Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Aplicatii Android - ce folosiți?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3361 replies to this topic

#3331
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Tu cate browsers ai pe telefon?

#3332
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,989
  • Înscris: 02.02.2008
5

#3333
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
La ce? Nu trebuie să răspunzi. Sincer.

#3334
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,989
  • Înscris: 02.02.2008
as raspunde dar nu am pagaie...
revenind la topic
https://play.google....d=appear.in.app - o aplicatie de socializare cu video fara a avea nevoie de cont.

Edited by cllaudyu, 04 July 2017 - 15:38.


#3335
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Ca browser, momentan si eu tot Dolphin, are add-blocker si chiar functioneaza, e rapid si isi face treaba. Si UCbrowser imi place, add-blocker-ul ok, viteza parca in plus fata de Dolphin, problema e ca dupa update-uri descoperi ca ba ramane in background si nici macar Greenify nu-l poate inchide, ba addblocker-ul da balbe... si trebuie sa cauti apk-ul cutare, mi-e lene...
Chrome e ok, dar n-are add-blocker. Nu suport reclamele. Bine, in ziua de azi cu procesoare babane, conexiuni la fel, nu s-ar pune problema, dar nu le suport(reclamele).

Brave e chrome cu add-blocker, e ok la blocat, dar dupa o vreme are lag, freeze-uri etc. La 100 de Mb dupa ce isi face singur configurarea, consider ca e prea mult. Si nici viteza nu e peste Dolphin sau UC.

La Opera la fel, scot baietii astia update-uri de dragul update-urilor, nu mai e ce a fost Opera odata. Singurul care avea add-block-er functional cand am renuntat la ele de nervi, era Opera mini. Dar la viteza cam dadea balbe. Celelalte din gama Opera erau ok la viteza, interfata etc,...dar addblocker-ul era 0.

Un browser de 1 Mb :) facut de un chinez e Xbrowser, nu afiseaza corect unele site-uri, dar in rest e ok. La dimensiunea asta...

Cam asta despre ce-am incercat eu la capitolul browsere. Mai sunt o gramada, evident.

Ca launcher, Mini Desktop, un launcher revolutionar de...mic si stupid de simplu. E doar pentru cei care s-au plictisit sa tot configureze launchere :) doar pentru ca asa e la moda.

Greenify. Beton. Punct.

TubeMate downloader. Daca esti cu surful pe youtube, e beton si asta.

Bluemail, client de mail. Introduci mail-ul, parola...boom, gata. Extrem de configurabil, functioneaza ireprosabil.

In rest, in afara de vreo cateva chestii, precum Mxplayer, un dezarhivator si alte chestiutze, stock.

Edited by Xlander, 06 July 2017 - 10:42.


#3336
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,989
  • Înscris: 02.02.2008
o aplicatie add-blocker, rezolva toate problemele browserelor fara add-blocker incorporat. ca Browser bun de mentionat af fi si Xscope Pro dar actualizarile nu mai sunt la zi insa merge bine si acum.

#3337
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postcllaudyu, on 06 iulie 2017 - 10:48, said:

o aplicatie add-blocker, rezolva toate problemele browserelor fara add-blocker incorporat. ca Browser bun de mentionat af fi si Xscope Pro dar actualizarile nu mai sunt la zi insa merge bine si acum.

Care ar fi acea aplicatie in opinia ta?

Toate din postul meu, exceptand Chrome au add-blocker. Ca scot ei update-uri stupide, si constati ca la browser-ul tau preferat brusc nu mai functioneaza, asta e problema lor. Pt.mine personal, indeajuns ca sa incerc altceva, daca problema persista. Asta denota neprofesionalism, de exemplu pt.un nume ca Opera.

Pai asa, daca iti place un browser si esti multumit de majoritatea aspectelor, ca sa instalezi un add-blocker third-party  pt.un browser care se lauda ca are asa ceva, dar nu functioneaza...nu.

Evident, preferintele variaza si sunt diverse de la om la om, conteaza multe la un browser. Si cine stie, poate apare un browser fara ad-blocker care sa-mi placa. Deci, care ar fi acea aplicatie ad-blocker? Eu n-am vazut nici una sa aiba note mari pe google play.

#3338
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View PostXlander, on 06 iulie 2017 - 13:36, said:

Care ar fi acea aplicatie in opinia ta?
.

Addaway, o găsești pe xda sau aici
Blochează reclame inclusiv în aplicații sau jocuri
https://drive.google...ew?usp=drivesdk
https://forum.xda-de...at-7-1-t3507168
Attached File  Screenshot_20170706-144024.jpg   33.61K   28 downloadsAttached File  Screenshot_20170706-144036.jpg   42.16K   25 downloads

Edited by nick5roo, 06 July 2017 - 14:09.


#3339
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,989
  • Înscris: 02.02.2008

View PostXlander, on 06 iulie 2017 - 13:36, said:

Care ar fi acea aplicatie in opinia ta?
Add-Free
https://adfree.odiousapps.com/

trebuie specificat ca necesita root si nu blocheaza reclamele eficient mai ales in aplicatii, dar in browsere le blocheaza, blocheaza chiar si clipurile video de pe youtube, de exemplu aici pe forum link-urile youtube au block. lucru pe care nu il inteleg. exista whitelisting ca sa afiseze anumite site-uri blocate, dar eu personal nu vreau sa adaug nimic in whitelist.
e o alternativa la Add-Away sau AddBlockPlus.

Edited by cllaudyu, 06 July 2017 - 14:02.


#3340
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Vreau să schimb calendarul Google cu business calendar 2 + versiunea pro la 9,50 lei. A avut careva surprize cu această aplicație?

#3341
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Eu am adguard. Ultima dată când verificasem, addaway nu merge pe preview de Android Nougat.

#3342
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Acum merge!

#3343
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Dar acum am DP3 preview de O

#3344
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Încearcă :D

#3345
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postcllaudyu, on 06 iulie 2017 - 13:53, said:


Add-Free
https://adfree.odiousapps.com/

trebuie specificat ca necesita root si nu blocheaza reclamele eficient mai ales in aplicatii, dar in browsere le blocheaza, blocheaza chiar si clipurile video de pe youtube, de exemplu aici pe forum link-urile youtube au block. lucru pe care nu il inteleg. exista whitelisting ca sa afiseze anumite site-uri blocate, dar eu personal nu vreau sa adaug nimic in whitelist.
e o alternativa la Add-Away sau AddBlockPlus.

Ok, thx. Cat si lui nick5roo. Le voi incerca.

Intre timp am incercat si Xscope, e intr-adevar rapid, interfata e cam depasita, dar ce sa zic? Pt.un browser sub 1 Mb si neactualizat de vreo 4 ani, se misca bine.  Mi-am rupt 30 de minute sa caut apk-ul vechi de la UC si pot spune ca e clar mai rapid decat Dolphin ultima versiune. Nu mai stau sa incerc si apk-uri mai vechi de Dolphin, ca n-are rost. Ambele sunt f.bune, cel putin pe mine ma satisfac.

#3346
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Nu are rost. Nu am Root. Aștept dp4

#3347
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Cui îi este dor de touch bar de pe tableta, acum cei de la xda au adaptat aplicația pentru mobil. Detalii și download în articol.
https://forum.xda-de...ndroid-t3631847

Cam așa arată. Attached File  TouchBar.png   46.91K   57 downloads

#3348
faraatac

faraatac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.04.2016
mi a fost sters comentrariul. nu e voie sa postez asa ceva?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate