Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Nu stiu ce am!

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
cristi_mic

cristi_mic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 14.06.2007
Va salut.

Sa va explic ce si cum.
Sambata seara am stat in curent ceva timp, apoi am iesit prin oras. Nu cred ca asta ar fi problema, in locul ala stau des si nu am probleme.Totul ok. Noaptea am fost la un party, am baut pana cand nu m-au mai tinut picioarele, am ajuns acasa la 5 dimineata. Nu am putut sa dorm deloc, tremuram, am impresia ca aveam frisoane. A doua zi m-am trezit cu greata si durere de cap (de la alcool, logic), apoi m-a luat febra. Nu stiu exact cat, ideea e ca febra exista. Am luat niste pastile - nurofen, paracetamol, am baut ceaiuri - musetel, tei, coada soricelului. Am transpirat tot, mi-am revenit. Am reusit sa dorm cat de cat, iar azi cand m-am trezit eram molesit si parca aveam iar febra (mai mica decat cea de ieri). Am urmat acelasi tratament. Acum sunt ok, am transpirat tot, nu mai sunt molesit, dar o impresie proasta ca va reveni la loc. Nu tusesc, nu ma doare gatul, nu scuip muci, nu imi curge nasul, nu stranut. Pur si simplu am stari de moleseala si febra. Noaptea nu prea pot sa dorm (din cauza febrei probabil). Despre ce-i vorba?

#2
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Din cauza alcoolului organismul tau e foarte slabit. Odihneste-te si mananca alimente bogate in vitamine. Daca va continua starea asta si peste cateva zile consulta un doctor sa-ti faci un control.

Data viitoare sa nu mai bei!

#3
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Pai..cea mai buna solutie este sa te duci la doctor cat mai repede sa nu fie ceva grav(fiecare organism poate fi afectat diferit de la alcool in exces)

#4
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Hidratează-te extrem de bine, odihnește-te și o să-ți revii. Dacă faci iar febră (destul de ridicată) înseamnă că ai prins vreo infecție microbiană.

#5
cristi_mic

cristi_mic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 14.06.2007
Nu e foarte ridicata, nu ma rapune la pat, doar ca imi altereaza starea si nu prea mai am chef de nimic. Dupa o pastila de ibuprofen trece rapid si sunt fresh.
De pe la pranz nu mai am nimic, am mancat, baut multa apa, facut un dush (chestii din rutina zilnica) si sunt ok. Acu am de gand sa ies prin oras.

Sper sa nu mai apara.

Multumesc!

#6
cristi_mic

cristi_mic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 14.06.2007
Mda, s-a intors cosmarul.

Eram prin oras si am inceput sa am frisoane... Am zburat repede acasa si mi-am pus termometrul - 38.5 - SPLENDID  :death:
Acum vreo ora am luat niste pastile - aspirina, nurofen si algocalmin + un ceai de coada soricelului. Pana acum? nici un rezultat prea interesant, mi s-au racit extremitatile membrelor si... cam atat, fata este inca in focuri. Ba chiar m-am pus si in pat, infofolit, cu intentia sa transpir - nada, nimic, m-am plictisit acolo si m-am pus iar la PC.  :notangel:
Am vrut sa mananc (ce-am mancat si mai devreme) - nada, mancarea nu mai era buna  :confuzzled: (gen nu am pofta de haleala).

Cat naiba o mai tine cosmaru asta? ca de 2 nopti nu mai dorm bine...  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate