Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Bluray Player LG BD 550 vs LG BD 560

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
tabaluga

tabaluga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 14.09.2005
LG BD 550 vs LG BD 560


Stie cineva deosebirile intre cele 2 modele? Pe unele site-uri am gasit ca 560 stie si play de pe HDD.
Pe de alta parte si 550 are mufa USB. Se poate ca prin upgrade sa fie si 550 capabil sa redea de pe HDD?
Care ar merita, diferenta dintre preturi fiind cam de 150-200 RON?

Multumesc

Edited by tabaluga, 10 February 2011 - 10:08.


#2
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Posttabaluga, on 10th February 2011, 10:07, said:

LG BD 550 vs LG BD 560


Stie cineva deosebirile intre cele 2 modele? Pe unele site-uri am gasit ca 560 stie si play de pe HDD.
Pe de alta parte si 550 are mufa USB. Se poate ca prin upgrade sa fie si 550 capabil sa redea de pe HDD?
Care ar merita, diferenta dintre preturi fiind cam de 150-200 RON?

Multumesc
Eu am LG BD 570 care stie sa citeasca atat de pe HDD extern cat si stick.M-am uitat si eu pe site LG US si acolo aparea ca poate citi de pe HDD,pe site LG RO nu apare aceasta caracteristica.

LE.M-am uitat pe un site(LG SHOP) si acolo scrie ca citeste si de pe HDD
http://www.lgshop.ro...bd560-p357.html

Edited by feribalint, 10 February 2011 - 10:26.


#3
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009

View Postferibalint, on 10th February 2011, 10:24, said:

Eu am LG BD 570 care stie sa citeasca atat de pe HDD extern cat si stick.M-am uitat si eu pe site LG US si acolo aparea ca poate citi de pe HDD,pe site LG RO nu apare aceasta caracteristica.

LE.M-am uitat pe un site(LG SHOP) si acolo scrie ca citeste si de pe HDD
http://www.lgshop.ro...bd560-p357.html
Cred ca ma bag si eu in curind pe un Blu-ray :) si modelul asta LG BD570 ar fi printre preferinte. Ai putea te rog sa-mi spui cit esti de multumit de el,cum se vad Blu-ray-urile si DVD-urile,eventual chestii care te-au deranjat sau care nu au corespuns in totalitate cu prezentarea produsului. Multumesc anticipat! :arigato:

#4
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postcrislacor, on 10th February 2011, 11:03, said:

Cred ca ma bag si eu in curind pe un Blu-ray :) si modelul asta LG BD570 ar fi printre preferinte. Ai putea te rog sa-mi spui cit esti de multumit de el,cum se vad Blu-ray-urile si DVD-urile,eventual chestii care te-au deranjat sau care nu au corespuns in totalitate cu prezentarea produsului. Multumesc anticipat! :arigato:
Sunt foarte multumit de el,filmele blu-ray sa vad exceptional....sincer inca la un film pe format DVD nu am vazut...dar promit ca zilele astea o sa pun unul.Ce imi place cel mai mult este ca-l poti conecta la internet atat cu cablu cat si wireles(asa il folosesc) ai acces la Youtube,Picassa,Wheater......ai Music ID si multe altele(nici eu inca nu l-am butonat in exagerare).Daca ai si tv LG cu functia Simplink e totul perfect.
Daca te intereseaza iti pot trimite manualul de utlizare in lb romana(te rog pe PM o adresa de mail pt ca fisierul are 8Mb)...unde poti sa-ti faci o parere despre el si ce stie sa faca.

LE.Am uitat sa mentionez ca inca nu m-a deranjat nimic la el.

Edited by feribalint, 10 February 2011 - 11:58.


#5
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
De ce un bluray player cand se poate achizitiona un Media Player cu jumatate banii?

#6
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Posthoratziu, on 10th February 2011, 12:04, said:

De ce un bluray player cand se poate achizitiona un Media Player cu jumatate banii?
Pt ca filmele/muzica "nepiratate" le gasesti doar pe discuri(DVD&Blu-Ray). Sau gresesc?
Candva m-am gandit si eu la aceasta varianta....dar in acest caz trebuie apelat la download-uri........ :peacefingers:
Acum...fiecare cu placerea lui :peacefingers:

View Posthoratziu, on 10th February 2011, 12:04, said:

De ce un bluray player cand se poate achizitiona un Media Player cu jumatate banii?
Pt ca filmele/muzica "nepiratate" le gasesti doar pe discuri(DVD&Blu-Ray). Sau gresesc?
Candva m-am gandit si eu la aceasta varianta....dar in acest caz trebuie apelat la download-uri........  :nonobad:  
Acum...fiecare cu placerea lui :peacefingers:

#7
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009

View Postferibalint, on 10th February 2011, 11:57, said:

Sunt foarte multumit de el,filmele blu-ray sa vad exceptional....sincer inca la un film pe format DVD nu am vazut...dar promit ca zilele astea o sa pun unul.Ce imi place cel mai mult este ca-l poti conecta la internet atat cu cablu cat si wireles(asa il folosesc) ai acces la Youtube,Picassa,Wheater......ai Music ID si multe altele(nici eu inca nu l-am butonat in exagerare).Daca ai si tv LG cu functia Simplink e totul perfect.
Daca te intereseaza iti pot trimite manualul de utlizare in lb romana(te rog pe PM o adresa de mail pt ca fisierul are 8Mb)...unde poti sa-ti faci o parere despre el si ce stie sa faca.

LE.Am uitat sa mentionez ca inca nu m-a deranjat nimic la el.
Multumesc frumos pentru raspuns!!! :arigato: Nu trebuie sa te mai deranjezi si cu manualul,in principiu in review-urile de pe net am vazut cam ce poate sa faca,sincer nu cred ca o sa le folosesc pe toate cele,dar na,never say never... :D Ma interesa in primul rind calitatea imaginii pentru ca evident,daca o sa-mi iau o astfel de scula voi cumpara si blu-ray-uri sau DVD-uri originale! Asta nu inseamna ca nu o sa folosesc si mkv-uri cind o sa am ocazia... :P Inca o data iti multumesc frumos pentru amabilitate! :hug:

#8
tabaluga

tabaluga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 14.09.2005
M-am cam lamurit si eu....Sunt 2 diferente intre bd 550 si bd570:
           1. 570 are wifi  (eu avand rooterul chiar acolo, ajung cucablul la player
           2. 570 are DNLA

Si mai sunt cateva diferente la mufe dintre care cea mai importanta ar fi cea optica. In rest ambele sunt la fel. Bd 560 are
convertorul N/A la o frecventa mai mica, tot la 24 biti.

#9
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Posttabaluga, on 10th February 2011, 19:01, said:

M-am cam lamurit si eu....Sunt 2 diferente intre bd 550 si bd570:
           1. 570 are wifi  (eu avand rooterul chiar acolo, ajung cucablul la player
           2. 570 are DNLA

Si mai sunt cateva diferente la mufe dintre care cea mai importanta ar fi cea optica. In rest ambele sunt la fel. Bd 560 are
convertorul N/A la o frecventa mai mica, tot la 24 biti.
Asta am uitat sa precizez cu toate ca scrie mare pe usa :notangel:

#10
drtinte

drtinte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2007

View Posthoratziu, on 10th February 2011, 12:04, said:

De ce un bluray player cand se poate achizitiona un Media Player cu jumatate banii?
Ptr. ca modelul BD 550 costa cat un media player-500 ron(pret Domo ptr. LG 550 si ptr. HD for all 500).Si daca vrei sa vezi un disc Bluray ce faci cu media playerul? Eu am avut dilema asta si am rezolvat-o cumparand acest model entry de la LG ptr. ca citeste si de pe HDD si de pe stick. Iar partea de navigare pe net am last-o pe seama laptopului. Il am de vreo 2-3 sapt si sunt ft. multumit de el atat pe partea de imagine-perfecta la formate bluray, cat si sunet-am un concert cu Madona ce suna ft. bine.

#11
Suzuki Wagon

Suzuki Wagon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 07.01.2006
O intrebare am la voi daca se poate. Stiti daca vreunul din cele 2 BD-uri citeste de pe stick sau hdd extern formatate ntfs? Multumesc anticipat pt raspunsuri.

#12
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Sincer nu stiu ce sa-ti raspund.....
In schimb am instalat pe calculator Nero Media Home(era inclus) si pot vedea si rula filmele/pozele/muzica care se afla pe hardul calculatorului.
Singura problema este la filmele mkv....acolo merge c-am sacadat deoarece conexiunea este wireless intre echipamente.Inca nu am incercat sa vad daca conectez LAN aparatul la router...sa vad cum e cu rata de transfer.
In schimb filmele Divx merg fara probleme prin aceasta conexiune wireless.Mentionez ca intre aparat si router este o distanta de 10 metri+zidurile casei.....de aici si semnalul mai slab.

#13
tabaluga

tabaluga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 14.09.2005

View PostSuzuki Wagon, on 23rd March 2011, 10:21, said:

O intrebare am la voi daca se poate. Stiti daca vreunul din cele 2 BD-uri citeste de pe stick sau hdd extern formatate ntfs? Multumesc anticipat pt raspunsuri.


Suporta format NTFS pt HDD si Memory stick, daca la asta te referi.

#14
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postferibalint, on 23rd March 2011, 10:54, said:

Sincer nu stiu ce sa-ti raspund.....
In schimb am instalat pe calculator Nero Media Home(era inclus) si pot vedea si rula filmele/pozele/muzica care se afla pe hardul calculatorului.
Singura problema este la filmele mkv....acolo merge c-am sacadat deoarece conexiunea este wireless intre echipamente.Inca nu am incercat sa vad daca conectez LAN aparatul la router...sa vad cum e cu rata de transfer.
In schimb filmele Divx merg fara probleme prin aceasta conexiune wireless.Mentionez ca intre aparat si router este o distanta de 10 metri+zidurile casei.....de aici si semnalul mai slab.
Am testat astazi prin conexiune LAN intre PC si Blu-ray prin router si pot rula fara probleme filmele .mkv,etc fara intreruperi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate