Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Foamea...

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
RaulYoTM

RaulYoTM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 13.07.2008

View Postiloveshaorma, on 14th December 2010, 20:58, said:

ce relevanta are numele revistei? thread-ul este despre cum le explic la recuperatori ca fomistii aia si-au batut joc de ei.

si ce as fi putut comanda asa jenant dintr-o revista? :lol: recunosc... era un dildo :rolleyes:


Ultimul post (pentru ca nu sunt avocat). Sunt agent de vanzari, si stiu ca singurul lucru prin care poti demonstra ca ai vandut ceva este:

- contract vanzare cumparare
- factura
- bon fiscal


Din moment ce nu ai nici un contract de v-c... iese din calcul prima varianta. Factura (pe PF) nu cred ca ti s-a facut... bon fiscal - daca ti s-a eliberat (el se elibereaza doar in momentul achitarii produsului).


Ai semnat ceva cum ca ai primit produsul respectiv? IL RETURNEZI SI GATA!


Pt. 50 ron nu te va da nimeni in judecata.

#20
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

View PostRaulYoTM, on 14th December 2010, 21:56, said:

Ultimul post (pentru ca nu sunt avocat). Sunt agent de vanzari, si stiu ca singurul lucru prin care poti demonstra ca ai vandut ceva este:

- contract vanzare cumparare
- factura
- bon fiscal


Din moment ce nu ai nici un contract de v-c... iese din calcul prima varianta. Factura (pe PF) nu cred ca ti s-a facut... bon fiscal - daca ti s-a eliberat (el se elibereaza doar in momentul achitarii produsului).


Ai semnat ceva cum ca ai primit produsul respectiv? IL RETURNEZI SI GATA!


Pt. 50 ron nu te va da nimeni in judecata.
asta e clar :)
nu am nici un bon fiscal nici un nimic... tot ce am semnat a fost foaia aia la posta cum ca am ridicat coletu

ce ma nelamureste e cum sta treaba cu recuperatorii astia... nu stiu nimic despre cum merge legea si ma gandeam sa nu ma trezesc ca imi aduna penalitati la suma aia de 50 de ron si sa ma trezesc peste 2-3 ani ca am sa le dau 10000 ron si ca ii mai si sprijina legea.

#21
v3l0

v3l0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 13.07.2003
Cum ai lansat comanda?
1). formular cu conditii de plata in caz satisfactie sau depasirea unei perioade fara returnare --> POSIBIL SA AIBA CE-TI FACE DPDV LEGAL
2). telefonic --> NU-TI MAI BATE CAPUL

Avand in vedere ca dresa ta o poate obtine cam oricine iti fura o factura din posta (presupunand ca pe usa nu este numele tau), existenta adresei tale in baza lor de date nu inseamna nimic. Nu cred ca ti-au cerut CNP si serie/nr CI/BI, deci nu pot dovedi in nici un fel cau o legatura contractuala cu tine in cazul unei comenzi telefonice.

Faptul ca ai semnat pentru un colet primit fara ramburs, indiferent de expeditor, nu te obliga la albsolut nimic.

De curiozitate: cum ai lansat comanda?

Si as vrea sa ne povestesti cum s-a facut referire la recuperatori... adica la modul "o sa aduni datorii si te executam silit" sau la modul "iti trimitem raketii la usa sa-ti taie un degetel, chiar si pt 50 RON"?

Pont: inregistreaza covorbirile de acum incolo.

#22
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

View Postv3l0, on 24th December 2010, 11:01, said:

Cum ai lansat comanda?
1). formular cu conditii de plata in caz satisfactie sau depasirea unei perioade fara returnare --> POSIBIL SA AIBA CE-TI FACE DPDV LEGAL
2). telefonic --> NU-TI MAI BATE CAPUL

Avand in vedere ca dresa ta o poate obtine cam oricine iti fura o factura din posta (presupunand ca pe usa nu este numele tau), existenta adresei tale in baza lor de date nu inseamna nimic. Nu cred ca ti-au cerut CNP si serie/nr CI/BI, deci nu pot dovedi in nici un fel cau o legatura contractuala cu tine in cazul unei comenzi telefonice.

Faptul ca ai semnat pentru un colet primit fara ramburs, indiferent de expeditor, nu te obliga la albsolut nimic.

De curiozitate: cum ai lansat comanda?

Si as vrea sa ne povestesti cum s-a facut referire la recuperatori... adica la modul "o sa aduni datorii si te executam silit" sau la modul "iti trimitem raketii la usa sa-ti taie un degetel, chiar si pt 50 RON"?

Pont: inregistreaza covorbirile de acum incolo.
comanda am facut-o ca pe vremuri... era o prostie dinaia de talon in revista care il decupai de acolo si pe el scira "Doresc sa primesc din partea revistei "ne e foame" produsul x GRATIS." si in dreptul chestiei asteia era o casuta care am bifato, am pus talonu in plic si l-am trimis prin posta... o faceam telefonic da nu cred ca se putea.
inafara de chestia aia nu mai scria nimic pe talonu vietii, am completat acolo cu adresa mea si numaru de telefon si gata.

la faza cu recuperatorii... m-a sunat una de la revista aia si mi-a zis ca datorita faptului ca eu nu le-am platit lor suma nejustificata de 50 de ron cazul meu extrem de grav a fost preluat de catre recuperatori (nu avea un ton amenintator... mai degraba ma informa).
dupa care i-am explicat ca am 1.90 si 120 de kile si ca daca prin pe cineva la usa ii rup picioarele :lol: :D
si n-am mai auzit de astia de atunci.
am primit doar o scrisoare intre timp de la recuperatori in care scrie ca trebuia sa platesc banii aia pe ce mi-a trimis revista nemancatilor + penalitati firmei de recuperatori flamanzi.
cam atat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate