Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

The Walking Dead (2010 - )

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1696 replies to this topic

#55
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Posttiestodj20, on 27th October 2011, 15:53, said:

Depinde ce astepti de la fiecare episod in parte. Nu toate sunt cu ciopartiri si eviscerari de morti  :console: , episodul trecut a fost un pic mai normal, daca se poate spune asa.

cam ce naiba este normal cand alergi cu hoarda de zombie dupa tine, ai ditamai shotgun-ul in mana si la prima usa care are lant si lacat pe ea, te uiti ca boul si fugi pe culoare mai departe, in loc sa tragi in lacat si sa intri pe ea

#56
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
si de unde puteau sa stie ce era dupa usa?

#57
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
e, hai .. ca se uitau ca disperatii la ea, amandoi dezamagiti ca era inchisa

#58
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostCelest, on 1st November 2011, 22:36, said:

cam ce naiba este normal cand alergi cu hoarda de zombie dupa tine, ai ditamai shotgun-ul in mana si la prima usa care are lant si lacat pe ea, te uiti ca boul si fugi pe culoare mai departe, in loc sa tragi in lacat si sa intri pe ea

Era vorba despre al doilea episod in care nu s-au mai killerit atat de mult si n-au mai scobit prin matele mortilor. Acum , despre faza cu usa cu lant si lacat... ce sa zic, in disperarea aia alegi calea cea mai usora, probabil, mai usor era sa fuga pe culoar mai departe , poate gaseau o iesire.

#59
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Io ma intreb: zombii astia nu mai si mor? Ca deh, mancarea devine din ce in ce mai putina, cum mai supravietuiesc? De unde au energia de a se mai misca?

#60
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postcaroline_hi, on 2nd November 2011, 14:37, said:

Io ma intreb: zombii astia nu mai si mor? Ca deh, mancarea devine din ce in ce mai putina, cum mai supravietuiesc? De unde au energia de a se mai misca?

Probabil ca devenind zombie din cauza infectiei  creierul  functioneaza altfel si  implicit au alt metabolism  :rolleyes:. Alt motiv pentru care nu mor... nu stiu ce-ar putea fi.

#61
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,501
  • Înscris: 13.10.2010

View PostCelest, on 1st November 2011, 22:36, said:

cam ce naiba este normal cand alergi cu hoarda de zombie dupa tine, ai ditamai shotgun-ul in mana si la prima usa care are lant si lacat pe ea, te uiti ca boul si fugi pe culoare mai departe, in loc sa tragi in lacat si sa intri pe ea

Pentru ca au mai facut greseala in unul din episoadele anterioare sa deschida o usa incuiata si acolo sa fie zombi!

#62
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
anyway, acu' au salvat 1 plod, sper ca nu vor sta sa o  caute  pe aia pe parcursul a  inca 3 episoade. chiar nu ma intereseaza soarta ei, cand sunt atat de multe personaje mult mai importante puse in stand-by.

Edited by doctorwho, 02 November 2011 - 22:49.


#63
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 12.05.2005
Telenovela 100%, nu inteleg de ce au mai bagat zombie in film.

#64
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postbbox, on 8th November 2011, 20:41, said:

Telenovela 100%, nu inteleg de ce au mai bagat zombie in film.
mie mi se pare   "realist" daca pot spune asa. Intr-un caz real nu ar alerga non stop fiind urmariti de zombie. Ar mai avea si altfel de probleme, unele mai bune ( vezi cazul asiaticului cu fata de la ferma  :naughty: ) altele mai naspa ( vezi  problema Lory'cii ).

#65
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007
evident ca multa lume se uita mai mult pentru actiune si e bine sa aiba actiune dar, asa cum zicea si forumistul de mai sus, e mai realist asa . Pana la urma, daca ar fi  o chestie d-asta in realitate , o lume post-apocaliptica ,indiferent ca se lupta cu zombii ,cu un virus sau intre ei tot au si alte probleme iar serialul e mai mult axat pe asta, pe ce traiesc personajele .

#66
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 12.05.2005
Femeia ramane insarcinata de cel mai bun prieten al sotului ... foarte realist dar asta-i subiect de film cu zombie ?

#67
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Foarte, dar foarte de rahat continua sa fie acest serial. Pacat, puteau face ceva bun din el, cu tot cu tonele de clisee.

#68
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postbbox, on 8th November 2011, 22:19, said:

Femeia ramane insarcinata de cel mai bun prieten al sotului ... foarte realist dar asta-i subiect de film cu zombie ?

Nu e subiect de film cu zombie , e o chestie din viata lor mereu pe fuga. Dupa cum ai vazut si cum cred si eu, asta e un serial  despre supravietuirea unor oameni in situatia  data, respectiv o lume plina de zombie, doar ca in afara de a fugi non stop mai au si o viata personala.

Edited by tiestodj20, 08 November 2011 - 22:41.


#69
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Posttiestodj20, on 8th November 2011, 23:38, said:

Nu e subiect de film cu zombie , e o chestie din viata lor mereu pe fuga. Dupa cum ai vazut si cum cred si eu, asta e un serial  despre supravietuirea unor oameni in situatia  data, respectiv o lume plina de zombie, doar ca in afara de a fugi non stop mai au si o viata personala.
e prea maaaaaaaare

nu de alta dar serialul se numeste The Walking Dead

#70
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
e superb serialul ! si eu am inceput sa-l urmaresc , e destul de captivant si are si sange si mate ,ceea ce nu prea am mai vazut de la spartacus incoace ,bine acolo era in cantitati mai mici ,aici e in industriale la unele faze :lol:

#71
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 16.07.2007

View PostCelest, on 9th November 2011, 00:09, said:

e prea maaaaaaaare

nu de alta dar serialul se numeste The Walking Dead

Numele serialului ,The Walking Dead ,se refera si la personaje, face aluzie la faptul ca ei sunt de fapt The Walking Dead

#72
URZI

URZI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 23.11.2005
s-a resuscitat putin cu ultimul episod.
P.s. eu tot nu inteleg de ce nu isi fac toti arcuri, arbalete, sulite, sabii sau sa caute amortizoare pt armele de foc avand in vedere ca zombilaii sunt atrasi de zgomot.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate