Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...
 Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare
 Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 

Serviciul de video call a la Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#1
adyrafy

adyrafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 16.10.2007
Astazi am observat implementarea in self-care a acestui serviciu.
Verificati si voi la *100#, optiunea de Servicii si apoi Optiunea de Apeluri video.

Am incercat activarea, insa am primit raspuns de momentan cererea nu a putut fi procesata.

Din cate am observat, va fi si o extraoptiune de Apeluri video, insa de la *100# nu am reusit sa aflu si taxa lunara.

Asadar, iata ca se misca ceva si pe segmentul 3G.

Tineti-o tot asa, Cosmote!

#2
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,207
  • Înscris: 08.12.2006
Acelas parcurs l-a avut si Connex-Vodafone pe vremuri, cand au lansat 3g, Au lansat prima data videocall care nu a prins de nicio culoare, drept dovada ca , am senzatia, au si renuntat la acest serviciu, apoi au lansat datele pe mobil prin 3g. Eu nu am cunoascut nico persoana care sa fi facut vreun videocall pe 3g-ul de la vodafone, la vremea aceea, daca ii intrebi pe cei ce s-au abonat cu ceva ani in urma la vodafone, nici nu stiu ca vodafone, la inceput de drumuri in romania, a avut vreodata videocall.
Asa ca, bravo Cosmote, ai lansat un serviciu care din start e sortit pierii, un serviciu care demult a fost fumat la altii, vad ca nu au invatat din experienta concurentei, pesemne ca nici analiza concurentei nu o fac.
Bravo Cosmote, ai dat lovitura cu minunea asta de videocall....

#3
simpleme

simpleme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.02.2007
Se pare ca astazi a fost lansat serviciul. Eu l-am activat cu mesaj la 1234 cu textul "a video" si am mai aflat ca e gratuit (apelurile video in retea se consuma din minutele Cosmote incluse in abonament/extraoptiune cartela ) pana pe 31.decembrie.
L-am testat si functioneaza f bine.

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
In SMS mi-a spus ca e 0.15 EUR pe min in retea si 0.20 in alte retele.

#5
simpleme

simpleme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.02.2007

View Postcrysty2k5, on 18th October 2010, 18:30, said:

In SMS mi-a spus ca e 0.15 EUR pe min in retea si 0.20 in alte retele.
Asa am primit si eu, dar daca suni la 1234 o sa auzi informatiile completa.

#6
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
E valabil si la prepay acest serviciu?daca da...cum se activeaza?sa nu spuneti mesaj cu "a video " la 1234 ca nu merge....

#7
adyrafy

adyrafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 16.10.2007
In schimb, extraoptiunea de apeluri video e cam piperata...3.22 euro pentru 20 de minute nationale.
Am testat serviciul folosind un Nokia x6 si un Nokia 5800...e ok, insa sacadeaza mult, desi aveam semnal full.

Au adaugat informatiile si pe site:
http://www.cosmote.r...l...0&cid=20194

Edited by adyrafy, 18 October 2010 - 19:33.


#8
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.11.2004

View Postlucianteo6, on 18th October 2010, 19:52, said:

E valabil si la prepay acest serviciu?daca da...cum se activeaza?sa nu spuneti mesaj cu "a video " la 1234 ca nu merge....
???

#9
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
pff...tocmai am testat si eu video call-ul. am sunat de pe cosmote pe cosmote si merge mult mai cursiv decat de pe orange.

#10
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008

View Postcoracao, on 18th October 2010, 22:33, said:

pff...tocmai am testat si eu video call-ul. am sunat de pe cosmote pe cosmote si merge mult mai cursiv decat de pe orange.
Ai utilizat o cartela preplatita sau abonament?

#11
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005

View Postmunteanu_dan0, on 18th October 2010, 22:13, said:

???


Ce nu intelegi?

#12
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
De pe cartela pare sa nu functioneze

#13
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Multumesc...

#14
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 31.12.2009
Serviciul Apel Video se activeaza prin sms la 1234 cu textul "A Video" si e disponibil NUMAI de pe postpaid momentan. Extraoptiunea se activeaza prin "A EO Video" si ofera 20 minute. Nu recomand extraoptiunea decat daca vreti sa folositi apelurile si in alte retele. Momentan in retea APELUL VIDEO ESTE GRATUIT :)

#15
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Atunci cand sa hotarat lansarea serviciului de apeluri video in retelele concurente importante, atat la "Vodafone" cat si la "Orange",

la acest serviciu au avut acces mai intai doar abonatii lor si daca nu gresesc cel putin pentru o anumita perioada au avut acces doar in reteaua proprie !

Un citat pentru cei care nu vor sa viziteze site-ul "Cosmote" :

"Serviciul Video Call și Extraopțiunea Apeluri Video

Cu Serviciul Video Call rămâi alături de cei dragi oriunde ai fi!

Special pentru tine, până la 31 decembrie 2010, în premieră în România, 1 minut video call în rețea = 1 minut apel voce în rețea.

Pentru a te bucura din plin de beneficiile acestui serviciu,  minutele pentru video call se consumă din minutele incluse în abonament sau extraopțiuni de voce. După consumarea acestora, se vor aplica tari fele aferente acestui serviciu.

Ce trebuie să știi despre utilizarea serviciului

Pentru efectuarea apelurilor video, atât tu cât și destinatarul apelului trebuie să aveți telefoane compatibile 3G, serviciul Video Call activat și să vă aflați în zone cu acoperire 3G, indicate cu simbolul 3G pe ecranul telefonului. "

Bravo "Cosmote" !

#16
ASUSRO

ASUSRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 20.08.2010

View Postn0sp3rat, on 19th October 2010, 11:04, said:

Serviciul Apel Video se activeaza prin sms la 1234 cu textul "A Video" si e disponibil NUMAI de pe postpaid momentan. Extraoptiunea se activeaza prin "A EO Video" si ofera 20 minute. Nu recomand extraoptiunea decat daca vreti sa folositi apelurile si in alte retele. Momentan in retea APELUL VIDEO ESTE GRATUIT :)

Eu am trimis de doua ori un sms la 1234 cu "A Video" si nimic.

#17
adyrafy

adyrafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 16.10.2007
Activeaza de la Selfcare *100#, apoi 5 servicii si 3 apel video.

Asta daca esti pe Abo...pe Prepay inca nu e valabil.

#18
half-life

half-life

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 16.02.2006
@cuculea usor cu afirmatiile la adresa altora, cosmote vine din urma si atat, tine minte vine din... urma. ca si comparatie am facut pe data de 15.10.2010 seara un apel video din zona stramtorii gibraltar catre romania (vodafone roaming vs vodafone, ambele abonamente fara optiuni fantastice) si pe 16.10.2010 de pe pista de aterizare de la aeroportul din gibraltar, costul cam 3 euro per minut.
On topic: serviciile lansate de cosmote fac din ce in ce mai atractiva portarea catre aceasta companie singura problema e ca aceste servicii sa nu ramana la nivelul de "am facut-o si pe asta... repede"

Edited by half-life, 19 October 2010 - 13:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate