Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

plecari in UK

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
CooSmiN23

CooSmiN23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.01.2010
a folosit cineva firma Gikov Company din Brasov? imi puteti spune si mie dak sunt seriosi?

dupa c am luat legatura cu ei mi'au trimis mail'ul asta:

Buna ziua!



     In urma convorbirii cu dumneavostra la telefon doresc sa va reamintesc care sunt actele necesare pentru dosar:



·         Poza tip pasaport

·         Copie Xerox dupa: CI/BI, pasaport (daca aveti si daca vi se cere), ultima diploma de studiu, certificat nastere si certificat casatorie (daca aveti)

·         Cazier judiciar – ORIGINAL (nu mai vechi de 6 luni)

·         Adeverinta medicala de la medicul de familie din care sa reiasa ca sunteti clinic sanatos  - ORIGINAL (nu mai vechi de 2 luni)



     Dupa cum v-am precizat in oferta care v-am trimis-o pentru postul de sales assistant in UK, va fi necesar sa va pregatiti pe langa dosar  si cu  taxa de interviu (200 ron). Aceasta taxa se achita doar daca treceti cu bine de interviu.




si un link util: http://gikov-consulting.com/
mai precis postul fiind: http://www.gikov-con...iere.php?id=202

#2
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009
Omule gandeste liber. Cine ia un roman in sales fara ca romanu` sa aiba experienta in anglia? Serios acuma, cum crezi ca te vei descurca cu clientii? Si in plus, majoritatea celor ce stau pe postul la care vrei tu sa mergi sunt intre 16-23 de ani, elevi si studenti. Imi vine greu sa cred ca e reala oferta si angajeaza asa pe ochi buni un om din alta tara, cand e plin de studenti in perioada asta in anglia care cauta fix job din asta.

#3
CooSmiN23

CooSmiN23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.01.2010

View Postclarity, on 18th September 2010, 08:12, said:

Omule gandeste liber. Cine ia un roman in sales fara ca romanu` sa aiba experienta in anglia? Serios acuma, cum crezi ca te vei descurca cu clientii? Si in plus, majoritatea celor ce stau pe postul la care vrei tu sa mergi sunt intre 16-23 de ani, elevi si studenti. Imi vine greu sa cred ca e reala oferta si angajeaza asa pe ochi buni un om din alta tara, cand e plin de studenti in perioada asta in anglia care cauta fix job din asta.


faza e k ink nu m'am hotarat...si la prima vedere pare o firma kt d kt mai serioasa...adik nu cer sume mari d bani in avans k multe altele kre l vedem p la tv...:|

#4
adimcse

adimcse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.03.2005
teapa clara.ce fel de recrutare e asta unde se cer doar cateva documente.cauta pe net sa vezi somaju in anglia si cum sunt tratati emigrantii.ai mare grija.o firma serioasa ar trebuie sa te sune sa stea de vorba cu tine nu asa prin intermediari.mare grija nu da nici un ban inainte.succes. :thumbup:

#5
ElizabethDeSantos

ElizabethDeSantos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.10.2010
"" Dupa cum v-am precizat in oferta care v-am trimis-o pentru postul de sales assistant in UK, va fi necesar sa va pregatiti pe langa dosar si cu taxa de interviu (200 ron). Aceasta taxa se achita doar daca treceti cu bine de interviu.""


Ce simpatic mesaj:P Precis iti vor zice  AI TRECUT TESTUL ACUM PLATESTE 200 RONI SI MAI VORBIM LA TELEFON HAHAHA!! Auzi dar de CV(resume) scrisoare de intentie scrisoare de recomandare sau Cartea ta de Munca tradusa si legalizata , foto "full size" nu au nevoie asa-i?=)
Ce sa mai zic si de REFERENCE LETTER !!!musai de la alt angajator serios din UK ??????
Good luck la platitul banditilor ( chiar stiu ce vrb sunt in Cypru de 5 ani ! )

#6
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
mergeți fraților pe cont propriu, după ce le dați bani firmelor să umble după acte? chiar așa bine stați cu banii? nu prea cred, că altfel nu ați vrea să plecați din țară.

oamenii leneși sau cei care nu-și pot rezolva niște acte nu sunt căutați în occident :P

#7
MICKYm

MICKYm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.01.2011

View PostElizabethDeSantos, on 7th October 2010, 16:41, said:

"" Dupa cum v-am precizat in oferta care v-am trimis-o pentru postul de sales assistant in UK, va fi necesar sa va pregatiti pe langa dosar si cu taxa de interviu (200 ron). Aceasta taxa se achita doar daca treceti cu bine de interviu.""


Ce simpatic mesaj:P Precis iti vor zice  AI TRECUT TESTUL ACUM PLATESTE 200 RONI SI MAI VORBIM LA TELEFON HAHAHA!! Auzi dar de CV(resume) scrisoare de intentie scrisoare de recomandare sau Cartea ta de Munca tradusa si legalizata , foto "full size" nu au nevoie asa-i?=)
Ce sa mai zic si de REFERENCE LETTER !!!musai de la alt angajator serios din UK ??????
Good luck la platitul banditilor ( chiar stiu ce vrb sunt in Cypru de 5 ani ! )


Ocoliti EurolifeConsulting din Bucuresti. Desi la prima vedere pare a fi ok, nu e deloc asa, isi ia comision barosan, alaturi de firma din UK, St. Thomas -Lissa Inturisi. Promit cazare asigurata, dar de fapt lucrurile nu-s chiar asa, platesti chirie o treime din salariu. Asa k tretiti-va fratilor!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate