Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

Sa cred ce mi-a zis oftalmologul?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
feralTiger94

feralTiger94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.12.2009
Salut! Am 16 ani si problema mea a inceput acum o luna cu o durere de cap nu prea dureoasa, foarte rapida (5-7 sec) dar in acelasi timp extrem de intepatoare (paraca m-ar fi intepat cu un ac). M-a cam speriat dar cum nu s-a mai repetat m-am culcat
A doua zi fara probleme am mers la calc l-am deschis si m-a mancat sa caut informatii despre durerea aia de cap. Intamplator am gasit ceva despre tumori cerebrale si am vazut acolo dureri de cap ca simptom. In clipa aia mi sa pus un nod in gat si au inceput dureri de cap ca aia prima insa mult mai usoare. In fine am mers la med de familie i-am spus despre siptome si m-a trimis la oftalmolog ca ochii erau de vina (stau mult la calc). Am ajuns la oftalmolog mi-a facut toate testele posibile inclusiv fundul de ochi si tensiunea care este normala (16 stangu, 14 dreptu). Am intreadevar niste dioptrii mici de tot si mi dat ochelari care sa-i port la calc, citit etc. L-am intrebat si pe oftalmolog despre nebunia mea si despre cum sunt eu convins ca am o tumora pe creier. Mi-a zis sa stau calm fiindca daca as fi avut asa ceva ar fi vazut imaginea din fundul ochiului stearsa (in cazul unei tumori) sau ceva de genu asta. Mi-a zis ca e anxietate si de aia am durerile de cap. Nu prea m-a ajutat insa explicatia tot cu frica in mine stau chiar daca capu nu ma mai doare asa des. Intrebarea mea este urmatoarea: credeti ca este cazul sa ascult de oftalmolog si sa ma calmez sau sa o mai innenbunesc pe mama sa ma duca la neurolog?



Multumesc! (sunt ipohondru stiu)


Practic si culturism de ceva timp pot durerile de cap sa le am si din cauza asta?

#2
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
si eu am intepaturi deastea in cap. sunt ceva nervi nimic grav

#3
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
nu te mai lua dupa tot ce scrie pe net. mai bine asculti doctorul. daca se intampla sa ai ceva pe el dai vina
si totusi, daca aveai o tumora nu mai vedeai bine, te durea capul TOT TIMPUL si durerile erau din ce in ce mai mari. in multe cazuri, cand tumora e in partea din fata a creierului si se dezvolta, ochii iti pot iesi din orbite
si pe mine ma mai doare capul de atata stat la calculator, chiar si acum. ma doare in partea din fata. dar in curand o sa inchid si o sa ma duc sa dorm

Edited by vali38, 23 August 2010 - 12:20.


#4
srelu

srelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.02.2007
Daca te apuci sa citesti simptomele de la toate bolile, ti se va parea ca suferi de toate. Lasa stabilirea diagnosticului in seama medicului, se pricepe mai bine. Daca ochelarii au rezolvat problema, probabil oftalmologul are dreptate.
O vizita la neurolog nu strica, daca nu ai nimic nu te va manca.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate