Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Care e faza cu mobile.de ?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
gimm

gimm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 12.02.2007
La preturi au adaos de la 200E in sus.

#20
gimm

gimm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 12.02.2007
Masini vandute de combinatori. Mobile.de, Autoscout...

#21
cris_bostina

cris_bostina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.05.2007
Noi am luat masini de pe mobile.de si sunt mai mult decat ok...Bine, sunt noi sau aproap noi dar nu au fost tzepe...asta era ideea nu? Am luat un ML 320 cu 0 km la 50 si ceva de mii, nu stiu exact, dar pe firma, fara TVA si un BMW 120 cu 23000, ambele diesel, hidramate si cu putere mare, multe optiuni, inclusiv navigatie, preturile fiind aproximative cu tot cu drum pe trailer si costuri de inmatriculare..Binenteles a fost cineva personal sa le vada, nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere altfel...
Acum, sotul meu a lovit ML-ul si l-a vandut si urmeaza sa primeasca un BMW X5 in loc, tot cu cineva la fata locului, care ajunge aproape de 60 000 fara TVA, dar mai bine dotat si mai confotabil decat ML-ul...
Ce sa va zic..mult succes...Imi pare rau doar ca nu am informatii despre masinile mai ieftine si mai vechi...si-a mai luat un prieten un Audi A8 dar nu cunosc detalii...

#22
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postcris_bostina, on Oct 7 2007, 20:41, said:

Noi am luat masini de pe mobile.de si sunt mai mult decat ok...Bine, sunt noi sau aproap noi dar nu au fost tzepe...asta era ideea nu? Am luat un ML 320 cu 0 km la 50 si ceva de mii, nu stiu exact, dar pe firma, fara TVA si un BMW 120 cu 23000, ambele diesel, hidramate si cu putere mare, multe optiuni, inclusiv navigatie, preturile fiind aproximative cu tot cu drum pe trailer si costuri de inmatriculare..Binenteles a fost cineva personal sa le vada, nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere altfel...
Acum, sotul meu a lovit ML-ul si l-a vandut si urmeaza sa primeasca un BMW X5 in loc, tot cu cineva la fata locului, care ajunge aproape de 60 000 fara TVA, dar mai bine dotat si mai confotabil decat ML-ul...
Ce sa va zic..mult succes...Imi pare rau doar ca nu am informatii despre masinile mai ieftine si mai vechi...si-a mai luat un prieten un Audi A8 dar nu cunosc detalii...

adevarul ca A8 e al dracu de ieftin :P
cel mai bine cred ca e sa te duci cu cineva care a mai cumparat si sa fredonezi o saptamana pe acolo autohaus-urile si ziarele locale cu anunturi
in curand plec si eu la "shopping" si sper sa ne vedem pe jurnal de bord, asta dupa ce scap si de junghiul de Dacie din '92 B)

#23
genu

genu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.09.2003

View PostDan, on Jan 13 2007, 11:12, said:

http://www.autoshipp...ipping_scam.htm

de asta sunt masini foarte ieftine.
pretul mediu este cel apropiat de adevar, nu te uita la cele mai ieftine


salutare loome!

de curand am gasit si eu pe mobile.de  (ATENTIE!) un Mercedes ML270 din 2003 cu 57.000 km la bord  :thumbdown:  la pretul deeeeeee 4000 Euro cu tot cu transport !!!!!    :naughty:     cand am vazut... oooooooooooooo am sarit ca fraieru... am trimis mail la omul cu masina si mi-a raspuns a 2-a zi, ca sa-i trimit adresa, apoi sa trimit 30% din bani la firma autoshippers.co.uk pentru ca masina e la ei in custodie si o sa-mi trimita masina acasa si am 10 zile sa inspectez masina si apoi atunci sa iau o decizie, a zis ca pot sa o refuz si banii mi se inapoiaza !   :lol:  BAH MA LESHI !!! cine e atat de cretin.... io eram cat p-aci... dar NUUUUUUUUUU m-a prins. deasemenea si situl lor (http://www.autoshippers.co.uk) era ciudat prea simplu si prea era cu anti-frauda se lauda asa ca VA RECOMAND NU CUMPARATI (NU DATI AVANS LA NIMENI) o masina care nu ati vazut-o si testat-o !!!    :D  


#24
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postgenu, on Dec 7 2007, 18:04, said:

salutare loome!
Mai, bine ca ai zis ca eram si eu sa trimit cateva mii de coco la aceeasi Firma pt un BMW X5 la 7 mii de Euro...offfff...daca nu citeam... :rolleyes: dadeam paguba...
da,,,faza cu mobile.de e nashpa...

#25
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postsanddy1964, on Dec 7 2007, 18:44, said:

Mai, bine ca ai zis ca eram si eu sa trimit cateva mii de coco la aceeasi Firma pt un BMW X5 la 7 mii de Euro...offfff...daca nu citeam... :rolleyes: dadeam paguba...
da,,,faza cu mobile.de e nashpa...
pe mobile.de scrie si de cand e handleru pe mobile activ. cautati unul cat mai vechi

si apoi un telefon in germania cat costa sa verificati daca asa e si ca dilerul stie de voi?

#26
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Costa mult si daca nu vorbesti nici o limba straina (valabil in multe cazuri, inclusiv al meu) ce telefon sa dai? Rugasem un user sa dea telefon pt mine -plateam eu desigur-dar a zis ca nu a inteles nimic din discutia cu dilerul..asa ca singura solutie era sa trimit banii si sa sper ca nu e tzeapa..Oricum, un X5 la cateva mii era marfa, nu? Am stat nitel in cumpana si am zis ca mai bine iau un laptop ca are nevoie fiimea, al meu fiind cam greu, are vreo 3 kile.(17' :naughty: )..si nu am mai trimis banii. Si daca faceam un act de binefacere si eram mai castigat decat sa trimit banii. in avans...bine ca am aflat asta aici pe Forum.

Adica eu i-am zis omului la telefon daca vorbeste engleza,germana, franceza sau italiana dar saracu' era tzigan din Valcea, ce dreaq sa vorbeasca limbi straine?Pe bune acuma... :lol:  :lol: El stia doua trei cuvinte turcesti (iok, para, sictir)si in rest ii dadea cu 'sa moara mama", e noua masina pliz,..,trimte pliz za maniii...bine, i-am zis si eu ca sunt turc stabilit in Bucuresti... :lol:  :lol:

Edited by sanddy1964, 07 December 2007 - 20:49.


#27
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006

View Postsanddy1964, on Dec 7 2007, 20:45, said:

in rest ii dadea cu 'sa moara mama", e noua masina pliz,..,trimte pliz za maniii...bine, i-am zis si eu ca sunt turc stabilit in Bucuresti... :lol:  :lol:
Deci rad singur ca prostu'! :roflmao:


Mai, pe bune acum, cateodata mi-e si rusine ca sunt "vecin de tara" cu oameni atat de imbecili. No pun intended, dar parca imi vine sa-i dau dreptate lui sanddy cand spunea ca unii chiar merita sa ia tepe de genul asta. Cum pana corbului sa trimiti bani unui necunoscut fara nicio dovada ca vei primi ceva (cum ar fi masina visata) in schimb?

#28
cretzulinul

cretzulinul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2007
salutare ,am gasit si eu o treaba interesanta ..am cautat o masina pe mobile.de  si la sectiunea automobile Audi ....culmea culmilor     VANZATORUL  "77656 Offenburg  Germany cu   nr.tel +49 (0)781- si inca 5-6 cifre diferite are o colectie adevarata de 32 modele de AUDI ,toate cu PRETURI BOMBA care mai de care ,cu km putini si super modele ,aveti mare grija .papa

#29
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Da-ne si noua adresa, nu fii egoist. :lol:  :lol:
Vreun Q7 nu avea mai ieftin? :confuzzled:

LE Gata , l-am gasit. Are preturi bune baiatul, e persoana particulara. Zice ca a colectioonat Audiuri A4 la greu dar acuma se muta in Anglia si nu le poate duce acolo,,,asa ca le da aproape moka...
Nu are Q7. Altfel ii trimiteam banii. <_<

Edited by sanddy1964, 27 December 2007 - 01:17.


#30
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
unii sunt atat de imbecili incat la contact au +40 (722) xxxxx :lol:

#31
adrian80

adrian80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 23.09.2006
eu va recomand un alt site:
www.hasznaltauto.hu
este un site din Ungaria, se poate citi si in alte 4 limbi.
Se gasesc masini bune la preturi reale, dar, ca peste tot, mai sunt si uscaturi.
Aici macar nu mai e nevoie de firme de shipment pentru ca e aproape, macar pentru cei din vestul tarii.
Eu personal am luat legatura cu 4-5 vanzatori si nu era nimic neadevarat scris in anunturi.

Bafta

Edited by adrian80, 27 December 2007 - 12:12.


#32
firasg

firasg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 23.01.2005

View PostWildChild, on Dec 7 2007, 21:11, said:

Mai, pe bune acum, cateodata mi-e si rusine ca sunt "vecin de tara" cu oameni atat de imbecili. No pun intended, dar parca imi vine sa-i dau dreptate lui sanddy cand spunea ca unii chiar merita sa ia tepe de genul asta. Cum pana corbului sa trimiti bani unui necunoscut fara nicio dovada ca vei primi ceva (cum ar fi masina visata) in schimb?

asta nu-i neaparat dovada de prostie. Cind o viata intreaga ai trait intr-o tara in care increderea in relatiile de afaceri si seriozitatea semenilor tai sint repere solide, normal ca ti se pare putin probabil sa dai de niste hoti ordinari. Din pacate multi dintre noi chiar asta sintem, si culmea, inca nu toata lumea stie, deci mai sint tepuiti.

O analogie ar putea fi facuta cu mersul pe ratb, pe rutele alea stiute. Daca a fost prost si n-a tinut mina pe portofel, merita sa fie furat nu? Nu prea.

#33
madalinutzzz

madalinutzzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.05.2009

View Postumax15, on 14th January 2006, 21:53, said:

Salutari,

Ce a zis CYRUS33 e perfect adevarat. Din 1998 nu gasesti masina cu EURO3. Doar de la sfarsitul lui 1999, dieselul de 1.9TDI 115CP de la VW. Si poate unele de la VW LT/T4.

Sunt destule firme care importa regulat si legal auto din Germania. Unele te lasa sa-ti alegi singur masina de pe mobile.de, iar ei se ocupa de tot. Daca ti-ai ales o bomba, asta e, ai platit deja avans pe ea.

Nr.de kilometrii este aranjat la cele mai multe dintre masinile prezente in targurile auto. Altfel nu prea pot castiga vanzatorii peste 500 EURO NET la o masina. Sau masina lovita in Germania, reparata cu chit cat mai mult in RO, vopsita mai bine sau mai rau si data la fraieri.

Poate stiati, dar la marcile din grupul Skoda/Audi/VW/Seat, puteti verifica la o reprezentanta in RO numarul de km. reali ai masinii (in 95% din cazuri). Nu stiu daca e publica informatia, dar va trebuie doar sa comunicati seria de sasiu a masinii ce doriti s-o cumparat si ei va spun istoricul service-ului masinii respective, precum si nr.de km.avuti la ultima revizie. Exista o baza de date internationala a grupului care monitorizeaza reviziile service/reparatiile facute in service-urile autorizate VW/Audi in Germania. Exista si cazuri in care ultima revizie e veche de 2-3 ani. Atunci aproximati numarul de km.pe care i-a facut masina intre timp.

Iar aducerea masinii de unul singur din Germania nu e chiar usor daca n-ai mai fost odata. Oricum, mobile.de e un punct de plecare. Si aveti grija la anunturile care dau doar un nr.de telefon si va cer apoi bani prin Western Union...

Spor maxim!
In strainatate masinile is mai ieftine daca stii sa ;le cauti.Toti au sursele lor iar la un mecanic cu 50 de euro dai 150.000 de km inapoi.dar daca credeti ca masina are ceva mergeti intrun centru autorizat si va pune PC pe compiutarul masinii unde puteti afla km cand si cum a fost incidentata sau chiar si care becuri au fost arse.aflati toata istoria masinii.Si costa foarte putin.In italia costa 30 de euro.

View Postsanddy1964, on 27th December 2007, 00:13, said:

Da-ne si noua adresa, nu fii egoist. :lol:  :lol:
Vreun Q7 nu avea mai ieftin? :confuzzled:

LE Gata , l-am gasit. Are preturi bune baiatul, e persoana particulara. Zice ca a colectioonat Audiuri A4 la greu dar acuma se muta in Anglia si nu le poate duce acolo,,,asa ca le da aproape moka...
Nu are Q7. Altfel ii trimiteam banii. <_<
E tzapa mare faza cu Anglia.E veche ar trebui sa o stiti.Va cere 30 la suta din valoarea masinii si dupa ciao.Aveti grija

#34
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
madalin uitate si la anii la care au fost scrise mesajele ...2006,2008...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate