Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

Pasari moarte

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 25.02.2007
Moarte de bete.. Asta numa-n Romania se putea. Si cred ca daca zic 'Basescu e de vina' nici nu sunt prea departe de adevar, domnul mai devreme mentionat avand antrenament in astfel de activitati, dupa cum ne explica (si dadea lectii de consum) domnia sa pe la Carcotasi.
De celelalte pasari (americane) n-am auzit inca un motiv oficial. Da' n-as presupune ca tot de la 'beutura' li se trage :)

edit - de vina in sensul de model inspirational, aspirational

Edited by theMisuser, 14 January 2011 - 17:41.


#20
Northress

Northress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 17.08.2010

View PosttheMisuser, on 9th January 2011, 12:06, said:

Pare plauzibila versiunea cu semintele tratate.. dar am o mica dilema. Cum pica pasarile moarte in acelasi moment ?
Adica.. hai sa zicem ca mananca in acelasi moment. Mananca la fel de mult. De fapt, la fel de mult/masa corporala. Apoi pleaca cu stolul.. si la un moment, mor toate simultan ? Fara nici o diferenta de rezistenta a organismului. Mi se pare putin cam improbabil.. M-as astepta sa pice cate una pe ici pe colo.. si sa nici nu se observe.

edit - am vazut acum pe realitateaTV, cica medicii din Ro cred ca din cauza gerului au murit pasarile in Constanta  :coolspeak:

Improbabil mi se pare "ca nu se stie raspunsul"

#21
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 25.02.2007
Mda.. si au mai murit si niste ciori pe nu stiu unde prin Ro.
Mister..

#22
Ciprian_Ionescu

Ciprian_Ionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.01.2011

View PosttheMisuser, on 16th January 2011, 11:42, said:

Mda.. si au mai murit si niste ciori pe nu stiu unde prin Ro.
Mister..

Au murit si in Alexandria, am gasit chiar la mine in curte vreo 3, destul de ciudat, probabil si-au adus extraterestrii flota invizibila de OZN-uri care a intrat in contact cu ciorile. :rolleyes:  Sa fim seriosi, cea mai probabila explicatie este variatia temperaturii pe perioade din ce in ce mai scurte de timp, din cauza incalzirii globale.

Edited by CiprianMembruAnonimescu, 29 January 2011 - 09:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate