordinare, ok, dar eu, tu sau altii de ce nu am reusit?
Uceanu.......el e/a fost mai "natural" decat Kali muscle si Arnold la un loc. Am tot respectul pt. performanta lui Uceanu, dar el se pare ca a fost singurul natural ce concura cot la cot cu Giurgi, Ciorba si restul.


View Postcrisstonne, on 18 ianuarie 2017 - 16:57, said:

Nu sint super performante, este totuși inalt, este de statură mare, nu face nici foarte corect, mai trișează.
Eu zic ca este posibil, cam 90℅ să fie natural, altfel, ar fi cam cel mai netalentat steroizat, prea puțin crescut la brațe, ca sa fie steroizat, prea puține greutăți pentru un steroizat.

Dacă face de ani de zile, respecta si mesele dese, de ce să nu poată pe natural, cu ce face el acolo !

E adevarat, nu sunt super performante dar daca stam fiecare in parte sa ne gandim ,cati dintre noi au ajuns la acele recorduri? Ma gandesc si la mine acum si la tine(din ce ai povestit) dar mai mult la Vinciun. Vinciun e pe "val", e in forma, e super dedicat, are genetic. Si totusi a spus ca a reusit 2x140kg parca la impins. De la 140 pana la 3x170 e cale lunga. Ca le face ala cu "zvolta" de pe piept nu conteaza, sunt 3 repetari totusi iar 170 te "apasa" al naibii de greu. Ca nu am reusit eu sau tu e o treaba dar ce sa aiba ala mai special decat noi? E inalt(tehnic vorbind brate lungi=cursa lunga=dezavantaj), dar nu are mai mult de 95kg(pe site la Dinamo scrie ca are 90kg si 1.90m). Vinciun cat are? peste 100kg si 47 in brat, eu am avut 97kg la 1.83m.
Tipul asta face sport de inalta performanta, karate(banuiesc ca doar la sah nu se dopeaza astia), bodybuilding nu cred sa faca de mai mult de 3-4ani. 190kg la genu nu e ceva exagerat, poate nici 140 la triceps, da' 170x3 la impins....


Sper ca nu va deranjeaza subiectul, am zis ca daca e rubrica asta putem sa dezbatem.

Edited by sandu222, 18 January 2017 - 22:37.


#123
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
eu nu am treaba cu culturismul dar am si eu o curiozitate sau mai bine zis o intrebare
ma uitam la clipul de mai sus (primul) cu impins la piept 140 kg
nu e frate pericilos ca daca se intampla ceva imprevizibil si iti cade dracovenia aia pe piept ?
la 140 kg te omoara instantaneu
de ce nu exista ceva de siguranta
eu deja am doua idei pt o masura de siguranta in caz de iti cade haltera

la clipul 2 cu 170
in caz ca ala din spate cate e de siguranta si asta care impinge ii scapa haltera .....pai ala de pe spate la pozitia pe care o are nu are nici o sansa sa o opreasca

la clipul 3 , genoflexiuni cu 190kg
barile alea laterale ar fi fost bine sa fie cu un macar 10 cm mai inalte sau chiar ajustabile in functie de inaltimea fiecaruia

la triceps aceiasi poveste ca la primele doua clipuri

la biceps e ok si fara pericol

in fine , mie mi se pare ca e prea periculos la ce am specificat mai sus

#124
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,526
  • Înscris: 13.01.2011
@petre, tu ești bun la Ka, nu aici :D
Nu este nici un pericol, dacă ești atent, exercițiul de ani si ani, si creșterea progresivă la un antrenament, îți ,,spun " clar cit poți să urci fără riscuri, greutățile, creierul are o rutină, știe cit poți funcție de cit de în formă ești, în ziua respectivă.
Te oprești în mod natural, sau nu, din pus greutăți, după cum ,,îți merge " în ziua respectivă, chef si exaltare ori semisilă.

@sandu
Pai privește si invers, ce performante fac culturiștii profesioniști și ce corpuri masive, ce brațe au, de la atîta steroizeala, de asta zic de tipul din clip ca nu pare...

#125
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,718
  • Înscris: 24.10.2015
Tipul din clip poate nu face culturism. Poate scopul lui nu e masa musculara. Doar nu crezi ca numai culturistii iau steroizi.

#126
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,526
  • Înscris: 13.01.2011

View Postvinciun, on 19 ianuarie 2017 - 09:15, said:

Tipul din clip poate nu face culturism. Poate scopul lui nu e masa musculara. Doar nu crezi ca numai culturistii iau steroizi.

Îți dai seama că este o contradicție în ce spui, ori nu iti dai seama ?!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate