Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

cum sa trimit un email la mai multi ......

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
stefanhellzone

stefanhellzone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 31.07.2008
cum pot sa trimit un email la mai multi prieteni si acei prieteni sa vada ca emailul a fost trimis la mai multi dar sa nu arate cui.

#2
Bogdan_ro93

Bogdan_ro93

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 838
  • Înscris: 10.06.2010

View Poststefanhellzone, on 21st September 2010, 19:01, said:

cum pot sa trimit un email la mai multi prieteni si acei prieteni sa vada ca emailul a fost trimis la mai multi dar sa nu arate cui.
In Campul Send To scrii  mai multe adrese de email despartite prin punct si virgula ( ; )

Edited by Bogdan_ro93, 21 September 2010 - 18:10.


#3
Sandstorm

Sandstorm

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 632
  • Înscris: 30.04.2009

Quote

acei prieteni sa vada ca emailul a fost trimis la mai multi dar sa nu arate cui
Nu ai cum sa faci asta.
Ori ii pui sa se vada toti intre ei (in To sau Cc) sau ii pui in BCC si fiecare primeste mail-ul, dar nu se vad intre ei.

#4
stefanhellzone

stefanhellzone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 31.07.2008
ba se poate. mi-o dat tema profu de info , si cica altii au reusit.
@bogdan , am incercat dar nu merge.arata la toti care am trimis

#5
Sandstorm

Sandstorm

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 632
  • Înscris: 30.04.2009
Eu nu prea vad cum ai putea sa faci asa ceva.
Campurile To si Cc permit destinatarilor sa se vada intre ei si sa isi vada adresele de mail.
Daca le pui in campul Bcc, mesajele pleaca la toti, dar ei nu vad cui a mai fost trimis.

Daca alti chiar au reusit sa ne explice si noua acest fenomen :), pt. ca eu nu vad cum s-ar putea.
Poate nu te-ai exprimat tu cum trebuie, dar sa ne spui si noua cand aflii solutia.

#6
stefanhellzone

stefanhellzone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 31.07.2008
m-am exprimat cum trebuie. nuj nici eu.profu asa a zis..... cica au reusit altii.

#7
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
ori n-ai priceput cea zis proful, ori ai probleme de exprimare. pai ce-ar trebui sa vada aia, sa-si dea seama ca mailul a fost trimis mai multora, dar sa nu apara si adresele lor? exista optiunea la gmail, de ex, sa vezi daca mailul a fost trimis dedicat doar tie, unei liste predefinite, sau e spam, dar asta depinde de adresa si setarile destinatarului, nu de tine, ca expeditor.

#8
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
De regula, daca ii pui pe toti in BCC nu se vad, o sa para ca mesajul a fost trimis catre... nimeni.
Asa se practica la mine in firma in mailurile de SPAM.

#9
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010
Pui toate adresele in BCC, iar in interiorul mailului scrii ca acest mesaj a fost trimis catre mai multi.

#10
stefanhellzone

stefanhellzone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 31.07.2008
am inteles bine si m-am exprimat bine.sunt 100% sigur

#11
Hodorogul

Hodorogul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 21.09.2009
Eu, dacă pun la CC mai multe adrese, apar în listă, doar denumirile ce le am puse la Contacte, în câmpul Display Name, fără a afișa și adresa respectivului/ei. Dacă nu vreau să afișez nume, scriu Coleg 1, Coleg 2, Amica, etc.
Folosesc Outlook2007.

#12
Sandstorm

Sandstorm

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 632
  • Înscris: 30.04.2009
Da, dar daca dai dublu click pe acel nume, o sa iti apara editorul de contacte si o sa ii vezi adresa de E-mail.

#13
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
Pana la urma a spus proful cum se procedeaza?
Eu am mai vazut in felul urmator, mesajul trimis catre o adresa de email ( in spatele careia cred ca exista grupul cu adresele individuale ) si de acolo se trimite catre fiecare, astfel incat la destinatar nu apare decat adresa celuia care a trimis iara la to apare adresa in spatele careia exista grupul, nici macar adresa de email a destinatarului ... deasemenea cred ca oricine trimite mail la acea adresa primesc toti ceilalti ...

Edited by vad, 01 September 2013 - 00:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate