Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

Overclock Pentium 4 631

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Salut.Am overclock-at procesorul din titlu,marind FSB-ul la 220.Inainte de asta,am pus RAM-i la frecventa cea mai mica,200 de MHZ.Problema e ca dupa ce intra in windows,am observat ca Task Manager-ul nu mai functioneaza,in sensul ca nu se updateaza.Daca in momentul deschiderii Task Manager-ului procesorul avea usage de 82%,nu se actualizeaza informatia.Ramane tot 82%.Aceeasi poveste si la celelalte lucruri de la tab-ul performance si de la Networking.Procesorul avea 3.0 GHZ inainte,acum are ~3.2.In everest,utilizarea CPU-ului functioneaza.Specificatii: Intel Pentium 4 631,ASRock 775XFire-VSTA,DIMM1: Kingmax KLDD48F-A8KB5    1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (5-5-5-18 @ 400 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz) DIMM3: Kingston 99U5316-001.A02LF    1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz) si Nvidia Geforce 8600GT,512MB.
In concluzie,cum as putea rezolva problema din Task Manager?Multumesc anticipat.

#2
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Edit:am rezolvat,problema era de la un virus,de la yahoo manager.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate