Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Motorola Defy

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
10390 replies to this topic

#6859
goguldenim

goguldenim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.08.2007

 foxbat, on 30th October 2011, 00:34, said:

cumpar un defy sau defy +.
cel cu lentila rosie daca e defy "normal".
stare impecabila daca e sh .

al meu..s-a ..pierdut.

bineinteles ca pretul trebuie sa fie avantajos :)
rog PM .

salut! am un defy cu lentila verde,are husa de silicon si folie pe ecran. te intereseaza?

#6860
ferbes

ferbes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.05.2007

 goguldenim, on 1st November 2011, 16:17, said:

salut! am un defy cu lentila verde,are husa de silicon si folie pe ecran. te intereseaza?
pret? negociabil?
Vechimea? starea? ...eventual poze reale.

#6861
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005

 goguldenim, on 1st November 2011, 16:17, said:

salut! am un defy cu lentila verde,are husa de silicon si folie pe ecran. te intereseaza?
Multumesc fain dar am rezolvat .

am schimbat" providerul" - sgs.

cam la aceeasi banuti de nou ( 850 - 950 la liber) am luat un sgs nou.
deocamdata suntmultumit.

bafta la vanzare  - recunosc mi a fost greu sa "ma despart" de defy..am trecut impreuna prin diverse momente in care nu cred ca supravietuia alt tel

#6862
Alastair

Alastair

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.10.2011

 vladut_v, on 1st November 2011, 10:02, said:

Eu folosesc Palmary Weather Pro si sunt multumit. Ce-mi lipseste insa, este un grafic de presiune barometrica pe ultimele cateva zile ! N-am gasit inca pe Android asa ceva, decat pe Iphone, revin cu denumirea aplicatiei ...
Din pacate orasul meu , Botosani nu merge.. location not found..

#6863
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 foxbat, on 1st November 2011, 21:30, said:

recunosc mi a fost greu sa "ma despart" de defy..am trecut impreuna prin diverse momente in care nu cred ca supravietuia alt tel
Să ai grijă de SGS. E fragil...prietenii mei știu de ce.

#6864
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005

 tzotzolyno, on 1st November 2011, 22:24, said:

Să ai grijă de SGS. E fragil...prietenii mei știu de ce.
si nici n are 3g hot spot :) dar caut eu ceva..
in rest e ok , chiar e marisor ecranul fara sa dea in penibilitatea aia de sgs2 cu care joci tenis.
multumesc, sa fim sanatosi
eu tot defy voriam ( ma rog , + ) dar nu a aparut nici uul ok asa ca la aceaiasi banuti am luat asta.

bafta si tie la schimbat :)

#6865
CIPANDA

CIPANDA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 10.05.2011

 foxbat, on 26th October 2011, 19:39, said:

no offence.impresii /date scriem toti. dar nu "intindem " mana la o pomana cum ..stii cine face. daca nu am mai incuraja astfel de " mura in gura" in mod cert nu ar mai fi nici " milogi"
pun ghilimele pentru ca eu combat o atitudine/ program solil parazit , si NU UN OM.

uita te la micile mele " review-uri" , pe paginiele anterioare -cine si l ia pentru utilizare are informatia destula accesibila in 4 min. cine nu..nu merita raspuns.

apropo - eu acum trec la o baterie" mai mare" ca am inceput sa l omor zilnic. cum spuneam mai sus. de la 3 zile de" nefolosit " am ajuns la nici 12 ore. desi bateria e super ok, necesitatile mele s-au schimbat. practic tine loc de laptop.
am vzut baterii de 3500 dar din pacate , alea vin cu alt " capac" , ceea ce il face" caramida"
care i cea mai "mare" baterie in termeni de capacitate care intra in locul celei standard fara a l 'modifica"?
pret, locatie ?
thx
Revin cu intrebari despre baterie,intrucat il pastrez fara probleme deosebite,cele normale ,discutate in amanunt pe aici.
Ce variante viabile ati auzit sau probat?
Citesc zilnic "noutatile" din ultima vreme si desi am deviat putin ,ramane un punct de interes.
Raman fan "smartphone" ,nu palete,tablete sau note-book-uri din necesitate,nu din alte motive.E bine ca softurile evolueaza,e bine ca oamenii se adapteaza pietei,dar modificarile ,deocamdata,nu aduc mare lucru in plus.
Care sa merite investitia.
Ma rog,drumurile sunt ca sa mergi pe ele.
Ce baterie folositi ,mai buna decat cea originala?

#6866
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 foxbat, on 1st November 2011, 23:30, said:

si nici n are 3g hot spot :) dar caut eu ceva..
in rest e ok , chiar e marisor ecranul fara sa dea in penibilitatea aia de sgs2 cu care joci tenis.
multumesc, sa fim sanatosi
eu tot defy voriam ( ma rog , + ) dar nu a aparut nici uul ok asa ca la aceaiasi banuti am luat asta.

bafta si tie la schimbat :)
Mai am până-l schimb. Nu e nimic pe piață care să mă încumete. Ce-i drept, poate apare ceva mai heavy duty cu ecran de telefon nu de tabletă și cu bootloader-ul neblocat. E OK cu 2 telefoane Android deocamdată.

#6867
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005

 CIPANDA, on 1st November 2011, 23:11, said:

Revin cu intrebari despre baterie,intrucat il pastrez fara probleme deosebite,cele normale ,discutate in amanunt pe aici.
Ce variante viabile ati auzit sau probat?
Citesc zilnic "noutatile" din ultima vreme si desi am deviat putin ,ramane un punct de interes.
Raman fan "smartphone" ,nu palete,tablete sau note-book-uri din necesitate,nu din alte motive.E bine ca softurile evolueaza,e bine ca oamenii se adapteaza pietei,dar modificarile ,deocamdata,nu aduc mare lucru in plus.
Care sa merite investitia.
Ma rog,drumurile sunt ca sa mergi pe ele.
Ce baterie folositi ,mai buna decat cea originala?
eu am folosit pana sa plece , cele 2 baterii cumparate , de 1800 mAh. si a fost ok

apropo - am ramas cu bateria originala folosita 1 saptamana, inca una de 1800 folosita cam 1 luna jumate si cu tot ce venise el in cutie  + incarcatorul de baterie venit cu bateriile.

cineva interesat ?

#6868
stefanitza

stefanitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.05.2009
Salutare,recent mi am cumparat si eu un Defy. Am observat ca tastele pt volum par sa aiba putin joc, de parca nu ar fi fixate bine. Ati mai intalnit problema asta? Ar trebui sa mi fac griji? Desi are acest"joc" momentan nu da semne,ca s ar intampla ceva grav,dar totusi. Astept un raspuns. Mersi anticipat.

#6869
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si ale mele au joc, iar butonul de power zici ca sta sa cada. Dar merge ok si l-am bagat si de doua ori in apa.

#6870
stefanitza

stefanitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.05.2009
Pff,m am mai linistit putin. Butonul power e in perfecta stare, telefonul il am de 2 zile(daca nu cumva ma insel tu ai telefonul de cand a aparut). Mersi de raspuns!

L.e: Inca o intrebare: nu reusesc sa descarc de pe market prin wireless ( prin 3g merge). Imi zice mereu "download paused". Ceva solutii?

Edited by stefanitza, 02 November 2011 - 11:24.


#6871
dabija

dabija

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.06.2003

 Alastair, on 31st October 2011, 19:16, said:

Imi poate va rog cineva sa`mi spuna o aplicatie pentru vreme ? una buna si cu un design fain ? multumesc !
Fancy widget - varianta gratuita din market - iti arata vremea, temperatura si chiar previziunea pe urmatoarele 3 zile.

 aditzaC, on 31st October 2011, 19:27, said:

Salutare! am achizitionat si eu un Defy si recunosc, oricat de mult as citi sunt depasit! este cineva din Bucuresti care mi-l poate roota si mie?????? fac cinste!!!!!!! am fost la cei care se ocupa cu resoftari si mi-au spus ca nu se baga deoarece e posibil sa nu mai functioneze.
Iti ia mai mult timp sa citesti ce scrie in link-ul dat de Dark, decat sa pui in practica ce scrie acolo. E foarte simplu, trebuie doar putina atentie si urmati pasii.

Edited by dabija, 02 November 2011 - 16:05.


#6872
ONe_

ONe_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 21.06.2006

 stefanitza, on 2nd November 2011, 11:20, said:

Salutare,recent mi am cumparat si eu un Defy. Am observat ca tastele pt volum par sa aiba putin joc, de parca nu ar fi fixate bine. Ati mai intalnit problema asta? Ar trebui sa mi fac griji? Desi are acest"joc" momentan nu da semne,ca s ar intampla ceva grav,dar totusi. Astept un raspuns. Mersi anticipat.
Butoanele de la defy nu sunt fixe deoarece sub ele exista  garnituri din cauciuc fixate pe carcasa ... butonul la apasare impinge cauciucul pana in microcontactul de pe placa de baza .

#6873
ovidiuval

ovidiuval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.05.2011

 foxbat, on 2nd November 2011, 01:28, said:

eu am folosit pana sa plece , cele 2 baterii cumparate , de 1800 mAh. si a fost ok

apropo - am ramas cu bateria originala folosita 1 saptamana, inca una de 1800 folosita cam 1 luna jumate si cu tot ce venise el in cutie  + incarcatorul de baterie venit cu bateriile.

cineva interesat ?


ce mai are in cutie?un pret....

Edited by ovidiuval, 02 November 2011 - 19:15.


#6874
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005

 ovidiuval, on 2nd November 2011, 19:15, said:

ce mai are in cutie?un pret....
hai s o luam asa,. eu aveam un defy in cutia originala, nou, garantie
in plus am mai luat folie, baterie extinsa ( 1800 ) , incarcator de baterie + usb

defy-ul s a pierdut impreuna cu o baterie extinsa ( aveam 2 )

a ramas..restul :)

#6875
ONe_

ONe_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 21.06.2006
Am renuntat la CM7 deoarece azi am avut probleme cu semnalul intr-o anumita zona ( am schimbat la frecvente ...) In fine am pus MIUI ,nu imi place meniul ,sper totusi sa scoata un CM mai stabil si sa revin.

#6876
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010

 foxbat, on 2nd November 2011, 20:01, said:

hai s o luam asa,. eu aveam un defy in cutia originala, nou, garantie
in plus am mai luat folie, baterie extinsa ( 1800 ) , incarcator de baterie + usb

defy-ul s a pierdut impreuna cu o baterie extinsa ( aveam 2 )

a ramas..restul :)

O consolare tot ai. Telefonul s-a pierdut in stare impecabila datorita foliei aplicate peste geam. ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate