Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Card debit/credit

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 17.10.2004
Am nevoie de un card de credit. Pana aici nimic deosebit, problema e ca am nevoie de unele descoperiri si as dori sa garantez aceste descoperiri cu un depozit colateral, eventual mai mare decat valoarea lunara maxima a descoperirii, as dori sa stiu ce banci ofera si care au comisioane mai mici, internet banking ieftin. Am nevoie de asa ceva deoarece stau la tara si nu pot fi zilnic in oras sa depun bani cand am nevoie, am nevoie maxim de 1000 euro/lunar bani pe care-i pot depune intr-un depozit ce poate fi constituit drept garantie.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,686
  • Înscris: 26.11.2001
Ce vrei tu nu cred ca exista, pt ca ar insemma sa iti blocheze acesul la acel depozit.
Prea mare complicatie pt banca.
In alta ordine de idei, sa stii ca nu exista frumos, virgin si ieftin!

In fct de veniturile tale demostrabile, bancile iti dau un anumit credit pe card.
Alternativa fiind card de debit cu overdraft cateva salarii.

Sa fi atent la valoare dobanzii, suma minima rambursabila si perioada de gratie (care e PANA la xx zile, incepand cu data de 1 a lunii).
Iti trebuie un Internet Banking care sa mearga, iar astea sunt cam toate.
Pt ca stai la tara, ai nevoie teoretic de o banca populara, care are sucursala in apropiere, adica in general: Raiffeisen, BRD, BCR etc.

#3
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,299
  • Înscris: 22.07.2005
foarte evaziv... esti pf, pj? ai ceva venituri?

#4
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 17.10.2004
am dar nu sunt eligibil din cauza a 5000 lei vechi un rest ramas la brd, platit si totusi executat, iar toate bancile cred ca de fapt datoria era de 5000 lei noi. in fine nu se poate nu se poate...mi-era greu din cauza faptului ca stau la tara si plimbarea costa, dar probabil o sa fac altfel...am un card de debit de la transilvania de multi ani l-am schimbat(a expirat) de 3 ori stiu cu ce se mananca si internet bankingul dar asta m-ar fi ajutat desi stand si judecand mai atent banii aia ramaneau la dispozitia bancii si eu ar fi trebuit sa depun oricum lunar banii ca sa acopar descoperirea, o sa depun mai mult si gata...

Edited by partyman, 11 January 2011 - 18:37.


#5
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
au la millenium (aveau, cel putin) - card de credit cu cash colateral.
nu l-am folosit - nu stiu sigur daca au debitare automata din contul curent alocat depozitului.

da' poti intreba.

sau vezi pe site.

#6
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 17.10.2004

 lelali, on 11th January 2011, 18:39, said:

au la millenium (aveau, cel putin) - card de credit cu cash colateral.
nu l-am folosit - nu stiu sigur daca au debitare automata din contul curent alocat depozitului.

da' poti intreba.
nu voiam debitare doar constituire ca garantie, pun eu banii inainte de perioada de gratie...

#7
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
millenium are maxim 30 sucursale - all country. din cate stiu, nici un parteneriat pentru plata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate