Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...
 Mergeti la vot? Alegeri 9 iunie 2...

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...
 

Telefon compatibil Europa-Asia

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
mariana50

mariana50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 44
  • Înscris: 09.03.2009
Buna ziua,

As dori sa cumpar un telefon, de preferinta Samsung sau LG, care sa se poata utiliza impreuna cu o cartela Orange in Romania, dar care sa se poata folosi si in Coreea de Sud.

Va rog sa imi dati un sfat in aceasta privinta sau cum ar trebui sa verific compatibilitatea unui telefon in doua tari diferite.

Multumesc.

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006
Coreea de Sud are un sistem diferit de telefonie mobila. Europenii trag tare pe GSM si cartele prepaid, nu este la fel peste tot in lume.
Din cate stiu, in S. Coreea se foloseste CDMA2000 si PCS (dar PCS intr-o banda diferita de cea din USA). Nici unul cu cartela.
Eu zic sa il iei de acolo, ai sanse mai mari sa gasesti ceva compatibil si cu GSM (decat sa cauti in Romania unul GSM compatibil CDMA).

Editat de SuperDuper, 25 august 2010 - 03:18.


#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.000
  • Înscris: 27.09.2008
Primii doi operatori din Coreea de Sud au UMTS 2100 (mai tare, SK Telecom a fost prima retea cu HSDPA) deci nici o problema cu un telefon "normal" 3G, cel putin in general, prin oras. Nu stiu exact cum e cu internetul prepay dar in mod normal la renumele coreenilor as zice ca trebuie sa fie niste oferte beton, asta ar fi cea mai buna alternativa (cuplata cu un smartphone/chat/voip) fata de roamingul pe vreo cartela de Romania.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate