Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

tv led samsung 32 ue 6000

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dancs

dancs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.08.2006
salut

Am pus ochii pe acest model de tv http://www.mediamark...creator=SAMSUNG si as vrea sa stiu ce parare aveti despre el. Am drum prin zona si l-as cumpara de acolo.

Multumesc

#2
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 24.06.2004
Recomand o diagonala mai mare, minim 94..O sa ti se para mic acel la 82 cm.

#3
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Ai grija cu garantia. E destul de nasol sa te duci sa il repari acolo.

@aschiuta: diagonala o stabilesti in functie de...camera unde este televizorul, de distanta de la care privesti. Daca bagi intr-o camera de bloc (normala) posibil ca 94 sa fie prea mare.  ;)

#4
dancs

dancs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.08.2006
@aschiuta
Este in regula diagonala pentru camera in care vreau sa il instalez.

@dreaQ
Pana acum nu am avut ghinionul ca un produs electronic cumparat sa mi se strice in perioada de garantie si am cam cumparat produse destule. Mai am un lcd samung de ceva timp si merge impecabil.

Totusi, raportul pret/caracteristici il recomanda ca un produs ce merita cumparat, in conditiile in care acelasi produs in Romania este mai scump cu sume ce variaza intre min. 100 lei si max. 1.800 lei ?

#5
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 24.06.2004
Trebuie sa te interesezi la Genco, in Romania, daca asigura service-ul produselor cumparate din UE. Unele firme , asigura si garantie internationala. Eu am avut cumparat un laptop dintr-o alta tara si cand am sunat in Ro, mi-au confirmat ca am garantie la el.

#6
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
din cate stiu eu, marea majoritate a firmelor asigura garantie internationala pentru produsele cumparate in Europa si care raman tot in cadrul CE
desigur, poti sa te si interesezi, dar in proportie de 95% ai garantia valida

#7
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

View Postdancs, on 16th March 2010, 11:43, said:

salut

Am pus ochii pe acest model de tv http://www.mediamark...creator=SAMSUNG si as vrea sa stiu ce parare aveti despre el. Am drum prin zona si l-as cumpara de acolo.

Multumesc
Sfatul meu este sa te orientezi spre alt TV. LED-ul de care vorbesti este edge LED... iar tehnologia are minusurile ei cind e vorba de calitatea imaginii. Saptamina trecuta am vazut un film pe un UE46C6000... dezamagire totala :( . Efectul de clouding este major... filmul avea un aspect ratio care nu permitea acoperirea intregului ecran (bari negre sus si jos) si tot timpul cit a durat a fost prezent efectul de clouding in cele 4 colturi ale ecranului. Asa ceva n-am observat nici la C650 si nici la C530 :no: .
Asadar, in conlcuzie, eu in locul tau as merge pe un LCD de la Seria 6 in sus tot de la Samsung. Bafta!

PS: Citeva link-uri utile:AICI si AICI

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate