Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

Se scumpesc din nou serviciile RDS?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#1
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Conform informatiilor postate de @maistoru in alt topic, de marti urmeaza modificari de tarife la serviciile gratuite (asociate) dar si la cele platite.
O mare dezamagire pentru iubitorii fotbalului va fi plata suplimentara pentru Digi Sport si Digi Sport Plus.

Edited by danutz1, 23 May 2010 - 20:15.


#2
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View Postdanutz1, on 23rd May 2010, 21:11, said:

Conform informatiilor postate de @maistoru in alt topic, de marti urmeaza modificari de tarife la serviciile gratuite (asociate) dar si la cele platite.
O mare dezamagire pentru iubitorii fotbalului va fi plata suplimentara pentru Digi Sport si Digi Sport Plus.
Pt mine personal, Digi sport si Digi sport plus = 0. Poate sa le scumpeasca cat vor, ca renunt la ele fara sa clipesc.

#3
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postdanutz1, on 23rd May 2010, 21:11, said:

Conform informatiilor postate de @maistoru in alt topic, de marti urmeaza modificari de tarife la serviciile gratuite (asociate) dar si la cele platite.
Interesant! Ramane de vazut cu cat! Ca daca le cresc cu 1-2-3 RON/ serviciu nu e mare branza!  :cigar:


View Postdanutz1, on 23rd May 2010, 21:11, said:

O mare dezamagire pentru iubitorii fotbalului va fi plata suplimentara pentru Digi Sport si Digi Sport Plus.
Adica vrei sa zici ca "scap" de porcariile fotbalistice din grila de programe? Ce rau o sa-mi para!!!  :roflmao:

#4
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009

View PostDornan, on 23rd May 2010, 21:17, said:

Poate sa le scumpeasca cat vor, ca renunt la ele fara sa clipesc.

Same here! La ce calitate au, mai bine ma uit pe net!  :naughty:

#5
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007

View Postdanutz1, on 23rd May 2010, 21:11, said:

Conform informatiilor postate de @maistoru in alt topic, de marti urmeaza modificari de tarife la serviciile gratuite (asociate) dar si la cele platite.
O mare dezamagire pentru iubitorii fotbalului va fi plata suplimentara pentru Digi Sport si Digi Sport Plus.
Care e acel topic?

#6
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View Postdanutz1, on 23rd May 2010, 21:11, said:

Conform informatiilor postate de @maistoru in alt topic, de marti urmeaza modificari la serviciile gratuite dar si la cele platite.
O mare dezamagire pentru iubitorii fotbalului va fi plata suplimentara pentru Digi Sport si Digi Sport Plus.

Cu asta si-au taiat craca de sub picioare instant!
Eu am impresia ca RCS o sa isi goneasca masiv clientii.
Ataseaza o taxa care nu exista in contractele semnate cu abonatii, dar nici la ei pe site (inainte de 18 mai 2010).
17 mai 2010
http://webcache.goog...r....html&hl=ro
19 mai 2010
http://www.rdstel.ro...cii/conect.html
Si acum se gandesc la trecerea in cadrul unui pachet suplimentar Digi-urile?
Si-au taiat craca de sub picioare.
De cca 1 an de zile toate companiile furnizoare de telefonie mobila (nu le amintesc ca se stiu) si-au ieftinit toate serviciile cu mult, adaugand facilitati de sute de minute gratuite in reteaua proprie, zeci de minute nationale in toate celelalte retele la preturi cu mult sub cele practicate pana in 2009 pentru a-si fidemiza/mentine clientii existenti, in timp ce aceasta mirifica firma RCS (pe care nu noi abonatii am obnligat-o sa se extinda mli mult decat ii e plapuma!!) se gandeste sa adauge scumpiri peste scumpiri....ca poate.....asa le pleaca multi clienti.....!??!! Nimeni nu stie ce gandesc cei din conducerea RCS, dar e total gresita politica de marire si adaugire a taxelor la serviciile furnizate. Rezultatele acestei politici total opuse momentului de criza din prezent se vor reflecta din ce in ce mai mult foarte curand in numarul abonatilor.

Edited by Sommerby, 23 May 2010 - 20:31.


#7
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Asta însemna ca îi liber la reziliere, la Digi Net umbla  :devilred:  > tanana  :fyou: RDS

#8
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postmaistoru, on 23rd May 2010, 20:43, said:

de fapt de marti ( luni nu se munceste ) se va introduce abonament pentru diginetmobil2 (stick ), pentru diginetmobil1 ( 384kbps pe fix ), digisport si digisport plus vor fi PPV, pachetul de baza de cablu se va face 30 lei iar fiberlink1 40 lei .


#9
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007
Fiber Link 1 se face 40 de lei? Pai si Fiber Link 2 cat va fi? Nu mi-ai spus care e acel topic in care @maistoru a spus astea.

Edited by Grelper, 23 May 2010 - 20:35.


#10
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Asta ce vrea sa zica, "se va introduce abonament pentru diginetmobil2 (stick) " > asta cred ca îi valabil pentru cine are modemul primit moca la fiberlink2/cablelink2, ca Digi Net simplu are deja abonament

#11
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005
Daca ce zice maistorul  e real, RDS se indreapta rapid spre inchidere.

View PostMV2Player, on 23rd May 2010, 21:36, said:

Asta ce vrea sa zica, "se va introduce abonament pentru diginetmobil2 (stick) " > asta cred ca îi valabil pentru cine are modemul primit moca la fiberlink2/cablelink2, ca Digi Net simplu are deja abonament
pai io il dau frumusel inapoi, sa si-l bage undeva stik-ul asta minunat, si reziliez internetul instant. Si fireste si cablul TV, ca devine mai convenabil sa iei tot pachetul de la RTC

#12
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Dornan - Singurul motiv pentru care majoritatea stau pe RDS îi din cauza preturilor, ca daca era dupa calitate, personal competent... sigur RDS era pe centura

Edited by MV2Player, 23 May 2010 - 20:42.


#13
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu va grabiti sa trageti concluzii, poate nu va fi asa.
Daca va fi, sa vedem mai exact in ce vor consta schimbarile.
Eu cred ca trebuia sa se intample asta o data, era prea mare dferenta intre RDS si concurenta.
Abia acum poti spune ca intra si ei in randul lumii, nu mai sunt chiar asa atipici.

#14
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008

View PostDornan, on 23rd May 2010, 21:38, said:

Daca ce zice maistorul  e real, RDS se indreapta rapid spre inchidere.
+1
Poate in noile contracte, care au fost semnate cu useri zilele astea s-a prevazut ceva.

#15
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View PostMV2Player, on 23rd May 2010, 21:38, said:

Dornan - Singurul motiv pentru care majoritatea stau pe RDS îi din cauza preturilor, ca daca era dupa calitate, personal competent... sigur RDS era pe centura
corect. Probabil o sa le ramana doar cei care nu au alternativa, si sunt legati de ei.

View Postdanutz1, on 23rd May 2010, 21:41, said:

Nu va grabiti sa trageti concluzii, poate nu va fi asa.
Daca va fi, sa vedem mai exact in ce vor consta schimbarile.
Eu cred ca trebuia sa se intample asta o data, era prea mare dferenta intre RDS si concurenta.
Abia acum poti spune ca intra si ei in randul lumii, nu mai sunt chiar asa atipici.

nu am nimic impotriva sa intre in randul lumii. Dar probabil o sa iasa de pe lista mea de furnizori.
La cate resentimente am adunat, renunt rapid la toate contractele cu ei.

#16
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008

View PostDornan, on 23rd May 2010, 21:43, said:

corect. Probabil o sa le ramana doar cei care nu au alternativa, si sunt legati de ei.
Nu cred ca exista astfel de clienti. Cei care au FL au in mod sigur la usa RTC -ADSL/VDSL, UPC sau alt operator.

#17
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Treaba îi ca se aduna: 5 ron taxa cretina + abonamentul asta Digi Net 2(sa zicem minim 5 ron) + scumpirea la pachetul TV de baza...

Edited by MV2Player, 23 May 2010 - 20:51.


#18
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 27.06.2002
In momentul in care voi plati cu 1 leu mai mult la RDS fata de concurenta, am plecat instantaneu si ce-i ~ 120 lei pe care-i platesc lunar vor intra in visteria concurentei!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate