Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Retea cu strainatatea?!

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Pushky

Pushky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.08.2005
am un prieten in cananda, si as vrea un program prin care sa intru la el in calc...in retea locala, stiu ca merge un remote administrator, dar in situatia asta exista vreo posibilitate?
mersi

#2
geo_990

geo_990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 19.04.2003
Si te pomenesti ca vrei sa intri si fara sa stie stapanul. Ntz-ntz-ntz...  :nonobad:

#3
Pushky

Pushky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.08.2005

geo_990, on Aug 20 2005, 01:55, said:

Si te pomenesti ca vrei sa intri si fara sa stie stapanul. Ntz-ntz-ntz...  :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>

nu mai...ii un prieten f bun de`al meu...tocmai el m`a intrebat daca nu pot sa intru la el in calc..
deci..dac se poate...va rog frumos..

#4
mihainet

mihainet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.03.2005

Pushky, on Aug 20 2005, 08:51, said:

am un prieten in cananda, si as vrea un program prin care sa intru la el in calc...in retea locala, stiu ca merge un remote administrator, dar in situatia asta exista vreo posibilitate?
mersi

<{POST_SNAPBACK}>

Poti sa incerci cu un server ftp instalat pe pc lui ,iti creaza un cont cu user si parola .si poti sa intra pe pc .Poti sa pui sau sa ei fisire dupa pc lui . :coolspeak:

Edited by mihainet, 20 August 2005 - 09:18.


#5
geo_990

geo_990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 19.04.2003
Mihainet are dreptate, este solutia cea mai comoda, acum depinde ce vrei sa faci cand intri la el in calc, serverul iti da voie doar sa scrii si/sau sa citesti , nu si sa rulezi)
Fii mai explicit, ce vrei de fapt sa faci odata intrat acolo.
Ar mai fi ceva de genul ASTA

Edited by geo_990, 20 August 2005 - 09:26.


#6
Pushky

Pushky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.08.2005

geo_990, on Aug 20 2005, 02:20, said:

Mihainet are dreptate, este solutia cea mai comoda, acum depinde ce vrei sa faci cand intri la el in calc, serverul iti da voie doar sa scrii si/sau sa citesti , nu si sa rulezi)
Fii mai explicit, ce vrei de fapt sa faci odata intrat acolo.

<{POST_SNAPBACK}>

nu`i obligatoriu sa copiez, sa sterg sau alte chestii din calcu` lui..vreau sa vad ce are in el..sa`i setez niste optiuni, cam asta as vrea..
si treaba cu serveru` ftp cum ii?cum pot face?
mentionez ca eu lucrez la net-cafe, iar el are acasa..
deci..de unde ftp?ce pot face ca sa`l obtin?

#7
mihainet

mihainet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.03.2005
Server Ftp ,este un mic soft care se intaleaza pe pc celui care vrei sa il accesezi , este creat special pentru transfer de fisiere , si il ei dupa net  free sau trial , conteaza si ce sistem de operare are, dar ce vrei tu se poate face cu "Spatiu de lucru la distanta "aceasta optiune o are in  Windows Xp

#8
bunutulalex

bunutulalex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 07.06.2005
Serverul  de FTP nu este instalat impreuna cu Windows in mod default (Windows XP,2000,2003) asa ca trebuie sa mergi in Control Panel - Add or remove programs - Windows Components Wizard - Internet Information Services si apesi butonul Details si Bifezi File Transfer Protocol (FTP) dupa care Ok si Next ... dar prin FTP nu faci administrare la distanta !

#9
mihainet

mihainet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.03.2005
In Windows Xp ,are si functia de "spatiu de lucru la distanta " sunt multe softuri care iti permit sa controlezi un pc la distanta . cauta pe net www.google.ro Ftp din windows se configureaza greu pt cei care nu stiu .

Edited by mihainet, 20 August 2005 - 09:52.


#10
Pushky

Pushky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.08.2005

mihainet, on Aug 20 2005, 02:49, said:

In Windows Xp ,are si functia de "spatiu de lucru la distanta " sunt multe softuri care iti permit sa controlezi un pc la distanta . cauta pe net www.google.ro Ftp din windows se configureaza greu pt cei care nu stiu .

<{POST_SNAPBACK}>

mai baieti...multumesc pt sfaturi, da` nu prea ma descurc..tipu` are windows xp, da` nush de unde sa iau setarile pt ftp...am incercat pe google, da` nu stiu...nu puteti sa`mi oferiti ceva mai concret?va rog..

#11
cuculean

cuculean

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 20.06.2004
Cauta pe www.softpedia.com programul VNC, il instalezi la tine si la el in calculator.
Pe baza IP-ului si a unei parole (pe care o setezi tu) poti realiza un remote desktop fara probleme. Adica vei vedea pe monitorul tau imaginea de pe calculatorul lui si vei avea acces la toate setarile, programele, etc de pe calculatorul lui.

#12
mihainet

mihainet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.03.2005

cuculean, on Aug 20 2005, 17:31, said:

Cauta pe www.softpedia.com programul VNC, il instalezi la tine si la el in calculator.
Pe baza IP-ului si a unei parole (pe care o setezi tu) poti realiza un remote desktop fara probleme. Adica vei vedea pe monitorul tau imaginea de pe calculatorul lui si vei avea acces la toate setarile, programele, etc de pe calculatorul lui.

<{POST_SNAPBACK}>

VNC este foarte bun dar si foarte periculos .Sa nu ai si neplaceri sa vezi cum se plimba mause pe monitor si unbla pe unde nu trebuie si foarte greu il opresti,si sa ai mare grija cu parola.

#13
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 12.07.2004
O alta alternativa "la moda" e Logmein .

#14
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,796
  • Înscris: 13.01.2005
Remote desktop: bun, rapid, integrat în XP.

#15
savone

savone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.08.2005
RealVNC iti merge sigur si la distanta mai ales daca vrei si o "tzeava " mai mare

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate