Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Intrebare generala cont bancar Ro...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 

Se poae face un beci dintr-un garaj Granitul?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cosmin_sn

cosmin_sn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 29.04.2009
Se poae face un beci dintr-un garaj Granitul.Am in curte un asemenea garaj pe care trebuie oricum sa-l mut si cum vreau sa-mi fac si un beci ma gandeam sa fac o groapa si sa-l bag acolo hidroizolandul in prealabil?Credeti ca merge? :naughty:

#2
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Pai daca are pereti grosi si rezistenti cred ca da!

#3
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Hidroizat sigur merge. Ingenioasa metoda de a scapa de el.  :D

#4
cipone

cipone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 28.10.2003
Cred ca se poate face, insa cu doua conditii:hidroizolatia sa fie facuta cu simt de raspundere si sa ai grija cu aerisirea "garajului". Cauta pe SP si vezi ca era un topic pe care s-a discutat pe larg despre beciuri.

#5
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,081
  • Înscris: 22.06.2004
sunt sigur ca merge. da-i bataie. nu uita sa faci o basa in care sa bagi o pompa ieftina in caz ca mai ai infiltratii. o sa gie cam greu de hidroizolat. la ce te-ai gandit? smoala?

#6
cosmin_sn

cosmin_sn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 29.04.2009
Ma gandeam sa il hidroizolez cu hidrospop si pe interior sa pun extrudat de 2 cm.Credeti ca e suficient?

#7
mcbos

mcbos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 02.04.2008
nu pune polistiren pe interior

#8
Cristi Serb

Cristi Serb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 04.01.2006
Până la urmă cum s-a finalizat povestea cu garajul? Sunt și eu curios dacă a mers că parcă mi-aș lua și eu un astfel de garaj pe care să-l folosesc pe post de organizare de șantier și apoi, când casa este gata să-mi fac din el un beci, undeva sub un foișor.

Oare ies mai ieftin cu un astfel de garaj pe post de beci, sau mai bine torn unul de la 0?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate