Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 

Web'n'walk 3g pe iphone

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
costinel

costinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.03.2005

View Postbubblyigum, on 6th April 2011, 19:30, said:

Am trimis mesajele, am activat tot cum ati spus mai devreme si merge internetul (nu mergea inainte) dar ei mi-au dat mesaj cu " web'n walk'ul nu poate fi activat automat pe telefonul tau". Ce inseamna asta?
inseamna ca sint varza, inca.
ai grija sa nu dai accept cind iti trimit setarile prin sms!!! - nu vei mai putea avea acces la meniul in care poti modifica apn, user si parola !!!
daca ai dat deja, cauta pe aici cum se face sa resetezi, ori cu ICU, ori stergind niste fisiere din /private/var/mobile parca

#56
Grecula

Grecula

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.04.2011
Am si eu o problema.. Am un iphone 3g si un abonament cosmote. Mi-am activat optiunea wnw (3.71 euro parca)pe 11.
As avea si eu cateva nelamuriri;
1. internetul este nelimitat sau pot avea surprize la factura?
2. mi-a mers bine 2 zile , de ieri avand surpriza sa nu imi mearga , imi da :
"Could not activate cellular data network
You are not subscribed to a cellular data service"
Daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscator   :confuzzled:

#57
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,207
  • Înscris: 08.12.2006

View PostGrecula, on 14th April 2011, 21:06, said:

Am si eu o problema.. Am un iphone 3g si un abonament cosmote. Mi-am activat optiunea wnw (3.71 euro parca)pe 11.
As avea si eu cateva nelamuriri;
1. internetul este nelimitat sau pot avea surprize la factura?
2. mi-a mers bine 2 zile , de ieri avand surpriza sa nu imi mearga , imi da :
"Could not activate cellular data network
You are not subscribed to a cellular data service"
Daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscator   :confuzzled:
WNW este un serviciu ce iti ofera internet nelimitat, platesti doar extraoptiunea si atat, navighezi cat vrei, dar nu si cum vrei. Este limitat la anumite porturi, inca, iar viteza de navigare este destul de mica.

Tinand cond ca Iphone nu este in lista telefoanelor compatibile cu WNW (cel putin nu era acum ceva vreme), ma gandesc ca setarile, ori le-ai facut manual, ori daca le-ai primit prin sms si instalat de acolo, tind sa cred ca nu s-au instalt corect. Poti sa ne spui exact ce setari ai la internetul pe mobil, APN.

Parerea mea personala, ca un sfat si doar atata, mai bine iti activezi o extraoptiune de internet pe mobil de 250 sau 500 de MB, care dupa terminarea acestor MB, viteza de navigare iti scade la 128 KB, dar nu te taxeaza suplimentar, este un internet mult mai bun decat WNW, nu este restrictionat niciun port, merge mult mai bine.

#58
Grecula

Grecula

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.04.2011
la setari am pus wnw la toate 3 rubricile de la apn , asa scria pe un forum la momentul activarii..acum ma gandesc ca e iar chestia cu proxy-ul si ca imi trebuie alte setari.
partea proasta e ca odata activat wnw , e minim 2 luni deci nu pot trece la aia cu 250 mb sau 500 (connect start /go)deci.. raman asa momentan ..

#59
wouNd

wouNd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.09.2009
Foarte simplu, trimis sms 969 A ABO pt activarea optiunii wnw (daca ai deja serviciul activ).
In general network -> selectat 3G si apoi cellular data apn, username si pass: wnw. (daca nu selectezi 3G se conecteaza pe Edge, dar nu merge)

Testat pe iPhone 3GS.

Merge perfect. Ramane sa vedem dupa o perioada mai lunga de testare daca se comporta bine :)

Folositil cu incredere


Stima,

#60
costinel

costinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.03.2005
ii merg cuiva notificarile push (facebook, im+, yahoo messenger)?
mie nu... imi merg doar cind sint pe fireless :(

#61
adslboy

adslboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.10.2004
am activat webnwalk pe iphone 4 si browsing-ul merge excelent insa nu reusesc sa ma conectez la gmail folosing clientul de mail integrat pe iphone.
Din setari am vazut ca foloseste imap-ul si ma duce cu gandul la acele porturi blocate de catre cosmote.
Aveti vreo solutie?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate