Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

RCS-RDS sau cum sa umbli pe drumuri degeaba.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
11 răspunsuri în acest subiect

#1
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.910
  • Înscris: 25.01.2007
Acum vre-un an cand a inceput criza, pentru reducerea cheltuielilor cu telefonia la Orange, m-am gandit sa trec cu telefonia la RCS. Ma duc la ei, nexa echipamente. De atunci de cate ori am mai fost sa platesc antena, intrebam de echipamente. Evident, raspunsul invariabil, "NU AVEM"... Acum vre-o luna doua am vazut pe un topic de aici ca la nu mai stiu ce adresa de mail se rezolva sigur solicitarile. Le-am trimis un mail intreband cand le vin echipamente. Azi, surpriza de surpriza ma suna cineva de la RCS ca sa vin pe la ei. Dupa vre-o ora ma duc, omul nu era. Ca sa vin mai tarziu. Dupa amiaza l-am sunat, ca e la Suceava la o sedinta si ca sa ajung la 5 fara un pic, cand termina programul. In cerc sa ii explic ce vreau, imi zice ca sa vin la sediu ca sunt mai multe de discutat. Desi aveam si eu treaba am lasat-o balta si m-am dus la 5 fara un pic.
Il gasesc pe om, ma intreaba ce vreau. Pai am 2 antene de la voi, pe un contract vreau un pachet fix-mobil, pe celalalt un mobil. (asta mi-ar acoperi necesitatile, suntem 3 membri in familie, nu aveam ce sa fac cu al doilea fix).
Dupa ce ii explic omului ce vreau, ma lasa masca, ca nu are echipamente, dar ca are un sim de mobil. Ca daca am eu un telefon 3g il da....
Adica am mers de doua ori la sediul lor, am cheltuit degeaba benzina (de unde stau eu pana la ei am vre-o 6-7 km, practic traversez orasul), am lasat si treaba deoparte, ca are el un sim.
Sincer, Rcs-Rds e de o nesimtire crasa, efectiv e bataie de joc.
A, si la final inainte sa plec, mi-am adus aminte de stickuri de net mobil, si l-am intrebat daca are asa ceva. Dupa o pauza a zis un nuuu lungit, dar in asa fel incat mi-a fost clar ca avea. Dar ca probabil eram eu prea fraier sa merit asa ceva. Sau ca omul astepta si el ceva, ca e viata grea si e criza...

#2
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 32.574
  • Înscris: 13.06.2007
Au si fixuri si mobile , am vazut destui care reziliau si inapoiau echipamentele . Vezi poate iti da si de astea folosite . Mie mi-au adus azi un fix . Dar e nou :) .

#3
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.251
  • Înscris: 17.06.2010
tipic pentru rds. mie mi-au emis factura pentru un serviciu pe care nu mi-l instalasera ( cablu tv ), si chirie pentru al doilea decodor pe care bineinteles nu-l aveam. a durat 3 luni pina au rezolvat !!!

#4
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.362
  • Înscris: 15.04.2008

View Postslai, on 9th August 2010, 19:01, said:

Dupa ce ii explic omului ce vreau, ma lasa masca, ca nu are echipamente, dar ca are un sim de mobil. Ca daca am eu un telefon 3g il da....
Adica am mers de doua ori la sediul lor, am cheltuit degeaba benzina (de unde stau eu pana la ei am vre-o 6-7 km, practic traversez orasul), am lasat si treaba deoparte, ca are el un sim.
Sincer, Rcs-Rds e de o nesimtire crasa, efectiv e bataie de joc.
A, si la final inainte sa plec, mi-am adus aminte de stickuri de net mobil, si l-am intrebat daca are asa ceva. Dupa o pauza a zis un nuuu lungit, dar in asa fel incat mi-a fost clar ca avea. Dar ca probabil eram eu prea fraier sa merit asa ceva. Sau ca omul astepta si el ceva, ca e viata grea si e criza...
:lol:
Altii le tin prin dulapuri!

#5
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 497
  • Înscris: 11.08.2009

View Postmuc_cel_mic, on 9th August 2010, 19:49, said:

:lol:
Altii le tin prin dulapuri!


Altii vand un produs pe care il pot oferi , RDS vinde ceea ce poate oferi undeva in tara unde se da drumul la o zona noua si este oferta .

#6
danielarvy222

danielarvy222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 171
  • Înscris: 30.04.2010
da, specific romanesc (sau unguresc) dupa parerea altora
daca te uiti pe forumuri gasesti o gramada de cazuri asemenatoare cu al tau
nu zic: si la alte firme sunt probleme dar daca ma duc la altii sa cumpar un modem sau un sim sigur gasesc, pe cand la rds...
nu exista proceduri clare de urmat; nu au personal calificat sa iti raspunda/ rezolve niste chestiuni sau daca acesta exista e insuficient
cate bordeie atatea obiceie; pui o intrebare primesti 5 raspunsuri diferite; mai ales ''in teritoriu'' e nenorocire....
pe de alta parte, e ieftin. cat dai, atata face; sau daca ai timp si nervi de pierdut....
concluzia: ieftin si in mare majoritate a cazurilor prost; eu una m-am lecuit cu rds-ul
o zi buna tuturor....

#7
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 32.574
  • Înscris: 13.06.2007
Ai perfecta dreptate , dar ... e ieftin . Si daca ai noroc si merge bine , nu ai  probleme .

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.910
  • Înscris: 25.01.2007
cred ca e cazul sa fiu un viitor fost client. am mai avut asta iarna o belea cu ei, la antena. am stat o saptamana fara semnal. azi cu plimbatul dupa echipamente au pus capac.
din cauza apei care a intrat in bratul acela care tine lnb-ul, si a inghetat, am pierdut semnalul.
am sunat la ei, au inregistrat reclamatia. si pauza. a doua zi seara am sunat din nou si tipa de la relatii cu fraierii zicea  ca cica nu e nici o problema, ca e totul in regula, ca doar ei au 3 zile sa rezolve o problema. evident au venit dupa 3 zile. a reglat antena, a plecat "meseriasul", nu stiu daca a ajuns la masina si a cazut din nou semnalul.
telefon din nou, tipa a inregistrat o noua reclamatie, ca problema e noua si nu are legatura cu cea veche. nu mai are rost sa spun ca au venit din nou dupa alte 3 zile, ca la rcs cred ca se subintelege, doar e normal...

#9
RaduC_2

RaduC_2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 423
  • Înscris: 28.06.2010
D`asta ma seaca pe mine cand fanii/angajatii RDS fac comparatie aiurea intre oferte.

Pai la Org/Voda/Cosmo pot sa devin clientul lor si la 4 noaptea daca ma duc teleleu prin oras si cumpar o cartela de la un non-stop... iar la RDS trebuie sa traiesti o epopee pana ajungi clientul lor.

#10
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.945
  • Înscris: 10.06.2008
Un pic de offtopic...cred ca la rds sunt cativa baieti foarte destepti si in rest...gasiti voi opusul primului termen...

#11
equilibrium2x

equilibrium2x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 15.09.2007

View PostRaduC_2, on 9th August 2010, 20:57, said:

D`asta ma seaca pe mine cand fanii/angajatii RDS fac comparatie aiurea intre oferte.

Pai la Org/Voda/Cosmo pot sa devin clientul lor si la 4 noaptea daca ma duc teleleu prin oras si cumpar o cartela de la un non-stop... iar la RDS trebuie sa traiesti o epopee pana ajungi clientul lor.
pai poti ma ca nu vrea nici dreak sa fie clientu lor... oferta mare, cerere mica. la rds la mocangeala vrea toata lumea. vezi cum iti dai singur in cap? ofertele is prea bune si lipsa echipamentelor zice totul, cu un singur lucru ai dreptate: " fanii/angajatii RDS fac comparatie aiurea intre oferte."; piata a decis deja cine are ofertele mai bune, deci chiar ca fac comparatie aiurea, sa se afle in treaba.

Editat de equilibrium2x, 10 august 2010 - 15:26.


#12
Bavarezu

Bavarezu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 307
  • Înscris: 24.12.2004
daca vrei sa aflii unde mai sunt aparate pe stoc suni de dimineata la rc intrebi si iti zic aia locatiile unde se afla stocurile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate