Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Lidl se va deschide in Romania !

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#19
_FTW_

_FTW_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2010

View Postnandrolon, on 11th September 2010, 10:41, said:

O versiune mai naspa a lor, cu servicii mai de proasta calitate.

Ce prost esti, nici nu stii despre ce vorbesti. Kaufland apartine aceleasi firme, iar Profi este cel mai slab magazin de origine straina din romania cu cele mai putine magazine daca nu stiai. Cum sa fie o versiune ''mai naspa''? Ce oameni!

@m3th0dman http://en.wikipedia.org/wiki/Lidl
Este unul dintre cele mai mari lanturi gen supermarket din Europa si are preturi de hypermarket sau mult mai mici la produsele reduse.

http://www.brandinfo...icu-Valcea.html

#20
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postdantim1, on 5th September 2010, 11:12, said:

Daca vin cu numele german si produse romanesti, mai bine sa nu vina!
o sa fie numele german ,preturi romanesti (adica mari ) si partial produse romanesti.


oricum in plus gaseai cateva produse din lidl germania dar la preturi romanesti ( +200% ) de ex in iarna wafele erau in germania la 0.4 E pungulita iar la noi in jur de 5 lei (1.1-1.2 E )   -_-

Edited by cosmin_miu, 12 September 2010 - 19:43.


#21
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Mie Plusul mi se pare f. slab ca oferta de produse. E bun ca magazin de cartier.

Ce sunt f. bune si rentabile: cerealele alea la pachet mare, 750 de grame, 13 lei cutia. Si Mascarpone, la 4 lei si ceva 250 de grame.

#22
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Care o sa fie exact diferenta intre Lidl, Kaufland si Plus, daca fac parte din acelasi grup?

Sau o sa le uneasca sub un singur nume?

#23
Casito

Casito

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.09.2010

View Posttzily, on 4th September 2010, 22:26, said:

Am cautat pe net din intamplare despre Lidl sa vad daca vor veni curand si la noi. Se pare ca au actionat rapid si deja au cumparat reteaua Plus din Romania si Bulgaria pe bani grei si vor deschide chiar mai multe magazine pe langa cele existente. Pentru necunoscatori si cei care nu au facut shopping in afara, Lidl este cel mai tare pe piata europeana la discounturi. Abia astept reducerile :D:D:D:D: si produsele de calitate din import :X:X:X:
Investitia este foarte mare, dar meritam si noi sa fim europeni.  :peacefingers:

http://www.money.ro/...a-manageri.html
o locatie noua va fi la Bd timisoara cu Moinesti. O sa rupa Lidl

#24
_FTW_

_FTW_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2010

View Postdon_dannielo, on 12th September 2010, 22:56, said:

Care o sa fie exact diferenta intre Lidl, Kaufland si Plus, daca fac parte din acelasi grup?

Sau o sa le uneasca sub un singur nume?

Ai inteles gresit! cum sa se uneasca? compania nemteasca Schwarz detine Lidl si Kaufland, magazine diferite fara sa aiba treaba unul cu celalalt, exact cum nu are Plusul nici o treaba cu Lidl si isi dau toti cu pareri proaste, ca asa-i romanul. Proprietarii Lidl au cumparat lantul Plus de la noi si de la bulgari pentru a-i exclude din concurenta, mai ramane Penny, dar presimt ca vine Aldi si-i zboara si pe aia.
Pentru viitor, ceea ce nu vad in urmatorii 5 ani, daca ar intra Tesco pe piata romaneasca, i-ar darama pe toti cu metro/carrefour/auchan. Chiar daca o fi carrefour lider mondial, la noi nu se afirma cu nimic original, va fi vai de mama lor impotriva sistemului britanic.
[ http://www.avpsource.net/avpsource/images/smilies/fap.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Si eu sunt curios cu ce produse noi (calitativ vorbind) vor aparea cei de la Lidl.
Cand am fost in Germania eram mereu multumit de Lidl.  :coolspeak:

#26
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
lidl e magazin de reduceri in principiu adica vor sa aiba preturi mici pt produse renuntand la servicii si orice altceva adauga pretului final

kaufland sunt supermarketuri normale unde se ofera si servicii :)

@ ftw  TESCO nu cred sa intre prea curand pe piata romaneasca pt ca acum e ocupata cu investitii in UK sau tari unde economia e un pic mai stabila si de unde pot castiga mai mult, gen Ungaria

nu ma omor dupa schwartz pt ca au existat ami multe scandaluri prin mai multe tari legate de tratamentul prost al propriilor angajati, pe de alta parte preturi mici ar putea sa incurajeze concurenta

#27
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View PostLL13G, on 14th September 2010, 20:05, said:

@ ftw  TESCO nu cred sa intre prea curand pe piata romaneasca pt ca acum e ocupata cu investitii in UK sau tari unde economia e un pic mai stabila si de unde pot castiga mai mult, gen Ungaria
Acum cativa ani Penescu a refuzat vanzarea PIC catre TESCO. Intre timp magazinele PIC au intrat in faliment.
http://moneyexpress....ntru_tesco.html

Iar un articol mai recent: Tesco, cel mai mare retailer britanic, stă cu ochii pe România

#28
_FTW_

_FTW_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2010
Da pai s-a zvonit de mult, chiar din 2004 ca ar veni Tesco, dar sunt slabe sansele chiar si acum.
Foarte bine ca a falimentat picul! n-am intrat in viata mea sa cumpar ceva de la ei oricum.

#29
mihai770

mihai770

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 17.02.2004

View PostCasito, on 13th September 2010, 23:25, said:

o locatie noua va fi la Bd timisoara cu Moinesti. O sa rupa Lidl
?? pai este un Plus la cativa metrii..mie-mi convine :)

#30
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Si in Slatina se deschide unul .
Mie in Plus nu mi-a placut pentru ca m-am simtit nasol .

#31
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Pana la urma ce se va intampla? Se rebranduiesc/revopsesc magazinele plus ?

#32
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
Lidl vinde in general marfa ieftina si de proasta calitate in Germania si Franta.
In schimb in Belgia au destul de multe produse de buna calitate si pe langa marcile lor au si marci consacrate..

#33
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
La deschidere se vor calca pe bombee toti taranoii rupand rafturile. Nu va fi cu nimic mai mult decat o dugheana de cartier de la care cumparam odata sifon.

#34
Sunny_Days

Sunny_Days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 04.08.2010

View Postotelul, on 5th October 2010, 16:36, said:

La deschidere se vor calca pe bombee toti taranoii rupand rafturile. Nu va fi cu nimic mai mult decat o dugheana de cartier de la care cumparam odata sifon.
Nu este deloc o dugheana de cartier, este totusi un supermarket destul de maricel.
Poate ca te-ai obisnuit tu cu magazine de dimensiuni hiper-gigant, insa eu la plus gasesc in proportie de 90% cam orice produs as avea nevoie.
La magazine mai mari gen Cora sau Carrefour incerc sa merg pe cat mai rar posibil in special din cauza agolmeratiei.

#35
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Eu nu ma agit ca am fost si eu prin alte tari.
Daca o bere e la pretul de Noroc nu inseamna ca e Paulaner chiar daca scrie in nemteste pe cutie. Nici macar  Timisoreana as zice eu.
Din pacate in Romania (inca, sper ca nu pentru prea mult timp ) daca scrie ceva in germana pe o cutie (ambalaj) acela e cel mai bun produs din lume.

#36
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Dacă este un produs "ieftin" nu înseamnă că e și prost. Iată, drept exemplu, rezultatele unui test făcut de revista ÖKO-TEST din Germania, test la creme pentru față, de zi.

Attached File  moz_screenshot_5.png   341.41K   166 downloads

Attached File  moz_screenshot_7.png   378.61K   129 downloads

Verde = bun, Roșu = de evitat. Cine este interesat, poate căuta și găsi detalii legate de modalitatea de testare. După cum se vede, mai OK sunt produse vândute în Germania de către Penny/Plus/Aldi/etc decât unele produse de către companii de luxs.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate