Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

informatii despre firma de plasare a fortei de munca GOOD WORK MAN SRL BUCURESTI

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
iovan000

iovan000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.01.2007
Salutare! Am aplicat pe ejobs un cv. Am terminat facultatea si masterul. engleza mea e la 80%. Paradox. din toate firmele la care am aplicat doar una singura m-a contactat. Cica indeplinesc conditiile acceptate de ei. Firma plaseaza forta de munca in AGRICULTURA in spania , anglia si germania parca.

Serviciul actual (grafician) e prost platit asa ca tot ma bate gandul sa plec in ANGLIA in agricultura.
Facand abstractie de ce este mai sus, este cineva care a utilizat serviciile acestei companii pentru a-mi furniza mai multe informatii? sa-mi lase un e-mail cu nr de tel. si  am sa-l sun eu. sau sa dea un tel la 0763667125.
adresa mea de mai: [email protected] - sau puteti posta ciar aici. am sa urmaresc acest forum cateva zile.
As aprecia putine informatii inainte sa merg sa semnez cu ei. trebuie sa platesc totusi 200 EURO.

Anticipat, va multumesc.

#2
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Cum sa platesti mah? Orice firma de "plasament" care-ti cere bani e teapa 100%.

O firma serioasa de intermediere isi ia banii de la angajator, NU de la angajat.

#3
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View PostPac_Man, on 26th October 2010, 20:46, said:

Cum sa platesti mah? Orice firma de "plasament" care-ti cere bani e teapa 100%.

O firma serioasa de intermediere isi ia banii de la angajator, NU de la angajat.
fully agree. nu le da nici un ban.

#4
iovan000

iovan000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.01.2007
da.
imi cer 200 EURO+ 230 transport cu autocarele lor. total 430+ alte mici cheltuieli (drum la bucuresti cel putin de 2-3 ori) taxe pe la medic de familie, poze, adeverinte, carte de munca, cazier ajung 500-550 EURO. Poi prima luna o lucrez pe moca. pt ei. Cel mai bine cred ca ar trebui sa apelez direct la angajatorul principal in Anglia ceea ce va recomand si voua!

Poate gasim totusi pe cineva care a utilizat deja serviciile GOOD WORK MAN

#5
sickofitall76

sickofitall76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.11.2010

View Postiovan000, on 27th October 2010, 07:31, said:

da.
imi cer 200 EURO+ 230 transport cu autocarele lor. total 430+ alte mici cheltuieli (drum la bucuresti cel putin de 2-3 ori) taxe pe la medic de familie, poze, adeverinte, carte de munca, cazier ajung 500-550 EURO. Poi prima luna o lucrez pe moca. pt ei. Cel mai bine cred ca ar trebui sa apelez direct la angajatorul principal in Anglia ceea ce va recomand si voua!

Poate gasim totusi pe cineva care a utilizat deja serviciile GOOD WORK MAN

Sal,daca tot vrei sa dai bani gaseste pe cineva care ia comision din salariu,asa e mai sigur ca pleci.

#6
iuby_m

iuby_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.05.2007

View Postiovan000, on 26th October 2010, 19:22, said:

Salutare! Am aplicat pe ejobs un cv. Am terminat facultatea si masterul. engleza mea e la 80%. Paradox. din toate firmele la care am aplicat doar una singura m-a contactat. Cica indeplinesc conditiile acceptate de ei. Firma plaseaza forta de munca in AGRICULTURA in spania , anglia si germania parca.

Serviciul actual (grafician) e prost platit asa ca tot ma bate gandul sa plec in ANGLIA in agricultura.
Facand abstractie de ce este mai sus, este cineva care a utilizat serviciile acestei companii pentru a-mi furniza mai multe informatii? sa-mi lase un e-mail cu nr de tel. si  am sa-l sun eu. sau sa dea un tel la 0763667125.
adresa mea de mai: [email protected] - sau puteti posta ciar aici. am sa urmaresc acest forum cateva zile.
As aprecia putine informatii inainte sa merg sa semnez cu ei. trebuie sa platesc totusi 200 EURO.

Anticipat, va multumesc.


cica firma asta a mai dat teapa la uniii. Am trimis si eu cv si m-am interesat pe net despre ei si la ora aia era comment-uri de vreo 3 pagini. Acuma vad ca sunt sterse.   Totusi in raspunsurile spuse de respectii oameni, scria numai de rau si pe deasupra spuneau la randul lor ca a mai fost o tema despre aceasta firma de vreo 10 pagini, plina cu ex-plicatii care BINEINTELES a fost stearsa.

iti urez numai bine si ai grija de cine dai.

#7
dumitrescu46

dumitrescu46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2009
http://forum.softped...howtopic=547032 citeste aici ....+ ca mai era inca un topic mult mai vast despre ei dar care a fost sters.
Au trimis persoane la munca in UK ,dar au fost foarte multe amanaunte pe care nu le-au spus dinainte.

#8
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,063
  • Înscris: 25.06.2007

View Postiovan000, on 26th October 2010, 19:22, said:

Serviciul actual (grafician) e prost platit asa ca tot ma bate gandul sa plec in ANGLIA in agricultura.
De ce nu incerci sa pleci tot ca grafician?
Contacteaza personal potentialii angajatori, nu cauta prin firme...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate