Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

Google Earth

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
De doua ori pe luna, Google lanseaza imagini actualizate, iar unele din ele sunt pentru Romania. Cine are noutati cu imagini actualizate din RO le poate posta aici.

Enjoy

#2
blackmilk

blackmilk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 09.04.2007
In Google Earth exista un layer special pentru asta: Google Earth Imagery Updates. Il mai folosesc din cand in cand de curiozitate.

#3
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
blackmilk, corect, dar inainte ca imaginile sa apara in acel layer, dureaza de obicei cateva zile de la lansarea imaginilor si pana la punerea lor in acel layer.
Dupa cum vezi layerul are acum actualizarile din 16 Noiembrie si chiar zilele trecute s-a facut o noua actualizare in Google Earth.

Cum spuneam si in topicul Google Maps Romania, singura zona cu actualizare din Romania este zona orasului Reghin.

#4
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
O noua versiune Google Earth 6.0.1.2032 Beta

Se poate descarca aici : http://earth.google.com

#5
blackmilk

blackmilk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 09.04.2007
Mda, tot crapa la nivel de street view in modul google maps. Le-am trimis un report.

#6
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Mie imi functioneaza foarte ok.

#7
blackmilk

blackmilk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 09.04.2007
In momentul in care intru din google earth in modulul maps si ajung la nivel de street view crapa, se inchide pur si simplu. In earth imi merge foarte bine. Nu am scris fara sa fi verificat si pe calculatorul de acasa si pe cel de la munca. Daca tie iti merge atunci e ceva local. Sa incerc da dezinstalez complet si sa-l instalez pe curat nu doar upgrade. Sau sa fac un update de driver video, altceva nu imi vine deocamdata in cap.
Ms de feedback.

#8
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Am reprodus pasii tai, si mie nu mi se blocheaza nimic. Ce browser folosesti ? Eu am Firefox. Mentionez ca eu nu folosesc broswerul din Google Earth ci am setat ca sa se deschida in browserul extern.

Edited by dlh, 17 December 2010 - 11:31.


#9
blackmilk

blackmilk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 09.04.2007

View Postdlh, on 17th December 2010, 11:09, said:

Am reprodus pasii tai, si mie nu mi se blocheaza nimic. Ce browser folosesti ? Eu am Firefox. Mentionez ca eu nu folosesc broswerul din Google Earth ci am setat ca sa se deschida in browserul extern.

Pai asta zic. In cel din Google Earth. In browser (Opera, IE etc) nu am nicio problema. Vreau sa il folosesc pe cel integrat in Google Earth pentru ca e mai comod sa comut intre programe. Si motivele pentru care mapsul e mai folositor uneori sunt acelea ca sunt ceva informatii in plus iar in street view se poate zooma (in earth, de cand cu updateul la 6, rotita e un fel de navigare intree imagini)

#10
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ma rog, mie nu imi place browserul din Google Earth :) E o chestie subiectiva asa ca nu ma bag :)

Intradevar, cu browserul din GE si mie mi se blocheaza aplicatia.

Edited by dlh, 17 December 2010 - 15:41.


#11
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Prima actualizare Google Earth din acest an. Din fericire avem ceva noutati si in Romania.
Puteti descarca fisierul de mai jos pentru a vedea zonele care au primit actualizari:

http://sasgis.ru/for...ile.php?id=2146

#12
ionut198202

ionut198202

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.08.2010
UPDATE LUI PESTE PRAJIT PREA ROSU

#13
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
:)) E rosu ca sa te orientezi unde anume s-a facut update si ca sa-ti faci o idee cat de mare e update-ul la scara mondiala. Evident ca trebuie sa dai "Disable" la acel fisier .kmz ca sa vezi normal.

#14
ionut198202

ionut198202

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.08.2010
e rosu plin nu dreptunghiuri gole in interiorul lor intelegi

#15
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006

View Postionut198202, on 26th January 2011, 18:55, said:

e rosu plin nu dreptunghiuri gole in interiorul lor intelegi

Evident ca inteleg ca doar eu am postat fisierul aici.
Dar, iti spuneam clar in mesajul anterior ca dai DISABLE la acel fisier dupa ce vezi zona in care este update-ul si totul revine la normal. Nu inteleg care e problema ca dreptunghiul e rosu plin .... dupa ce ii dai disable nu-l mai vezi deloc.

#16
ionut198202

ionut198202

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.08.2010
Attached File  solont.jpg   236.13K   152 downloads vreau imagine clara pana la nivelul solului ptr poza din atasament ,am bifat sa se trimita statistici de utilizare la google earth nici nu vreau sa ma gandesc de cate ori am vizualizat cu google earth zona din atasamentul meu poate o avea vreun efect intr-o buna zi  


P.S.
era sa uit e zona unde am copilarit multi anii  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edited by ionut198202, 27 January 2011 - 21:24.


#17
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Acum s-a actualizat si linkul oficial de la Google : http://mw1.google.co...ery_updates.kml

E mai ok pentru ca nu e rosu complet, ci doar conturul :)

#18
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006

View Postionut198202, on 27th January 2011, 21:09, said:

Attachment solont.jpg vreau imagine clara pana la nivelul solului ptr poza din atasament ,am bifat sa se trimita statistici de utilizare la google earth nici nu vreau sa ma gandesc de cate ori am vizualizat cu google earth zona din atasamentul meu poate o avea vreun efect intr-o buna zi  


P.S.
era sa uit e zona unde am copilarit multi anii  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Cam degeaba trimiti, pentru ca Google foloseste imagini satelitare in mod uzual de la GeoEye si DigitalGlobe. Ori zona mentionata de tine nu are imagini de la acesti doi provideri (am verificat pe site-urile lor). Va trebui mai intai ca acei provideri sa faca imagini si dupa cativa ani o sa le puna si Google. Deci nu-ti fa sperante, pentru ca sansele sunt momentan 0.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate