Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Motorola Defy

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
10390 replies to this topic

#1
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ http://i52.tinypic.com/kcdqw9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Motorola a mai anuntat astazi inca un smartphone Android pentru Europa - Defy :) .
Defy este construit in standardul de durabilitate IP67, astfel fiind pregatit pentru lucrul in conditii extreme.
Sprafata ecranului lui Defy este protejata de sticla ultra durabila si rezistenta la zgarieturi - Gorilla Glass.

Principalele specificatii tehnice :

Android 2.1 + MotoBlur 1.5
Procesor TI OMAP3610 800MHz cu GPU PowerVR SGX530
512MB RAM, 2GB ROM
Display 3.7" TFT, 480 x 854, 16M culori
Camera 5MPx cu LED flash, AF, stabilizator de imagine, geotagging
HSDPA 7.2 Mbps\EDGE Class 12\GPRS Class 12\HSUPA 2.0
Stereo Bluetooth 2.1 + EDR
Dimensiuni : 59 x 107 x 13.4 mm
118 grame :w00t:
Baterie 1540 mAh (400 minute convorbiri/400h standby)
Google Maps Navigation si Adobe Flash Lite
USB 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n cu DLNA,
3.5 mm audio jack si Radio FM
Crystal Talk Plus

Defy va fi disponibil in Europa la fel ca si Milestone 2, incepand cu luna octombrie a acestui an.

Edited by antinVidia, 01 September 2010 - 17:20.


#2
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 antinVidia, on 1st September 2010, 18:00, said:

[ http://i52.tinypic.com/kcdqw9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Motorola a mai anuntat astazi inca un smartphone Android pentru Europa - Defy :) .
Defy este construit in standardul de durabilitate IP67, astfel fiind pregatit pentru lucrul in conditii extreme.
Sprafata ecranului lui Defy este protejata de sticla ultra durabila si rezistenta la zgarieturi - Gorilla Glass.
Hopa!!!!!!!!!! Ăsta e 90% primul smatphone de la moto pe care-l iau.  :naughty: Și e cu pretenții de „băiat rău”...Sfidător: „defy”.

Designul față e perfect din punctul meu de vedere. Bateria, greutatea și grosimea, de asemenea.  :worthy:

Sper să nu aibe probleme serioase și un preț acceptabil.

Și mai sper încă ceva: Apelarea Vocală.

Edited by tzotzolyno, 01 September 2010 - 17:36.


#3
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Asa mai merge Motorola, bravo!

Un telefon de nota 10 :first: , sa speram ca o sa aiba si un pret decent.  Abia astept sa vad un review complet facut de GsmArena.

Nu am gasit nimica despre rezolutia cu care filmeaza dar ma gandesc ca e 720p nu ?

#4
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 Just_Cavalli, on 2nd September 2010, 11:07, said:

Nu am gasit nimica despre rezolutia cu care filmeaza dar ma gandesc ca e 720p nu ?

VGA (640 x 480) cu 30fps Nu grozav, dar totusi decent tinand cont ca nu e un model de varf.
Va veni cu memorie interna de 2GB, card de 2GB in pachet si va fi dsiponibil in doua culori : alb si nergru.

Attached File  motorola_defy_android_photo_galley_3.jpg   39.77K   473 downloads Attached File  motorola_defy_android_photo_galley_6.jpg   35.86K   416 downloads Attached File  motorola_defy_android_photo_galley_7.jpg   43.71K   404 downloads Attached File  motorola_defy_android_photo_galley_11.jpg   52.89K   560 downloads Attached File  motorola_defy_android_photo_galley_13.jpg   62.59K   527 downloads

Edited by antinVidia, 02 September 2010 - 17:18.


#5
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 antinVidia, on 2nd September 2010, 18:16, said:

VGA (640 x 480) cu 30fps Nu grozav, dar totusi decent tinand cont ca nu e un model de varf.
Va veni cu memorie interna de 2GB, card de 2GB in pachet si va fi dsiponibil in doua culori : alb si nergru.

Difuzoarele sunt stereo au ba?

Oricum nu prea mă interesează filmarea. Formatul e numai bun pentru ocazii fugare. Fain că va avea 2+2 Gb. Totuși prețul va fi peste 1500 cu siguranță. Sper, sub 20000. Sper!

Și mai sper, așa cum am amintit, să aibă apelare vocală pt că Android m-a cam dezamăgit la capitolul ăsta. Nici Samsung Wave nu are și de aceea nu-l cumpăr în ciuda faptului că e un performer când vine vorba de baterie.

#6
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

 antinVidia, on 2nd September 2010, 18:16, said:

VGA (640 x 480) cu 30fps Nu grozav, dar totusi decent tinand cont ca nu e un model de varf.
Va veni cu memorie interna de 2GB, card de 2GB in pachet si va fi dsiponibil in doua culori : alb si nergru.
Merge si VGA@ 30 fps.
Astept un review complet si pretul.

Pe tine nu te tenteaza?

Edited by Just_Cavalli, 02 September 2010 - 17:45.


#7
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 tzotzolyno, on 2nd September 2010, 18:37, said:

Difuzoarele sunt stereo au ba?

Oricum nu prea mă interesează filmarea. Formatul e numai bun pentru ocazii fugare. Fain că va avea 2+2 Gb. Totuși prețul va fi peste 1500 cu siguranță. Sper, sub 20000. Sper!

Și mai sper, așa cum am amintit, să aibă apelare vocală pt că Android m-a cam dezamăgit la capitolul ăsta. Nici Samsung Wave nu are și de aceea nu-l cumpăr în ciuda faptului că e un performer când vine vorba de baterie.

Difuzoarele pot fi defapt difuzorul :).
Inca nu au publicat specificatiile complete pe MOTODEV, dar cel mai probabil va fi un singur difuzor ca la majoritatea modelelor de pe piata.
In general cele orientate pe muzica au cate 2 difuzoare, restul au cate unul.
Personal ma astept la un pret cuprins intre 1800-2200 RON.  

 Just_Cavalli, on 2nd September 2010, 18:42, said:

Pe tine nu te tenteaza?

Ba da, dar in ce criza de bani sunt acum prefer sa imi temperez sperantele :).
Sper ca intr-un final (la anul cel mai probabil) sa reusesc sa imi cumpar un smartphone Android.
Mai mult imi place Milestone 2 :P.

#8
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

 antinVidia, on 2nd September 2010, 19:41, said:

Difuzoarele pot fi defapt difuzorul :).
Inca nu au publicat specificatiile complete pe MOTODEV, dar cel mai probabil va fi un singur difuzor ca la majoritatea modelelor de pe piata.
In general cele orientate pe muzica au cate 2 difuzoare, restul au cate unul.
Personal ma astept la un pret cuprins intre 1800-2200 RON.  
Mai mult de 1500 de lei nu merita.

Nu inteleg de ce nu au pus Android 2.2 pe el.

#9
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 Just_Cavalli, on 2nd September 2010, 21:31, said:

Mai mult de 1500 de lei nu merita.

Nu inteleg de ce nu au pus Android 2.2 pe el.
Am citit ceva review că motivul pt care nu au pus încă 2.2 e din cauză că testarea lui a durat mult mai mult decât în mod normal (specificațiile tipice pt rezistență și bla-bla). Oricum, puțin probabil să nu primească...e Moto nu SE cu X10-le lor  :deadtongue:
Cât despre preț, cred că din păcate va sări peste 1500 lei.  -_-

#10
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

 tzotzolyno, on 3rd September 2010, 00:25, said:

Am citit ceva review că motivul pt care nu au pus încă 2.2 e din cauză că testarea lui a durat mult mai mult decât în mod normal (specificațiile tipice pt rezistență și bla-bla). Oricum, puțin probabil să nu primească...e Moto nu SE cu X10-le lor  :deadtongue:
Cât despre preț, cred că din păcate va sări peste 1500 lei.  -_-
Daca sare de 1500 de lei, sa fie sanatosi si sa ramana cu el pe rafturile magazinelor.

Pentru ce sa dai mai mult de 1500 de lei ?

Nu are :

- SO Android 2.2(nu se stie inca daca o sa primeasca updatul plus ca mi se pare absurd sa lansezi un telefon middle end in luna octombrie 2010 cu Android 2.1)
- Bluetooth 3.0
- filmare 720p
- procesor de 1Ghz
- ecran Super Amoled
- 8 GB/16GB  memorie interna

Sa nu uitam ca in momentul de fata Galaxy S costa 1900 de lei, Samsung Wave 1309 lei si Htc Desire 1700 de lei.

Eu vreau sa imi cumpar un Samsung Wave dar daca acest model de la Motorola o sa treaca cu brio de review-ul facut de GsmArena si o sa coste max 1500 de lei atunci poate o sa il iau in calcul.

Edited by Just_Cavalli, 03 September 2010 - 09:26.


#11
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 Just_Cavalli, on 3rd September 2010, 10:17, said:

Daca sare de 1500 de lei, sa fie sanatosi si sa ramana cu el pe rafturile magazinelor.
Pentru ce sa dai mai mult de 1500 de lei ?

Pot sa bag mana in foc ca nu va costa sub 1500 lei, mai ales ca e rezistent la apa, praf, temperaturi extreme etc.
Genul asta de telefoane sunt mai scumpe decat cele normale si in general Motorola ajung foarte scumpe la noi.
Habar nu am de ce, dar intotdeauna sunt mai scumpe decat concurenta. Sa speram ca ma insel :).

#12
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Citisem într-un review că prețul lui va fi undeva peste cel al modelului Milestone XT720. Și dacă pui la socoteală că modelul amintit e în jur de 2000 în Banana Republic of romania, e evident cât va costa Defy. Păi la prețul ăsta mă arunc la N8-ul mult mirobolat de către adepții credincioși ai Nokia.

#13
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004
Din pacate cred ca e singurul telefon Android la zi cu o constructie solida (daca mai sunt si altele sa-mi spuneti..). Sunteti siguri ca va ajunge si in Romania?

#14
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 Cris007, on 8th September 2010, 09:53, said:

Din pacate cred ca e singurul telefon Android la zi cu o constructie solida (daca mai sunt si altele sa-mi spuneti..). Sunteti siguri ca va ajunge si in Romania?

E singurul smartphone Android construit special pentru a rezista in conditii mai dificile de lucru.
De fapt e al 2 model Android cu astfel de proprietati. Primul a fost Motorola i1, destinat special pentru reteaua proprietara Motorala din SUA - iDEN. Momentan Defy e sigurul smartphone Android de tip "rugged" care functioneaza in retelele GSM.
A fost anuntat oficial pentru Europa, deci mai mult ca sigur va junge si in Romania. Fie prin operatorii locali de telefonie, fie prin magazinele online.
In Germania va fi distribuit de Vodafone (GSMArena). Probabil luna asta sau luna viitoare se va gasi prin tarile mai dezvoltate ale Europei si pna spre finalul anului va ajunge si in magazinele online de la noi.

Edited by antinVidia, 08 September 2010 - 10:07.


#15
is2dark4u

is2dark4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 13.07.2008
Wow..ce baterie mare are( Standard battery, Li-Po 1540 mAh)

#16
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Motorola Defy prezentat de Vodafone la IFA Berlin, alaturi de Milestone 2 si Flipout :

Attached File  Defy.jpg   324.15K   270 downloadsAttached File  Defy2.jpg   304.29K   291 downloads

Pretul si data la care va fi disponibil in magazine inca nespecificate.

Edited by antinVidia, 09 September 2010 - 10:23.


#17
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Cu alte cuvinte pretul este inca un mister, huh , sper ca  nu pentru mult timp  ;)

#18
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Oare sa fie un mister ? Parca vad ca o sa coste 2000 de lei. Motorola are una dintre cele mai proaste politici de preturi si distributie, pacat de ei pentru ca in ultima vreme produc smartphonuri bune.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate